Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Megbántottam egy ismerősömet,...

Megbántottam egy ismerősömet, de nem szólt, hanem utána mástól hallottam vissza, hogy nagyon durva voltam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sajnos kicsúszott a számon hogy k. anyád, de akkor nem szólt semmit, tovább nevetett és beszélt velem, most meg másoktól hallom vissza hogy megsértődött rám. A telefont nem veszi fel, legközelebb ki tudja mikor találkozunk. Hogyan tegyem jóvá szerintetek? Esetleg elmehetnék a munkahelyére, de nem akarom hogy mások meghallják, márpedig nem egyedül dolgozik. A telefont tuti nem fogja felvenni, meg ezt talán személyesen kéne, nem? Vagy ne dramatizáljam túl? Szerintetek túlreagálta? Végülis nekem nem szólt hogy bántó voltam. Mit tegyek? Nagyon szégyellem most magam, és sajnos már máskor is előfordult hogy nem vigyáztam a számra. Sokan nem szeretnek ezért...

2014. júl. 17. 10:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz másokkal. Menj el és kérj bocsánatot.
2014. júl. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
kérj bocsánatot azt csá. Komolyan nem tud szólni, hogy ezt nem kellett volna csak duzzog magában. Az ilyet utálom de nem lehet vele mit kezdeni
2014. júl. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Végülis nekem nem szólt hogy bántó voltam." Ez elég rossz kifogás.

Nekem volt már olyan többször is, hogy valaki durván beszólt, de ezt nem jeleztem abban a pillanatban. Hogy miért? Egyszerűen annyira ledöbbentem, kb lesokkolt az egész, nem tudtam mit kéne reagálnom (elég könnyen leblokkolok ilyen szitukban), szerintem ismerősöddel is ez volt, ezért nem szólt akkor. Mindenképp a személyes bocsánatkérés lenne a legjobb, próbálj vele összefutni (például azon az útvonalon, ahol munkába megy), ha mást nem akkor sem gáz ha mások hallják a beszélgetést.


"Nagyon szégyellem most magam, és sajnos már máskor is előfordult hogy nem vigyáztam a számra. Sokan nem szeretnek ezért..." Az mindenképp pozitív, hogy ezt észrevetted. Itt az ideje sürgősen megváltozni, különben még többen nem fognak kedvelni (több ilyen embert is ismertem, aztán csodálkoztak, hogy egyedül maradtak). Próbálj meg nem egyből beszólogatni, ha begurulsz, hanem számolj el 30-ig, szellőztesd ki a agyad 20 percre, addig lenyugszol (én ezeket próbáltam és beváltak). Amúgy lehet azért sem szólt akkor ismerősöd, mert félt hogy még jobban odapörkölsz neki...

2014. júl. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jó de elmondja másnak, és most mindenki haragszik rám. Én is haragszom magamra, de ez sovány vigasz nekik.
2014. júl. 17. 11:09
 5/8 anonim ***** válasza:
Banyek, olyan csúnyán megbántottál valakit, hogy szóba sem áll veled, és te ezen kattogsz?
2014. júl. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5-ös! Megbántotta, de szeretné jóvá tenni! Ez azért ahhoz nem volt akkora dolog, hogy örök harag legyen belőle.
2014. júl. 18. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Írjál neki egy bocsánatkérést! És próbálj meg leszokni arról, hogy valakinek az anyját emlegeted. Én is mondok meggondolatlanul dolgokat, de tudok bocsánatot kérni. Sajnos, az már nem teszi meg nem történtekké, de legalább egy gesztus, ha már hamarabb jár a szám, mint az eszem.
2014. júl. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha már mástól hallottad vissza, az torzíthat, de attól még egy bocsánatkérést megér a békesség.
2014. júl. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!