Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Buta voltam, el lehet ezt...

Buta voltam, el lehet ezt felejteni?

Figyelt kérdés

Tinédzserként (már jó régen) beleszerettem, egy nálam sokkal idősebb férfibe. Szó szerint üldöztem, elég sokáig. Azalatt az idő alatt, ő egyetlen egyszer sem bántott meg, olyan türelemmel viselt, amit felnőttként magam sem értek, hogy bírta. Sok közös ismerősünk van, így évente párszor összefutunk. Én ilyenkor igyekszem messzire kerülni őt, annyira szégyellem magam, amiatt a régi butaságért. Rajta látom, hogy próbálja éreztetni velem, hogy semmi gond, fiatal voltam, ennek ellenére, képtelen vagyok hozzá normálisan viszonyulni, pedig szeretnék. Olyan jó volna néha pár mondatot váltani, hogy hogy van, mi újság vele, de nem tudom megbocsátani magamnak, hogy mennyi kellemetlenséget okoztam neki, hosszú ideig.

Hogy lehet túllépni azon, hogy ártottam annak, akit nagyon szerettem, és aki emiatt mindig fontos lesz nekem?

Örülnék mindenféle tanácsnak, esetleg saját történetnek, hogy hogy bocsátottak meg nektek, és ti saját magatoknak, miután ostobaságok sorát csináltátok.


2014. máj. 9. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Miután beláttad a hibád, érett viselkedés volna, ha bocsánatot kérnél tőle a régebbi sérelmekért, mintha felnőtt beszélne felnőttel. Ez a leghelyesebb, amit tehetsz, főleg ha nyit feléd.
2014. máj. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy ezzel magamon segítenék, és talán neki is jól esne, csak ha összefutunk, akkor mindig nagyon sok ember van ott, akik jól emlékeznek még erre a dologra, ezért félek félre hívni. Félek, hogy a szemükben nem nőttem fel, és azt hiszik a "kis csitri megint próbálkozik".

Emellett, már egy köszönésbe is beleszédülök, képtelen vagyok 2 értelmes mondatot kinyögni neki.

Most ez durvának tűnik, de így van, értenétek, ha ismernétek a részleteket, de az anonimitás érdekében, azokat nem vázolom. Lelkiismeretes vagyok, szeretem rendezni a dolgokat, és tudom, hogy bocsánatot kellene kérnem a helytelen viselkedésemért, de félek egy újabb megalázó helyzettől.

Hasonló történeteket, ha van, még mindig szívesen olvasnék, hátha abból erőt merítek. :)

2014. máj. 9. 15:46
 3/4 anonim ***** válasza:
46%
Ez a "jó régen" hány évet takar? 2-t? :D
2014. máj. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Közelebb van a 10-hez.
2014. máj. 9. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!