Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy kezeljem ezt a helyzetet...

Hogy kezeljem ezt a helyzetet a barátaim és köztem?

Figyelt kérdés

Gond nem volt belőle,de a véleménykülönbségből még idővel lehet.

Von olyan barátom akiről tudom, hogy nem (nagyon) szereti a nem európaiakat. Így fogalmazok. Fehér ember párti.Van aki nem szereti a cigányokat,zsidókat,afrikaiakat,stb


Én meg nem ez alapján ítélek. Feltétlenül ő(k) sem,de nem tartja jónak a keveredést pl.

Míg engem nem zavar, sőt még tetszenek is a mindenféle keverék meg Távol-Keleti lányok.


De egyre több ismerősömről derül, ki hogy egyre inkább ellenszenvesen gondolkodik a nem fehérekkel kapcsolatban.Ne jöjjenek Európába,ezért rosszak,azért kevesebbek.

Mondjuk a bevándorlás okozta multi-kulti szerintem is fog gondot jelenteni,de én nem bőrszín szerint értékelem az embereket.

Ráadásul van nem fehér,külföldi haverom is!

Most ha ő megtudná, hogy van olyan barátom aki...


Én meg egyenlőnek gondolom őket. Nem tudom ez mikor fog közénk állni vagy mikor állhat. Talán ha nem fehér feleségem lesz?

Elég gyenge a szociális életem és ők a barátaim,haverok. Nagyon kicsi a baráti köröm. Van aki gyerek kori cimborám.És néha bizony zavar ahogy másokról vélekednek.


Időnként nem tudok a helyzettel mit kezdeni.

Már azt sem tudom mit akartam kérdezni....



2014. dec. 15. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Nézd, nekem is van rasszista barátom.

És hát néha őt is khmm... elragadja a frazeológiája, mint Lancelotot a Gyalog-galoppban. (Néha megvitatom vele, néha egyszerűen megvárom, hogy lehűljön. Ha akarja, majd kiböki, hogy mi nyomja a szívét VALÓJÁBAN.)


Egy a lényeg: ő "barna", én "vörös". És barátok vagyunk. :)

2014. dec. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ha barátaid akkor illedelmesen viselkednének a külföldi barátoddal is, ez alap kell hogy legyen.

Amúgy ne zavarjon szerintem amíg csak viccelődve rasszistáskodnak :)

Amúgy ha nagyon zavar azt is elmondhatnád nekik. Meg kell hogy értsék hogy más álláspontod van ebben és kicsit vissza kéne venni előtted.

2014. dec. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Figyelj, csak a tv meg a média nyomatja ezt a marhaságot, hogy aki nem szereti a zsidókat, négereket stb. az mind gyűlölködő, beteglelkű senkiházi, aki titokban népirtásra készül. Nem mondom, vannak ilyenek is (mármint akik szívük szerint tényleg leöldösnék őket, de azok se mernek tenni semmit), de a legtöbb "rasszista" semmivel sem rosszabb ember, mint a többség. Én se kedvelem a zsidókat, elítélem a bevándorlást és a fajkeveredést, de az biztos, hogy ha tehetném se bántanék valakit csak azért, mert más a bőrszíne. Egyszerűen nekünk itt az otthonunk, nekik meg máshol. Itt, Európában a színesek sem járnak jól, mert a multikulti az ő hagyományaikat, kultúrájukat is megöli. Szóval ne zavartasd magad a barátaid miatt, valszeg elfogadják, ha színes barátaid is vannak. De a feleség egy kicsit sok... Persze szíved joga, de tudd, hogy ha eldurvul a helyzet (és elfog), akkor egyesek radikálisabb lépésekre is rászánhatják magukat, és akkor te is és a jövendő családod is veszélyben lenne. Rövidesen, legfeljebb 10-20 éven belül nehéz idők jönnek Európában, amelynek a faji atrocitások is velejárói lesznek. És ez nem apokaliptikus jóslat, Kárpátalján élek, hidd el, rajtam kívül kevesen gondoltak arra, hogy valaha itt Ukrajnában háború is lehet. Az emberek hamar beleszoknak a kényelembe és nem veszik észre az intő jeleket. Bocs, a vége egy kicsit OFF-osra sikerült :)
2014. dec. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Szerintem is lesz gond Európában.

Nem tudok lenézni másokat azért, mert nem fehérek.

A kultúra más kérdés. Színtől független.

Aki itt nő fel az ebbe a kultúrába nő bele!

2014. dec. 16. 12:17
 5/5 anonim ***** válasza:
A kultúra sem feltétlen színtől független. A kultúránk nem egyéni, hozzá tartozik az őseink hagyománya. Nyilvánvaló, hogy egy muszlim európai számára, még ha a viselkedési normákat át is vette, pl. a gótikus katedrálisok, vagy éppen a muszlimok elleni küzdelmek nem jelentenek semmit, pedig szerves részét alkotják az európai tudatnak. Más kérdés, hogy sajnos ma már a fehér európaiak többsége is lesz.arja ezeket.
2014. dec. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!