Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van értelme fent tartani ezt...

Van értelme fent tartani ezt a barátságot?

Figyelt kérdés
A legjobb barátnőm kiköltözött Londonba, 9éve vagyunk legjobb barátnők és nekem az évek alatt csak ő maradt. Már 1 éve él kint csak facebookon beszélgetünk, karácsonykor/szülinapkor küldünk egymásnak egy lapot és ennyi. Neki saját baráti köre lett kint és bár szokott írni facebookon nem látom értelmét. Nem hiszem h valaha is fogunk találkozni és szarul esik h ő mennyire jól van én meg itt vagyok egyedül se barátom se pasim. Úgy érzem egy halott barátságba kapaszkodom ami csak arra jó h ne érezzem magam teljesen egyedül.
2015. jan. 11. 22:35
 1/10 A kérdező kommentje:

*fenntartani

Csak miután kiírtam olvastam át bocsánat.

2015. jan. 11. 22:36
 2/10 anonim ***** válasza:

Véglegesen kiköltözött?

Nézd, voltak nekem is ilyen kapcsolataim, idővel annyiban maradtak. Ez az internet barátság elhalványul, elritkul, sajnálom hogy ezt kell mondjam, de ezt hagyni kell.

Ha te nem hagyod, magától fog ő hanyagolni egy idő után és az rosszabbul fog esni, lassan le fog épiteni...


Sajnálom :(

2015. jan. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha teheted,keress uj barátokat, igen az internetes barátságok elhaványulnak.


Attól meg ne érezd rosszul magadat,hogy õ kint milyen jól van.Nem tudhatod!

2015. jan. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nincs sajnos :(

Nekem is a távolság "megölte" a legjobb barátságaimat (400 km-re költöztem a két legjobb barátnőmtől). Azóta itt is lett három legjobb barátnőm :)

2015. jan. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
facebookon tenyleg sekelyes. de gondolom, azert hazajon latogatoba v te is kiutazhatnal,ha tenyleg eleg mely a baratsag. persze ez attol is fugg h hany evesek vagytok... de szemelyes talalkozaspk nelkul tenyleg elsorvad a baratsag. ha evi 1-2x talalkoznatok, mar mas lenne...
2015. jan. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

nekem is kiment 8-9 éve az egyik legjobb haverom.

az első évben még írogattunk,voltam is kint nála,de aztán rájöttem,hogy ez terhes számomra és nem is nyerek vele semmit,ezért nem írtam többet.

számomra a barátság az ha valakivel kölcsönösen hasznosak vagyunk egymásra a napi életben szabadidőben,edzésben,pénzben vagy valami.

ő már nem volt hasznos.

2015. jan. 12. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj! Nekem kevesebb mint egy évvel ezelött, a társasági életem töltötte ki a napom 70 százalékát. Mára megváltoztam és inkább itthon vagyok. Itt a gyakorikérdéseken beszéltem egy lányal aki ismerkedni akart. Bejelöltem facebookon és azóta mindennap beszélünk. Nagyon nehéz korszakán segítettem át. Sokszor mosolyogva ülök a monitor elött miközben írok neki. Nem is találkoztunk még személyesen. Én itt lakom magyarországon, ő meg romániában. De mégis nagyon jó (merem azt mondani) barátok lettünk. Egy cipőben járunk, mert nekem is van egy barátom akivel mindennapjaimat töltöttem és kiköltözött írországba. Ugyanugy mint ti, facebookon keresztül beszélünk. A mondandom lényege, hogy igen is van értelme. Ha nem is így az igazi, de tartsd vele a kapcsolatot. Aki egyszer barát volt az az is marad. Rajta kívül biztos van más is akivel, ha véletlenül összefutottál az utcán leálltál beszélgetni. Vagy akivel jóba vagy. Az ilyen embereket keresd fel, írj rájuk vagy valami, hogy nincs e kedvük összefutni. Egyszer-kétszer találkoztok, beszélgettek és kialakulnak új barátságok. Még, ha barátság nem is, de legalább nem vagy mindig egyedül. És ha van családod már nem vagy egyedül! Ezt hozzáteszem mellékesen. Tehát van értelme fenttartani. Ha már ugyis otthon ülsz akkor a barátoddal beszélgess! És, ha szeretnél ismerkedni én szívesen beszélgetek veled. Fel a fejjel!
2015. jan. 12. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább örülj annak, hogy a barátnőd jól érzi magát, és ne hasonlítsd össze a kettőtök életét. Miután én kiköltöztem külföldre, én is folyton azt láttam, hogy a legjobb barátnőm milyen jól el van és máris szerzett új barátokat, míg én nem. Ennek ellenére fenntartottam vele a kapcsolatot, mert számomra fontos volt a barátságunk. :) (Egyébként meg én már szereztem úgy barátot, hogy valakivel interneten beszéltem, szóval nem értem akkor mért ne tudnám a kapcsolatot tartani azzal, akivel meg először élőben ismerkedtem meg.) Szóval az, hogy fenn tartod-e vele a kapcsolatot vagy sem, mind attól függ, hogy mennyire fontos neked a barátságod a legjobb barátnőddel. Ha nagyon, akkor tartsd fenn, ha nem annyira, akkor szakítsd meg vele a kapcsolatot.
2015. jan. 12. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Attól, hogy messze van és csak emailbern, facen tudtok beszélgetni, tudatosan még nem kell felrúgni a barátságot. Próbáld elfogadni, hogy sosem lesz már olyan, mint régen, de azért ne mondj le róla. Nem hiányzik? De, biztosan... így, ha más nem, legalább írásban néha tudsz vele kommunikálni. Aztán majd alakul...
2015. jan. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A tanácsom: Érdemes háttérbe szorítani őt, és erőteljesen összpontosítani az ismerkedésre. De nem érdemes, úgy hiszem, megszakítani teljesen a kapcsolatot, hisz a magány mellett jó, ha van egy lelki támasz, még ha ilyen kapcsolat mellett is. A végleges megszakítás csak akkor ajánlatos, ha van már elégséges számú és minőségű emberi kapcsolatod mellette (de ez esetben automatice végbe menne nagyrészt vagy teljesen a kapcsolat megszakítása).
2015. febr. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!