Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A legjobb barátnőm elment egy...

A legjobb barátnőm elment egy buliba, ahol cigizett és ivott.14 éves. Nektek mi erről a véleményetek? Én úgy érzem csalódtam benne.

Figyelt kérdés

Ivás alatt 2 pohár vodkát értek. Írtam neki egy levelet is...

Kérlek, olvasd végig. A legvégéig! XY én tudom, hogy te egy értelmes és okos lány vagy. Pont ezért nem is értem, hogy miért csináltál ilyen meggondolatlanságot. De mégis, talán értem. Értem, hogy nagyon nehéz az ilyen dolgoknak ellenállni. Megértem. Mindenki cigizett, ivott a társaságodban. Téged is megkínáltak. Hatalmas bátorság és önuralom kell ahhoz, hogy visszautasítsd őket és nemet mondj. Mindenki követ el hibákat. Nincs tökéletes ember. Én is csináltam már hülyeségeket, és gondolom, fogok is… Hidd el NAGYON megbántam. Én csak szerettelek volna megvédeni. Először nem értettelek, összezavarodtam. Úgy éreztem csalódtam benned. De rájöttem, hogy félre kell tennem a saját érzelmeimet és neked kell segítenem. Megkínált a L. vagy a S., nem tudom ki… Úgy érezted nem leszel menő, ha ezt visszautasítod. Hogy majd az milyen „ciki” lesz. De rá kell jönnöd, hogy ha ezt tennék, akkor arra sem érdemesek, hogy rájuk nézz. Mindenkinek megvannak a saját döntései. Van szabad akaratod! Máskor gondold át a dolgokat kétszer, mielőtt cselekednél! Tudd, hogy mi a jó NEKED! Ne foglalkozz mások véleményével. Én a helyükben irigyelnélek téged, hogy volt erőd NEMET mondani. Lehet, hogy ezt a nagy felhajtást e körül, hülyeségnek tartod. De hidd el ez NAGYON FONTOS! Ha EGYSZER kipróbáltad, ha EGYSZER engedtél a csábításnak, máskor még könnyebben megteszed majd. Lehet, hogy 1 cigi vagy 2 pohár vodka még nem árt annyit. De ha abból az 1 cigiből 10 cigi lesz és a 2 pohár alkoholból pedig 20, akkor a 10 cigiből már nagyon könnyen lesz 100, a 20 pohárból pedig még könnyebben lesz 200! És az már NAGYONIS ÁRT! Oké, hogy egyszer kipróbáltad a cigit és az alkoholt, attól még nem leszel feltétlenül függő. (Nagypapám is 13 évesen kezdte egy szál cigivel és pár pohár alkohollal. Szerintem már hallottad tőlem, hogy hányszor műtötték.) De mit fogysz tenni, ha droggal kínálnak majd meg? Ha azt egyszer kipróbálod, sokkal könnyebben leszel függő, vagy akár meg is halhatsz tőle! Kérlek, még most gondold át ezeket. Amikor legközelebb megkínálnak, gondolj arra, hogy a SZÜLEID mire neveltek! Gondolj a BARÁTAIDRA, akik számítanak RÁD! De legfőképpen gondolj MAGADRA ÉS AZ EGÉSZSÉGEDRE! Remélem, elolvasod ezt a szöveget. Gondold, kérlek át. Nem akarok okoskodni. Neked szeretnék segíteni. Tudd, hogy MINDIG SZÁMÍTHATSZ RÁM! Kérlek, legyél erős! Tudom, hogy meg tudod ezeket érteni!


Hát válaszolt rá.. de nem ezt a választ vártam tőle... Leginkább kiröhögött... Nem tudom, hogy mit csináljak...



2015. jan. 24. 16:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Jaj, hát így én is kiröhögnélek. Egyrészt nem vagy felelős érte, hogy ő mit tesz az életével. Ez a szöveg még a saját anyámtól is erős lett volna az első bulim után, pedig aztán ő sem egy engedékeny típus.

Másrészt meg nem kell túlparázni pár korty alkoholt, meg egy szál cigit. Nyilván minden dohányos elkezdi valahol, de gondolom nem kell magyarázni, hogy ennyi erővel az emberek 95%-a dohányos lenne meg alkoholista.

Nincs jogod hozzá, hogy kiosszad, hadd próbáljon már ki dolgokat, ha egyszer fiatal.

Én barátnőm ilyent írt volna anno még meg is sértődök. Aztán még sem lettem egy hulladék ember.

