Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Teljesen egyedül vagyok. Úgy...

Teljesen egyedül vagyok. Úgy érzem magam, mint egy kísértet, pedig elvileg még fiatal vagyok és örülnöm kéne, hogy legyek boldog. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Barátom van néhány, de túl közeli kapcsolatot képtelen vagyok kialakítani. a korombelieket idegennek érzem, nem "értem a nyelvüket", nem tudok velük azonosulni. sokat voltam egyedül, sokat olvastam, nem szocializálódtam velem egykorúak közé. Más dolgok érdekelnek, és ezt ők is látják rajtam.

Rettenetesen magányosnak érzem magam. Ez már évek óta így megy, teljesen el vagyok szigetelődve. A szüleim sem értik, mi bajom, de nem is érthetik, hiszen az ő szempontjukból minden rendben is van. A barátaimmal néha beszélgetünk, meg ilyenek, néha vannak programok, de nem az az igazi, valódi barátság. Nem is nagyon keressük egymást szünidőben. Inkább én hívogatom az embereket, ha nagyon nem bírom a magányt, de fordítva nagyon ritka. Ez nem csak egy embernél van, ez egy elég általános dolog. A suliban egy olyan baráti köröm van, hogy elvagyunk, de mindenkinek van egy régebbi baráti köre, akivel valódi barátságban van, és ilyenkor mindenki ezekkel az emberekkel van. Nekem nincs ilyen. Látom olyan volt osztálytársaimon, akik tényleg igazi barátok, hogy napi szinten találkoznak, hülyülnek, mindent együtt csinálnak. Ha valamelyikük gondol egyet, lehívja a másikat billiárdozni, amibe több ember is bevonódik, de ebből én valahogy mindig kimaradok. Mindenki úgy ismer engem, mint aki másokkal tölti az idejét, de ha minden ismerősöm összekerülne, akik alapból nem ismerik egymást, rájönnének, hogy senkivel nem töltöm az időmet. Az ő szempontjukból megint csak nincs probléma. Amúgy érzem, hogy valami nincs rendben velem. Egész nap teljesen fáradt vagyok, pedig nem mozgok, de nincs is kedvem és erőm egyedül kondizni, nagyon aluszékony vagyok, egyre többet alszom, de nem vagyok kipihent, és ébredés után még sokáig mintha félálomban lennék és szédülök. Nagyon intenzív álmaim vannak, néha visszagondolva már keverek egyes dolgokat a valósággal. Könnyen el is kapnak betegségek, pedig régen tényleg vasszervezetem volt. Pont arról voltam híres, hogy szinte soha nem betegedek meg, most meg a legkisebb dolog is elkap és ágyba dönt. Ebben a tanévben szerintem többször voltam beteg, mint régebben három másik tanévben együttvéve. Szórakozott vagyok, elhagyok dolgokat. És döntésképtelen vagyok. Órákig vagyok képes rágódni a legkönnyebb döntéseken is.


Tudom, hogy ha meghalnék, akkor sok embernek hiányoznék. Engem mindenki úgy ismer, mint egy kedves mindenkinek segítő ember aki megvédi a másikat ha kell. De úg érzem, ez egyre távolabb kerül. Érdekes, hogy mikor valakinek segítek pl,: az osztályból akkor mond egy köszönömöt és elkezd piszkálni, de erre nincs semmi reakcióm. Ez azért van, mert nem szeretem kimutatni, ha baj van. De nagy baj van. Teljesen be vagyok "gyöpösödve". És vannak bizonyos félelmeim. Pl. ha az van, hogy egy barátommal idegen emberek közé kell menni, vagy valamilyen szórakozóhelyre, akkor nagyon erős, megmagyarázhatatlan félelem fog el. Néha még remegek is.

Valójában mindig is csak a nővérem értett meg engem, mindig tudta, ha valami baj van és törődött velem. De mióta elment és összeházasodott valakivel teljesen egyedül maradtam...


aki ezt elolvasta annak köszönöm.

tudom, hogy sokat írtam és sajnálom.

