Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Csak én érzem úgy, hogy...

Csak én érzem úgy, hogy manapság nehéz klasszikus értelemben párt találni?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy bennem van a hiba. Egy hosszabb ideje szingli vagyok és manapság úgy érzem (legalább is sejtem), hogy nincs könnyű helyzete a velem egykorú fiataloknak ha komolyabb pár kereséséről van szó. 23 éves vagyok és volt már hosszabb kapcsolatom. Visszafogott vagyok, nem vagyok felszínes és nem igénylem hogy a figyelemközpontjában legyek. Nem élek manapság egy szuper pörgős életet, mert sok időt töltök irodában és mire hazaérek este nincs sok kedvem még jönni menni mert pihennem is kell. Hétvégén családommal szoktam lenni és néha eljárok a szűk baráti körömmel egy két szórakozóhelyre. De ez is egyszer egy 2 hónapban van. Tény, hogy picit elkényelmesedtem az évek során.Nem vagyok egy lusta ember de nem is keresem a programokat orrba szájba. Lehet, hogy egyszer majd átlendülök ezen a "korszakon" amikor picit lassabb életet élek, hiszen nem tervezek ebből a munkából nyugdíjba menni (nem sok lehetőséget ad a szocializációra). Mit tudnátok tanácsolni vagy javasolni? Vélemények? (Lány kérdező vagyok)

2014. máj. 14. 12:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
31%

Elöljáróban egy észrevétel:

Úgyvettem észre, akik 17-21 év között kezdtek egy évekig kitartó kapcsolatot, azoknál az egyik fél pár év után mind menekülne, mert túl korai volt.


Másik:

2000+ év megszokását nehéz levetkőzni, főleg ha súlyosbítjuk a nagyvárosiasodással. Nem véletlen hogy annyira népszerűek az internyetes társkeresők, rapidrandi-rendezvények, hasonlók. Kevés a lehetőség a (személyes) találkozásra, főleg ebben az országban.


Mondjuk lányoknak könnyebb... De lássuk be: ha valamilyen platformon nem érintkezel másokkal, akkor ugyan hogy teremthetnél kapcsolatot?

2014. máj. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Igazad van. Totál. De érintkezem emberekkel - csak nem járok minden héten buliba és a társaságom is a megszokott. Valóban picit beszűkült az életem -főkép amióta dolgozom- de akkor mit kéne tennem, hogy több emberrel ismerkedjek? Nem hiszem, hogy egyedül lennék ilyen élethelyzetben (jelen esetben , nem gondolom hogy örökké így lesz mert szerintem még fiatal vagyok és bízom benne, hogy még sok változás fog történni az életemben ami újabb élethelyet elé fog állítani).
2014. máj. 14. 13:44
 3/21 anonim ***** válasza:
48%

Kedves kérdező 23 éves lány vagy... Ennél könnyebben soha a büdös életben nem fogsz már párt találni mint most. Feltételezem esetedben is az a szituáció, hogy semmit sem teszel azért, hogy legyen kapcsolatod, csak várod a szőke herceget fehér lovon. Hihetetlenül el vannak kényelmesedve a mai nők párválasztás terén.

Egyébként nem nehéz, csak te vagy béna.

2014. máj. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nem akartam indulatokat kiváltani. És ez egy ártatlan kérdés volt. A kifejtésem során jeleztem, hogy "lehet hogy én vagyok a hibás" ezáltal önkritikát gyakorolva. Egyáltalán nem az a típusú nő vagyok aki a kis hercegét várja és aki ne lenne kompromisszumképes hiszen szerintem enélkül nem lehet fenntartani egy tartós párkapcsolatot. Igazából majdnem azt akartam írni, hogy kérlek világosíts fel , hogy te hogyan szeded be a csajaidat, de a válaszodból ítélve te olyan körökben mozoghatsz ahol az intelligencia szó egy nevetséges fogalom.
2014. máj. 14. 14:07
 5/21 anonim ***** válasza:

Mondom, azért vannak szervezett randi-rendezvények és az internet, hogy ha az életben nem megy könnyen ismerkedni (mert nem jársz el minden nap mocsokrészegre inni magad mondjuk), akkor célzottan tehess az ügyben.


Igen, ilyenkor "egyszerre több vasat tartasz a tűzben" kénytelen-kelletlen egy ideig, de hát ilyen a mai világ.


