Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan változtassak ezen?

Hogyan változtassak ezen?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag nincs szociális életem, pedig nagyon hiányzik. Rengeteg dolog van, amely hátráltat mind a barátkozás, mind a lányok terén: nagyon introvertált vagyok, gyakorlatilag 0 az EQ-m, nem vagyok túl empatikus, ráadásul esztétikailag sem vagyok a csúcson... Néha sikerül egy-egy emberrel - időnként lányokkal is - közelebbi kapcsolatba kerülnöm, mert tény, hogy vannak jó tulajdonságaim: viszonylag értelmes és művelt vagyok, és ez vonzó dolog pár ember számára.

Azonban még ilyenkor sem tudom fenntartani a barátságot/kapcsolatot; vagy ellaposodik az egész, vagy egyszerűen - és ez sajnos gyakran előfordul - "megunom" az adott személyt. Ez nem egy végleges jelenség, előfordul, hogy újra elkezd érdekelni, de az rendszerint késő, akkor már túl van a kritikus ponton a kapcsolat széthullása.

Párkapcsolatok terén külön probléma, hogy - pár fiatalkori viszonzatlan szerelmet leszámítva - nem leszek szerelmes. Sok kívülálló inkább áldásnak tartja ezt, főleg az én esetemben, de véleményem szerint inkább átok: a szerelem "elvakítja" az embert, és az nagyon jól jönne, hogy lejjebb tudjak adni az amúgy elég magas (és nem kizárólag kinézetre vonatkozó...) elvárásaimból.

A lényeg, hogy a tanulmányaim és a munka terén nagyon jól állok, nem lehet okom panaszra, de nincs egy barátom sem, barátnőről nem is beszélve, és néha igencsak hiányzik.


Egyébként a húszas éveim közepén járok, és - mint kiderülhetett - fiú vagyok.


2014. aug. 8. 18:50
 1/2 anonim válasza:
0%
Lehet hogy azt hiszed hogy csak te vagy így de ez nem így van. Egyébként az EQ azt hiszem hogy inkább IQ xd de nem baj amúhy magából ahogy lírtad ide a szöveget látszik rajta hogy művelt vagy mert nem valami szétveszett szöveg a szókincsed is szép... szóval én már csak ebből is leszűrtem hogy egy értelmes ember vagy nincs okod panaszra. Lány létemre azt hiszem hogy elárulhatom még azt hogy sokkalta jobban szeretjük azokat a fajta fiúkat (na azért van kivétel) akikkel normálisan lehet beszélgetni ( mert számunkra ez fontos). Külömben is ki mondta azt hogy nem lehet ujra szerelmesnek lenni. Ez butaság hogy így fogalmazzak. Lehet valaki elkeseredett vagy pesszimista de ez csak hozzáállás kérdése. Nyitottsááág! És egy nagy adag bátorság. Ha úgy állsz hozzá hogy ronda oktondi kutyagumis rágógumi vagyok a cipőtalpamon másoktól se várjuk el azt hogy mást gondoljon rólunk. Egyébként a külső nézetekre való tekintettel nem létezik kevésbé vonzó külsejű ember csak különleges szépsegü xdd :)) ;) A válasz erre pedig nagyon egyszerü hogy mindenen lehet változtatni külsőn belsőn is. Na nem azt mondom hogy belül a májból vesét lehet csinálni és ugyanerre az elvre alapozva a bélből sem lesz húgycső...de a lényeget érted nem. Hozzáálláson (azta mennyi dupla betű van ebben a szóbanXd) még lehet változtatni a külső meg aztán a legkevesebb nem kell HollyWoodi sztárnak lenni a csajozáshoz. Különben is tapasztalatból mondom egy értelmes ember pár jó frappáns poénnal meg egy kedves gesztussal Simán Leszed minket a lábunkról vagy legalábbis megalapozza. ;)) Külsőségeken meg lehet változtatni. Akaraterő, gondolj a célra. Bármi elérhető, innentől kezdve.
2014. aug. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Olyan ismerősömre emlékeztetsz, aki elég beképzelt (tudatalatt "értelmes vagyok, többet érek, mint a másik, jobb lányt érdemlek, mint ő"). Persze nem ismerlek, ez csak asszociáció, tévedhetek :)
2014. aug. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!