Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ugye lesznek barátaim az...

Ugye lesznek barátaim az egyetemen?

Figyelt kérdés

Most vagyok végzős, mindjárt érettségi, és nagyon félek...

Általános iskolában alig voltak barátaim, utáltam azokat az éveket. Aztán jött a gimnázium...nagy erőfeszítésekkel, de sikertült barátokat szereznem. Máshonnan viszont nem tudok barátkozni. Tehát csak az osztályból vannak barátaim, akárki jön oda hozzám, mással egyszerűen nem tudok jóba lenni, akármennyire igyekszem. Senkivel. Ha megyünk valahova(csomószor járkáltam el), akkor is engem észre se vesznek, a barátnőimet pedig annál inkább.

Voltunk külföldön egy hétre és diákoknál szálltunk meg, hát pánikrohamot is kaptam, annyira nem tudtam beilleszkedni.

Rettegek az egyetemtől....Hogy tudnám megnyugtatni magam? Félek, hogy egyedül leszek...


2014. ápr. 15. 19:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Melyik egyetemre, milyen szakra mész?
2014. ápr. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát ha felvesznek, akkor ELTE pszichológia vagy jog.
2014. ápr. 15. 19:59
 3/7 anonim ***** válasza:

ugyanez a problémám...vhogy állandóan kudarc ér, bár nekem most a gimiben talán rosszabb a helyzet mint ált.suliban. szóval én is a fősuliban bízom:)

amúgy ha minden jól megy én is pestre megyek:)

20/L

2014. ápr. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Énis ettől rettegtem tavaly. Bár nekem az általánosban és a gimiben is voltak barátaim, nem vagyok kifejezetten zárkózott, de vhogy idő kell, hogy feloldódjak meg ilyesmi. gólyatáborba is csak azért mentem, mert mindenki a környezetemben mondta, hogy mekkora jó az egész és h barátságok örökre, meg ha nem mész el senki leszel.. aha.

hát mentem, 3 napot bírtam. részben azért, mert kicsit elviselhetlen állapotok uralkodtak, nem csináltunk 3 nap alatt semmi értelmeset, amiíg én ott voltan nagyon nem volt szó a híres gólyatáboros ivós feladatokról, és én sem voltam jó passzban. de másoknak tök jó volt, szóval azért sztem érdemes elmenni,meg azért tényleg jó volt, hogy első nap nem tök idegenek közé mentem. de nagyon jóban lettem egy lánnyal, aki viszont nem volt gólyatáborban, mondjuk aug. végén facebookon beszélgetni kezdtük. mondhatom, hogy barátok is vagyunk már.

nemtudom más egyetemen hogy van, de nálunk 120 ember ilyen tankörökbe van osztva, kb 25 en vagyunk, szóval mint egy osztály, velük vagyunk mindig egy gyakorlaton, a 120 emberrel pedig előadáson. így sokkal könnyebb beilleszkedni. a barátnőm a bgf re jár, nekik összevissza vannak az óráik, ugye nagyjából félévente mással van előadásokon is, na úgy biztos nehéz barátokat szerezni. nekünk volt olyan óránk, aminek az a címe, hogy hivatás és személyiség, ilyen körbeülős óra, egy pszichológus néni tartja és megadott témában vhogy magunkról kell beszélni. na az nagyon sokat segített a barátkozásban, hogy megtudtál csomó dolgot a többiekről, amik esetleg közösek bennetek

2014. ápr. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
NEM!
2014. ápr. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 tubifex ***** válasza:

én könnyen barátkozós vagyok és voltam is. nem akarlak elkeseríteni, de egyetemen egy ember van aki tartja velem a kapcsolatot. a többieknek nem tudom, de valamiért nem lettem szimpatikus. pedig nem keveset segítettem nekik. és nem egy embernek...minden szervezett dolgon(gólyatábor,stb.) ott voltam, kivettem a részem a társasági életből. egy idő után viszont klikkek alakultak ki és én mindegyikből kimaradtam. gondolom azért,mert arra törekedtem, hogy mindenkivel jóban legyek és nem köteleződtem el egy szűk kör felé sem. ennek annyi hátránya van, hogy sosem tudok meg időben semmit, nem szól senki semmiről, nem osztanak meg velem jegyzetet, nem foglalnak nekem helyet, stb..

szó mi szó;azt mondom, ha barátokat akarsz, nagyon oda kell magad rakni, mert ez rajtunk is múlik. viszont mindig lesznek olyanok,akiknek nem vagyunk szimpik. ezt el kell fogadni

2014. ápr. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
max haverjaid,vagy ivócimboráid...esetleg aki leakar húzni jegyzettel,hát ez az egyetem,félévente változó csop. társakkal,lehet 1 szemeszter után lesem szarják a fejed.Sajnos ez van....de nem lehetetlen,de ez megy általában.
2014. ápr. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!