Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A legjobb barátnőm író akar...

A legjobb barátnőm író akar lenni, mit tegyek? (többi lent)

Figyelt kérdés

Szóval író szeretne lenni, kitalált egy történetet amiből írt pár fejezetet, elolvastam. Nem tetszett, de azt mondtam neki hogy nagyon jó. Megkérdeztem tőle hogy ezt elküldi-e valahova, azt felelte hogy kiszeretné adatni, de csak akkor ha nekem tetszik, mert én úgyis otthon vagyok fantasy témában. Titokban én is írónak készülök, elküldeném pár kiadónak a történetem, de ha őt visszautasítják, engem meg nem, akkor mit kéne tennem?

Ha pedig a kiadó visszadobja a könyvét, pedig én azt mondtam nagyon jó és páratlan ötlet, akkor engem fog hibáztatni?



2015. jan. 2. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért hibáztatna?? Nem a te ötleted volt
2015. jan. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Egyszerűen mond meg neki az igazat,ne hazudj neki s akkor nem lesz probléma belőle.S ha a te írásodat kiadják örülni fog neki hisz barátnők vagytok.Fel a fejjel.Minden rendben lesz tudom mert én is ebben a cipőben járok,viszont az őszinteség fontosabb mindennél ezért elmondtam a véleményemet az írásairól s nagyon jól reagált rá s tanácsokat kért mert én is szoktam írogatni dolgokat. :):)
2015. jan. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre nem kellett volna hazudni, akkor nem lettek volna problémák. Bár attól még nem feltétlenül rossz egy könyv, ha nem nyerte el a tetszésedet. Ezt valahogy mondd el neki.

Amúgy meg tök feleslegesen magyarázkodnál ilyen miatt, ha ő akarja beküldeni.

2015. jan. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat! sokat segítettetek:) most azonnal elmondom neki az igazat
2015. jan. 2. 14:49
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben mindig az igazat kell mondani. Sokkal többet ér az építő, igazságos kritika, mint a kegyes hazugság. Ha én írnék valamit, akkor sokkal jobban megsértődnék azon, ha valaki azt hazudná, hogy tetszik neki, mint azon, ha azt mondja, hogy rossz, de... - az első ugyanis hasznavehetetlen és aljas hazugság (mert elvileg a barátja vagy) - a második viszont építő kritika.


Egyébként a könyvek kiadása nem úgy megy, hogy elküldöd egy kiadónak, és ha tetszik nekik, kiadják... Tudod hány ilyen művet kap egy kiadó? Esetleg a legjobbakat adják ki, a legtöbbet visszadobják. Azoknak van inkább esélyük így kiadni, kiadót keresni, akik már befutottak, és a nevük elég arra, hogy a vásárlók meg is vegyék a könyvüket. Kezdőként kiadni viszont nagyon nehéz és nagyon nagy tehetség kell hozzá.

2015. jan. 3. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miért nem mondtad neki, hogy bocs, de ez nagyon szar?? Az igaz barátok őszinték egymással. Igenis mondd meg neki, hogy nincs tehetsége!
2015. jan. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!