Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tényleg ekkora baj ha cigánnya...

Tényleg ekkora baj ha cigánnyal barátkozok? Részletek lent L/18

Figyelt kérdés
Nemrég felénk költözött egy cigány család, de nagyon rendesek, gazdagok és ápoltak nem olyan mint a legtöbb cigány. A lány velem egyidős és nagyon jóban lettünk ilyen jól még egy barátnőmmel se jöttem ki. Szüleimnek nem tetszett, hogy vele barátkozok néha még most is mondják, hogy miért kell vele barátkozni. Egyik nap boltba voltam vele és mamám meg a szomszédja is ott volt és úgy néztek rá mint akik meg akarják ölni. Már előre félek menni mamámhoz mert nagyon le fog szidni ez miatt, hogy vele barátkozok.

2014. jún. 14. 09:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
37%
Nem baj. Csak ma divat a rasszizmus.
2014. jún. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
41%
Mondd meg mamádnak, hogy nem baj, majd te helyette is szégyelled magad, amiért rasszista. Esetleg kérdezd meg tőle, hogy a cigányokon kívül még kikkel nem lenne szabad szerinte barátkoznod: zsidókkal, négerekkel, kínaiakkal?
2014. jún. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
56%
Igen divat a rasszizmus, minden alap nélkül és véletlenül sem tapasztalat......Aztán meg az is az lesz ha átvernek mire észbe kapsz már a markában leszel aztán ha a családodat kezdik fenyegetni meg azt írod ki mit tegyél mert nem bírjátok tovább a zaklatást. Okos ember nem a saját kárán tanul, barátkozz nyugodtan.
2014. jún. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
71%

Harmadiknak: ha feltételezzük, hogy a kérdező nem hazudik (márpedig úgy gondolom, nyugodtan feltételezhetjük), akkor abból indulunk ki, hogy tisztességes emberek gyermekével barátkozik.


Innentől pedig nem értem a gondot - bár én nem vagyok rasszista. Igen, én is rühellem az élősködő, tolvaj senkiházi bűnözőket - legyenek azok romák, magyarok, feketék vagy marslakók. Azonban amíg a barátaim nem lopnak hanem tisztességesen dolgoznak, addig kikérem magamnak, hogy bárki is leszólja őket. Akármilyen is a bőrük színe.


Nyilván egész más lenne a helyzet, ha a kérdező úgy kezdte volna, ohgy egy koszos, segílyen élő, lányokat futtató cigány família egyik tagjával barátkozik, de ő nem ezt kérdezte. Márpedig egy 18 éves, felnőtt nő valószínűleg meg tudja ítélni, hogy kivel áll szemben.

2014. jún. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
46%
Nem baj, emiatt ne szakítsd meg vele a kapcsolatot.
2014. jún. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
56%

Nekem a legjobb barátnőm egy félig cigány lány(apja teljesen cigány anyja félig).Ilyen jó barátnőm még sosem volt! Ők is tiszták,rendesek,tisztességesek. Ők is mondták ritka az olyan cigány mint ők.


Barátnőmre bármikor lehet számítani, legutóbb munkát is intézett nekem. Elég sok rokonával találkoztam már és mindegyik nagyon tisztességes és rendes volt velem szemben.

Mindig hívnak mindenfelé és mindent fizetnek nekem.Sose engedték,hogy bármit fizessek.


Én sose voltam előítéletes.Engem egy magyar vallásos osztálytársam(aki barátnőm volt) lopott meg annó a gimiben,sőt az egész osztályt! Szóval manapság tényleg divat egy kalap alá venni mindenkit.


Én szüleim sem örültek,hogy vele barátkozok sőt húgomnak se tetszett,hogy egy cigány lánnyal barátkozok.

De lassan már 1 éve barátnők vagyunk,anyumék már elfogadták,húgom is.De elég sok időbe telt.Mindig azt hitték,hogy bele visz a rosszba,meg majd kihasznál,meg lop stb stb.Én amúgy nem is feltételeztem,hogy kihasználna,átverne ilyesmi.Úgy voltam vele ahogy anyumék mondták,ha megtenné akkor tanultam még vmit az életből..ennyi..


Én azt is mondtam a szüleimnek,hogy se áltiban se gimiben nem volt egy olyan igaz barátom/bnőm sem akibe megbíztam, kerestem és viszont keresett,elhívott,meghívott volna bármire.

Nagy élet tapasztalattal rendelkezik és sokat segít nekem mindenben.Sokat fejlődtem pozitív irányba.



Ha szeretnél vmit kérdezni akkor írj,mert azért tényleg én is sok mindenkitől kaptam meg,hogy miért egy cigány lány a legjobb barátnőm.


22/L

2014. jún. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
38%
De miből gondolja, (tudja)hogy tisztességesek?Mert van pénzük attól automatikusan rendes emberek? Mert kedvesek vele most? Az édeskevés. Mint írtam barátkozzon ha akar mindenki a saját kárán tanul. Ha háromszor megharap egy kutya akkor negyedjére lesz egy kis távolságtartás benned hiába mondja más, hogy nem bántotta őt egyszer sem. Egyáltalán nem érdekel, hogy vannak tisztességes cigányok is én általánosítok és nem szégyenlem magam miatta. Szégyellje magát a többi cigány, hogy ez a kép van róluk szerte a világon. Kérdező barátkozz vele menj, szembe a családoddal a rokonaiddal biztos csak rosszat akarnak neked, és a nagyidtól kezdve mindenki aki ellenzi az gonosz rasszista, hisz más ok nem lehet.
2014. jún. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
64%

#7:

Ha háromszor ugyanaz a kutya harap meg, akkor rendben van, hogy nem barátkozol AZZAL a kutyával.


De ha három különböző kutya harap meg három különböző embert, az nálam nem ok arra, hogy utáljam az összes létező kutyát.

2014. jún. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
41%

11:12-es jól írta!


Tényleg vannak kivételek! Mint mindenhol!

Meg attól,mert x cigány átvert téged y cigány nem biztos,hogy átverne.


Az emberek nem egyformák, itt is a családi körülmények,neveltetésen múlik minden!



Egyszer engem amikor gyerek voltam bokán harapott egy spániel.Mégsem féltem sosem egy spánieltől sem!!Csak attól az egytől aki megharapott.Embereknél is ugyan ez van.

2014. jún. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
44%
Ha egy kutya megtámad akkor a többivel sem ölelkezel ha igen megérdemled amit kapsz. Nem vertek engem át mivel nem adok esélyt nekik hanem elhajtom őket.viszont nem egy esetről tudok ahol egy kis barátkozás hízelkedés után behálóznak valakit amikor az szembe fordul összeveszik mindenkivel akkor "magukhoz veszik" utána szegény lány már a kocsisoron találja magát és ha ráunnak eladják egy másik famíliának. . "Nemrég felénk költözött egy cigány család, de nagyon rendesek, gazdagok és ápoltak nem olyan mint a legtöbb cigány." Cigány az cigány marad nem változik.Téma részemről lezárva
2014. jún. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!