2015. jan. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Egyetértek veled, de ez a levél egy hollywoodi giccsparádé. Személyesen kellett volna erről beszélni értelmesen. A 14 éves már nem gyerek, de azért még egy 2 évet húznék határnak, mert ott már elvárható az érettség.


Amúgy egy cigitől vagy egy-két pohártól nem lesz senki egyből függő vagy roncs, de a társaság nagy hatással lehet a fejlődésére.

2015. jan. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hallod, ezeket minden ilyen korú szinte kipróbálja. Nem kell túlspirázni. Nálunk az osztály legjobb tanulója aki amúgy több téren is kiemelkedő iszik minden hétvégén. Jó, dohányozni nem dohányzik, de akkor is.
2015. jan. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%
Nem az anyja vagy, én is kiröhögtelek volna.
2015. jan. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem korrekt, amit írtál neki. Reméljük leáll a barátnőd. Kitartás neked is!
2015. jan. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha cigizik és drogozik, azzal csak magának árt, te pedig nen szabhatod meg, hogy megtegye-e vagy sem. Ha nem tetszik amit tesz, és lesz*rja a véleményedet, keress más barátot!

Amúgy alkoholt rengeteg ember fogyaszt kulturáltan, anélkül, hogy alkoholistává válna. Persze van aki azzá válik, de ez ritkább.

A cigit viszont annak akik kipróbálják, nagyon nagy része válik függôvé.

Szóval azt mondom, hogy egy kis alkohollal (mértékkel) nincs baj, de a cigivel is csak magának árt.

2015. jan. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Amúgy abban egyetértek a 2-essel, hogy a legnagyobb gond a társasággal van, mert aki pl. cigizésre képes rávenni valakit, az késôbb kábítószerre is ráveszi majd. De azt sem szabhatod meg, hogy kivel barátkozzon. Ha ennyi esze van, hagyd, és keress normális barátnôt
2015. jan. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Látom soha nem fogom megérteni, miért nehéz ellenállni ciginek.

A vodka még oké, mert hát az alkohol az alkohol ,de a cigi?...

Ha nem keveset fizetnének hogy szívjak el egy szálat, még akkor is erősen gondolkodnék rajta...

2015. jan. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ha partiba vágták volna 3an, és ezt videóra is vették volna, na akkor igazat adok neked. De 2 pohár vodkától meg 1 cigitől nem kerül a pokolra, és az se biztos, hogy rákap és minden hétvégén ez lesz a fő tevékenysége!
2015. jan. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Attól,mert vki kipróbál vmit nem feltétlenül lesz függő :) Egyén függő,de hogy kicsit megértsd leírom az én történetemet.


Én pl többször kipróbáltam a cigit,de csak poénból. De,hogy rászokjak az kizárt.Olyan rossz az íze,hogy erre rászokni fogalmam sincs hogy lehet :D Mellesleg büdös is,drága is,egészségtelen is. El nem tudnám képzelni,hogy cigizzek.

Pedig én mindig is cigis társaságokban mozogtam,mozgok még most is legjobb barátnőm és húgom is nagy bagós,kimegyek velük ha kell,de én nem gyújtok rá.Barátnőm mondta,hogy a nem cigis barátnőit pár hónap alatt rá tudta szoktatni,nem úgy hogy rájuk erőszakolta csak időnként megkínálta őket stb én 1,5 éve vagyok legjobb barátságban vele,de nem tudtam rászokni.Én inkább rosszul leszek tőle.


Alkohol nos az is olyan,hogy ha nem akarsz nem szoksz rá. Én pl volt egy olyan időszak,hogy minden hétvégén ittam, sőt hétköznap is,nyár volt,sok buli volt. De amikor annak 1 hónapnak vége lett,utána jó pár hónapig nem ittam,nem is kívántam. Egyszóval nem szoktam rá,pedig egy hónapon keresztül majdnem,hogy 1-2 naponta elég sokat ittam.


Igazából,hiába olyan a társaság ha ő nem akarja akkor nem fog rászokni semmire,olyat sem kell tennie amit ő nem akar.

Nekem is voltak drogos ismerőseim is,de nem próbáltam ki,mert nem akartam!! Alkohol,cigi ezeket persze kipróbáltam,de nem szoktam rá,mert nem akartam!!


Szóval ha a barátnőd rászokik vmilyen szinten azt ő is akarja vagy ha nem akkor rohadtul egy befolyásolható személy,ami a mai világban nagyon rossz!! Persze fiatal is. De ettől függetlenül szabad akarata van.


Szép tőled,hogy aggódsz érte,de ez a levél tényleg túlzás,szerintem az anyja nem osztotta volna ki ennyire.

2015. jan. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!