Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Kellene bocsánatot kérni...

Kellene bocsánatot kérni ilyenkor? És ha kéne akkor hogyan?

Figyelt kérdés
Van egy barátom, a múlt héten összevesztünk. Azt tudom, hogy megbántottam valamivel. De nem tudom mivel. Azt tudom elvileg kéne bocsánatot kérni, de nem tudom hogyan, ha nem is emlékszem min vesztünk össze és mivel bántottam meg.
2013. dec. 28. 14:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Csak annyit mond (írj) neki, hogy ne haragudj, hülye voltam.
2013. dec. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nyilván az a megbántás oka, amin összevesztetek. A bocsánatkérés egyúttal azt is jelenti, hogy neki adsz igazat.


Fogalmam sincs arról, min vesztetek össze, de előbb értékeld át a dolgokat, és azt, hogy mi lehetett az, ami konkrétan bántó volt. Nézz és láss az ő szemszögéből. Lehet a megnyilvánulásod az, ami megsértette.


A valóság gyakran fáj, és önmagában az, hogy őszinte vagy, a mai világban elég ahhoz, hogy megbánts valakit, de elég, ha rossz hangnemben, rossz hangsúllyal mondasz ki egy-két szót. Akkor máris ott van a megbántás lehetősége.


Ha pedig úgy gondolod, neked van igazad, és semmi durvát nem mondtál, vagy semmit nem mondtál durván, akkor nem kell bocsánatot kérned.

2013. dec. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!