Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csináljak most? Nagyon...

Mit csináljak most? Nagyon NAGYON zűrös helyzetbe keveredtem (tünk).!

Figyelt kérdés

Barátnőmnek (14l) nagyon komplikált (és rossz...) élete van, szülők válása, több hónapos bentfekvős pszichiátria, vagdosás, 4-5 iskolaváltás 2 év alatt, zaklatás.... És ez csak a kezdet.

Szóval neten ismerkedtünk meg, mert ő Hamburgban lakik, én meg Szabadkán (Szerbia), szóval 1500 km van köztünk. Nagyon szeretem, jól elvagyunk egymással, éjjel-nappal beszélgetünk...

De nagyon féltem...

Mióta barátkozunk, engem is zaklatnak neten keresztül (nagyon durván és fájdalmasan mindkettőnket), de nekem mindegy, inkább ő van veszélyben, mert nem csak neten, hanem a való életben is zaklatva van.... Annyira sajnálom szegényt, mindenki utálja, a szülei is, és félek, hogy valami hülyeséget csinál... Hónapok óta iskolába sem jár egyedül vonatozgat Európában, iszik és vagdossa magát (elég csúnyán). Sokszor próbált öngyilkos lenni, és félek, megint megpróbálja, és sikerül neki... :(

Mit tehetnék ilyen messziről? Nem nézhetem már tovább, amit magával csinál! Egész nap miatta idegeskedek....



2014. dec. 27. 16:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
18%

Otthon gép előtt hazudik neked mindenfélét egy fiú, te pedig mindenre harapsz.

14 éves kis sz@*rosok-at megfogják, és beviszik iskolába, nem hadják kisebb vagyonért vonatozgatni őket.

Valami agyi rendellenessége lehetne ha 4-5 iskolát vált, meg pszichiátriára fekszik. De annyira komoly szinten, hogy nem tudnátok levelezni sem. Ezek után már kisegítőbe rakták volna.


Te is dedós vagy, mert elhiszel ilyen meséket.

2014. dec. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%

Sajnos innen messziről nem tudsz mást tenni érte,

mint hogy Imádkozol.


A zaklatás miatt elvileg tehetsz följelentést, de ha a zaklató e-mailokat más országból írják, akkor az sem ér sokat.


Az is persze kérdés, hogy mennyit tudsz pontosan barátnődről? Mert sok minden függ a részletektől.


Tudom, nem sok segítség amit írtam, de hátha ér valamit...

2014. dec. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%

1-es hozzászóló!


Te nem sokat tudhatsz a való életről. Kisegítőbe a értelmi fogyatékosokat rakják; nem az öngyilkos hajlamú fiatalokat.

Azonkívül 14 éves elvileg tanköteles (úgy tudom) Németországban is, de gyakorlatban a gyámügy ott is annyit ér mint nálunk.

2014. dec. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

akik téged zaklatnak, tiltsd le őket. állítsd be, hogy csak ismerősök írhassanak neked, és ők láthassák az adataid.

amúgy oké, hogy aggódsz érte. de nem is ismered, nem tudod tényleg igaz -e. tud magyarul?

beszélgess vele, de ne árulj el magadról sokat, mert nem tudhatod ki ül a gép mögött.

2014. dec. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nem kamu, nem hazudik, voltam náluk...

Egyébként az apjával él és ő meg lesz.rja, mit csinál, a pszichiáter meg kiírta "betegszabadságra" és ezért nem megy suliba.

Én túlélem az emaileket, Facebook üzeneteket, instagramos provokatív képeket.... Miatta aggódom. Nincs senkije és nem tudom, hogy segíthetnék neki...

2014. dec. 27. 18:35
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem tud magyarul, angolul és németül beszélgetünk, de mindkét nyelvet jól beszélem, szóval nincs nyelvi gát.
2014. dec. 27. 18:38
 7/17 anonim válasza:
75%

Kedves, Kérdező!


Kérd meg, hogy lakjon Veled/Nálad.

..ha ezzel a nagy lehetőséggel sem él, akkor a sorsa megpecsételődött. Sajnálom, hogy ki/le kellett írnom, hogy mi vár Rá/tok, de ez lesz. Vigyáz Rá közelről, de szerintem az ilyen embereknek nem sok esélyük van a normális élet megéléséhez. Őszintén sajnálom Őt is, Téged is, mert végig kell nézned, ahogy tönkre teszi magát és könnyen lehet, hogy a Te lelked is tacsra teszi, amit látni/érezni/tapasztalni fogsz.

Mit kívánjak?...lelkierőt és kitartást.

Szia!

2014. dec. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
77%

Kedves 7. hozzászóló!


Hozzászólásod bizonyára jó szándékú, de én még sem tartom feltétlenül jó ötletnek. Ugyanis:


1. Ha a barátnő 14 éves, akkor feltételezem, hogy a kérdező is hasonló korú nagyjából. Vagyis először az Ő szüleit kéne megkérdezni, oda költözhet-e a barátnő?

Sőt, nem a kérdezőnek, hanem a szüleinek kellene vállalni a barátnő feletti gyámságot. Ez nem csak szándék, de energia és pénz kérdése is.


2. Nem biztos, hogy két érintett ország hatóságai beleegyeznének, hogy egy német gyerek egy Szerbiai magyar családnál éljen. Ha igen, az is hosszú és bonyolult eljárásnak a vége lenne; ami egy öngyilkos hajlamú kislányt megviselne.

Ehhez mind a német, mind a Szerb bíróság előtt be kéne bizonyítani, hogy a lány apja alkalmatlan nevelésére.

Továbbá, hogy nincs olyan vér szerinti rokon, Aki vállalná, és alkalmas lenne rá.

Végül (és ez lenne igazán nehéz), mindkét ország gyámhatóságát meg kéne győzni arról, hogy az érintett család jobb lenne a lány szempontjából, mint egy német nevelőszülő.

Ez utóbbi nekünk evidenciának tűnik; de a gyámhatóságok általában másként gondolkodnak.


3. Kérdés, hogy a kérdező elbírná-e azt a lelki terhet, ami egy lelkileg összetört barátnőnek a napi 24 órában való gondozása jelent?



Kedves Kérdező!


Én sajnálom a legjobban, hogy ilyen lehangoló dolgokat kell írnom. De úgy gondoltam, még rosszabb lenne, ha nem írtam volna őszintén.

2014. dec. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
5%

Vegyétek már észre, hogy kamu kérdés! 14 éves lány mikor tud olyan szinten németül és angolul, hogy levelezni tudjon egy full külföldivel.

De gondoljátok csak azt, hogy egy 14 éves lány (az alapján ahol él és vonatozgat) aki gazdag, annak ennyire nehéz és problémás élete van.

2014. dec. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%

9-es!


Mégis mi utal arra, hogy a dolog kamu lenne?


Mert az angol nyelvet (sajnos) ma már sokszor akár óvodás korú gyerekeknek is tanítják, Akik így 14 éves korukra már elég jól beszélnek angolul.


Az pedig (a mellett, hogy nyugaton sem mindenki gazdag),

hogy jó anyagi helyzetben levő embernek ne lehetnének

családi,lelki, vagy egyéb problémái; már elnézést, de végtelenül szűklátókörű vélemény.

2014. dec. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!