Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Azt hiszen elegem van. Vagy...

Valery112 kérdése:

Azt hiszen elegem van. Vagy én reagálom túl?

Figyelt kérdés
Már hónapok óta gondolkodom ezen, vajon túl reagálom vagy tényleg igazam van? Mindenki azt mondta hogy miután rlballagunk a 8.osztályból, már senki nem fog beszélni senkivel... de mi (5-en 21-ből) megígértük egymásnak hogy nem csináljuk ezt. Az első 9.-es évünket megbeszéltük egymással, mindent tudunk egymásról. De az a helyzet, hogy a nyáron valami mégis megváltozott. Senki nem ér rá találkozni, vagy csak nem akarnak. Én vagyok az egyetlen aki szól hogy kéne valamit csinálni, de ha nem szervezem meg,nincs semmi. Mondhatni én vagyok az össze tartó erő, ugyanis abbol az 5-ből már 2 en is össze vesztek egymással de én mindig megpróbálom össze hozni a "bandát". Ja... és ott vannak a szülinapok, mindig én szerveztem hogy lepjük meg a másikat, de engem sajnos még egyszer sem leptek meg. Egy ideig azt mondtam "nem baj, nem azért csinálom hogy engem is meglepjenek". De nagyon rosszul esik. Elegem van hogy nekem kell rendezkednem, nem akarok többé könyörögni hogy jöjjünk össze egy délutáni filmezésre heti 1x legalább... vagy 2 hetente. Nem alarok többé szülinapot szervezni senkinek, főleg nem így. Elegem van hogy úgy mond "csak én adok, de nem kapok semmit". Ja és legutobb egy kozeli rokonom esküvőjén voltam... és mikor felhívtam az egyik barátnőmet hogy nem tudok még sem haza menni, akkor én lettem a szar alak akire sose számíthatnak...és még én éreztem rosszul magam és én hülye haza is mentem......... Csak én reagálom túl? Tényleg én vagyok a rossz? Hagyjam abba ezt az egész hercehurcát? Igazából már az is felmerült bennem hogy túlságosan ragaszkadom hozzájuk... a múlthoz... hiszen ők már nem az osztálytársaim. Szerintetek?
2014. aug. 10. 01:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok! Ha szereted őket, ez a természetes, hiszen ha ezek a dolgok nem fájnának, akkor felületesen élnéd meg a kapcsolatotokat. Ami viszont lehet h a többiekre igaz! Beszélj velük!

Az nem számít, hogy nem vagytok osztálytársak, az számít, hogy barátok vagytok - e ?

Viszont, ha sose köszöntöttek fel, akkor lehet, hogy inkább Te vagy érzelmileg benne ebbe a kapcsiba, nem?


Amúgy általános igazság, hogy kevés a mélyérzésű ember, ezt jobb, ha elfogadod, és annak adod magad oda teljesen, aki szintén ezt teszi, különben sokat fog fájni az szíved. Tapasztalat!

2014. aug. 10. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sőt, ha 1-2 évig nem foglalkozol senkivel és semmivel, hidd el, le sem fognak sz@rni.

Így jártál! Rossz társaság!


Nálam is ez volt annó.


Megkérdezheted tőlük, hogy mi ennek az oka, de értelmes választ SOSEM FOGSZ KAPNI!

Ha valami nem úgy működik -az nem is fog úgy működni.

Szokj hozzá. Ennyi.

2014. aug. 10. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az élet változik, titeket másfelé sodort az élet.

Úgy iskola, úgy feladatok, új társaság...


Egy korszak lezárult, akármennyire is nehéz, ezt be kell látni, el kell fogadni.


Én 36 éves vagyok. Jártam 3 iskolába, 2 tanfolyamra. Volt 15 munkahelyem, viszonylag nagy létszámú munkatárssal.


3 emberrel tartom a kapcsolatot hosszú távon.

Ennyi maradt 3 évtizedből. Ez nem baj, ennyi éri meg.


Ne keverd össze az iskola társakat a barátokkal. Egy barátság nem attól lesz az, hogy megbeszélitek. Az semmit nem ér.

Attól lesz barátság, ha kiállja az idő próbáját, ha kiállja az élet próbatételeit.

A ti kapcsolatotok pont ennyit bírt ki. Egy nyári szünet, és vége.

Nem kell sajnálni, nem kell erőltetni, ennyi volt benne.

Emlékezz a jó dolgokra, és lépj tovább.

2014. aug. 10. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!