Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Távbarátságnak van értelme?

Távbarátságnak van értelme?

Figyelt kérdés
Mióta a legjobb barátnőm a családjával egy másik városba költözött csak telefonon tudjuk tartani a kapcsolatot. Így viszont sokszor nincs kedvem már beszélni vele, nekem kellene, hogy néha személyesen is tudjunk találkozni, mert sok téma van, amit telefonon nem tudok vele megbeszélni. Szerintetek így van értelme fenntartani a barátságot, vagy már amúgy sem beszélhetünk barátságról? Egyébként meg tudnánk néha a találkozást oldani, csak valahogy sosem ér rá és nem is forszírozza. 19/L
2014. máj. 4. 18:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mostanság én is így tartom a barátnőmmel a kapcsolatot.

Kicsit nehéz, de én nagyon régóta ismerem őt és nem akarom,hogy elvesszen mert belegondolok ,hogy ha nem lenne Ő akkor nagyon hiányozna. Így is a régi gyerekkori barátaim negyedével megszakadt a kapcsolatom, legalább Ő maradjon meg aki olyan régi mint a többi barátom volt.

Úgy gondolom,hogy megéri, ha úgy érzed, hogy nem lesz veszteséged ha megszakítanád vele a kapcsolatot.

2014. máj. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

És persze ha találkoztok és ugyanúgy olyan a hangulat köztetek mint régen akkor nincs probléma.:)

Köztünk mindig meg van a közös hullámhossz, még ha 1 év után is tudunk találkozni ugyanúgy nevetünk mindenen.

2014. máj. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Neked nincs... A barátjával az ember boldogan beszél, ha ez neked teher, és "fenntartani" kell erőszakkal, akkor tényleg hagyd a csudába, mert az csak szenvedés.
2014. máj. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Elsőnek: köszönöm, én sem szeretném, hogy megszakadjon, csak bánt, hogy miközben néha tudnánk találkozni, ő nem is szeretne és legutoljára mi már lassan több, mint 1 éve nem voltunk együtt sehol egyet beszélgetni, miközben minden másra van ideje, velem meg csak telefonhívásokra futja neki.

Második válaszolónak: szerintem nem ismersz engem, nem kellene ilyen kommenteket írnod meggondolatlanul, miközben nem tudod mi áll a háttérben. Neked sem esne jól, ha veled lenne ilyen egy olyan valaki, akire azt hitted, hogy mindig számíthatsz rá. Kívánom neked, hogy irántad is mindig ekkora empátiával legyenek az emberek, mint amekkorával te vagy mások felé.

2014. máj. 4. 18:47
 5/12 anonim ***** válasza:
Hááát... ez nem csak tőled függ sajnos...
2014. máj. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én anno a legjobb barátnőmmel interneten ismerkedtem meg, aztán amikor már nem volt elég a skype, elkezdtünk találkozni egy mindkettőnktől ugyanakkora távolságra lévő városban, végül már 100 km-ereket vonatoztunk egymáshoz. Nem nagy tragédia, nem kell belőle azt csinálni.
2014. máj. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, bocsi, nem olvastam el a válaszokat. Ha ő szrik rád, nincs mit tenni sajnos. :(
2014. máj. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen, épp ez az, hogy engem nem érdekelne, mennyit kell utazni ahhoz, hogy találkozzunk, ő viszont bagózik rám ilyen téren. Viszont azt nem értem, hogy akkor miért keres annyiszor telefonon (szinte minden nap), ha ennyire nem érdeklem már. Így nekem úgy érzem nincs értelme... Ezért írtam ki a kérdést, hogy megtudjam, ilyen szituációban más is így gondolná-e, vagy csak én csinálok ebből nagy ügyet.
2014. máj. 4. 19:24
 9/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem engedik a szülei és nem akarja elmondani, esetleg nincs rá pénzük, vagy ilyesmi. Nem tudom, nem ismerem őt/őket, de ez is egy opció.
2014. máj. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Megpróbálnám ezt megbeszélni vele, őszintén hát ha ez segítene
2014. máj. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!