16/f



2014. jún. 7. 23:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Végig olvastam. Nem egy vidám történet. Ehez kevés vagyok szerintem beszélned kellene a szüleiddel hogy vigyenek szakemberhez. Itt már tényleg vannak bajok.
2014. jún. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szia. Elolvastam a történetedet többször is és amit le tudtam szűrni az az hogy szerintem te egy nagyon értelmes és érzelmes fiú vagy aki egy kicsit kilóg a sorból. Teljesen átérzem a helyzetedet hiszen én is hasonló cipőben jártam sokáig. Ami a legfontosabb hogy feltétlenül beszéld ezt meg valakivel mert ha magadban tartod akkor a sok rossz csak felgyülemlik ès komolyabb dolgok is lehetnek belőle. Add ki magadból a problémákat. Hidd el hogy te is érsz annyit mint a többiek hogy te is egy értékes ember vagy találd meg magadban a jót. Én évekig csináltam azt mint te és nagyon sokáig tartott amíg leküzdöttem. Keress valami hasznos elfoglaltságot és egy jó pszichológus sem ártana. Hidd el hogy erős vagy és le tudod ezt győzni. Fogd ezt fel úgy mint egy küzdelmet és hogy milyen büszke leszel magadra a végèn ha győzől. Sok sok kitartást erőt kívánok neked. Remélem tudtam segíteni.
2014. jún. 8. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én is hasonlón voltam a haverjaimmal... mára egyedül maradtam, hiába ismerkedek, járok el mindenfelé, már igai barátságok nem alakulnak ki, csak ilyen felszínes, pár hétig tartó dolgok...
2014. jún. 8. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

valószínűleg egyrészt az emberek, másrészt a személyiséged és életviteled miatt van.


keress embereket a közvetlen környezeteden kívül, akikkel jól érzed magad, ez sokat segít. ha a korosztályod nem tetszik, idősebb embereket, talán még tanácsot is tudnak adni.

folyamatosan ismerd meg és fejleszd önmagad.


ha pszichológushoz mész, akkor felír szereket, amitől kábult leszel, rászoksz, és immúnis leszel rá, ráadásul ugyanúgy nem oldóik meg semmi.


a szüleidet és az iskolát felejtsd el, azok csak kényszeres hétköznapi kapcsolatok. ha valakinek fontos vagy, nem csak neked kell keresni őt, és nem csak akkor látod, mikor elkerülhetetlen.


ha van valami hobbid, neten keress hasonló csoportokat, vagy közösségi oldalon ismerkedj. ha nincs hobbid, az már egy rossz jel.

2014. jún. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Bocs, nem olvastam végig de szerintem barátkozz öregebbekkel, érettebbekkel.
2014. jún. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Negyed órán át írtam egy jó hosszú választ,erre kikapcsolt a telefon.

A lényegét megpróbálom összefoglalni :

Írtam már ki hasonló kerdést, (hülyén hangzik de amikor elolvastam, azt hittem a saját kérdésem, csak elfelejtettem) és tényleg szinte ugyanebben a helyzetben vagyok.

Nekem az akkori válaszokban azt mondták, hogy kamaszkori dolog, majd elnövöm. De ahogy körülnéztem, csak boldog népszerű és szép lányokat láttam,igy azt gondoltam ez a lehetőség kilőve. Azóta beszélgettem több felnőttel, akik elég sikeresek, jófejek, és sokan azt mondták, hogy szinte ugyanilyenek voltak a középiskolában. Perszeee ez rajtam azóta se segített.

De egyfajta vigasz, a lökött fejemnek :) ezt a pár évet érettségiig meg csak kihúzom ...

Hogy azért valamit tanácsolni is tudjak : hainterneten könnyebben megnyílsz, beszélgetsz, alapozd meg első körben ott az ismerettségeidet. Én pl. bár a lakóhelyemen élőkkel nem merek kommunikálni még most sem, sokáig volt egy 300 km-el távolabbi ismerősöm, aku nagyon jó barátom lett(telefon,skype stb. ) amíg el nem szúrtam. De nagyon szeretem.

Próbálj meg valakivel olyan viszonyt kialakítani, hogy elmondhass neki mindent. :)

Remélem valamit ért a mondandóm.(14/l)

2014. jún. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!