Tökre megértelek, nekem is ugyanez a problémám, és én is nehezen szántam rá magam a "modern" lehetőségekre, de nem jó egyedül.

2014. máj. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
6%

"Egyáltalán nem az a típusú nő vagyok aki a kis hercegét várja és aki ne lenne kompromisszumképes hiszen szerintem enélkül nem lehet fenntartani egy tartós párkapcsolatot."


Jó akkor a következő a kérdésem, mit teszel azért, hogy párod legyen? Ismerkedni bárhol lehet, tehát a néha elmegyek buliba dolog nem válasz. Konkrét lépésre vagyok kíváncsi.


"Igazából majdnem azt akartam írni, hogy kérlek világosíts fel , hogy te hogyan szeded be a csajaidat, de a válaszodból ítélve te olyan körökben mozoghatsz ahol az intelligencia szó egy nevetséges fogalom."


Én olyan körökben mozgok ahol az intelligencia 130-nál kezdődik, és vagy már ott van a Dr. a neved előtt, vagy pár éven belül ott lesz.

Egyébként bocsi a nyers stílusért de ki nem állhatom, amikor lányok panaszkodnak azon, hogy nem találnak párt, amikor látom magam körül, hogy egy csomó normális, magányos férfi van, csak egyrészt a drága hölgyek nagyon válogatnak, másrészről, abszolút semmit nem tesznek azért, hogy kapcsolatuk legyen. Néha talán elmennek egy buliba, aztán várják, hogy a sültgalamb a szájukba repüljön, és mindent a férfi intézzen. Igenis egy párkapcsolat kialakításáért mind a két félnek tennie kell.

2014. máj. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
#5 válaszoló: Igen, próbálkoztam az online randizással és egyszer kétszer találkoztam is egy két fiúval aztán meg bevallom őszintén - tudom ezzel támadási felületet adva magamon - hogy elfogyott a türelmem.A másik hogy nem egyszer kétszer volt hogy arra ment el az időm hogy olyanokkal ismerkedtem meg beszélgettem akik csak a kalandra vágytak, mint utólag kiderült.
2014. máj. 14. 15:26
 8/21 A kérdező kommentje:
#6 válaszoló. Rendben. Elfogadom a válaszodat. De én például egyáltalán nem az anyagi oldalról közelítem meg a párválasztást hanem intelligencia oldaláról. Számomra az a vonzó ha egy férfi értelmesen tud beszélni, kifejteni a gondolatát és alátámasztani. Amikor jól esik hallgatni a véleményét. És persze lehetnek nézeteltéréseink de akiben van tolerancia és nyitottság és nem csőlátású akkor már sok mindent meglehet közösen beszélni. Hogy mit teszek azért hogy párom legyen? Úgy gondolom, hogy látható vagyok. Mint fent említettem próbálkoztam internetes ismerkedéssel - néha néha visszatévedek- , igyekszem ott lenni társasági eseményeken és új hobbiban is gondolkozok, hogy teret adjon az ismerkedéshez később. De persze ez egy folyamat. Próbálok kirázódni a szürke hétköznapokból, mert sajnos rengeteg időm megy el a munkával.
2014. máj. 14. 15:33
 9/21 anonim ***** válasza:
66%

Ez annyira jellemző, ha egy férfi nem talál párt akkor jajj szegényke mert a gonosz nők csak válogatnak mint ahogy előttem is leírták. Ha egy nő nem talál párt az meg ássa el magát mert lúzer...remek. Minek kell így általánosítani? Meg leírni valakit teljesen ismeretlenül? Aki nem egy akármilyen utolsó tapló mellett akar megállapodni, annak talán nem jó akárki. A netes ismerkedésről meg annyit, hogy sokszor olyan stílusban írnak rá nőkre hogy majd hogy nem azt nem kérdezik "mennyi?" mintha valami húspiacon lennének. Jah dehát ez normális, mert ők férfiak, ők megtehetik. Ha meg ez nekünk nem pálya akkor fogjuk be.

Kedves 5. válaszoló te meg rohadtul öntelt vagy. Ha neked ennyire tökéletes az életed akkor örüljél magadnak, de rúgj bele másba, ha már segíteni nem tudsz rajta. Empátia?? ismerős szó ha már a Dr is ott virít hmmm??

2014. máj. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
81%
Bocsi 6-osnak szólt.
2014. máj. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!