Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan lehet feldolgozni a...

Hogyan lehet feldolgozni a család elvesztését?

Figyelt kérdés
Van egy számomra nagyon fontos férfi, akinek most halt meg egy balesetben a felesége és két kicsi gyereke. Ő majd beleőrül a fájdalomba, és én is abba, hogy így szenvedni látom. Segíteni akarok neki, de nem tudom, hogyan. Egyszerűen nem tudom, mit tehetnék érte, mit mondhatnék neki, mit tanácsoljak.. Hogyan segítsek neki a gyászban? Hogy lehet egy ilyet feldolgozni?
2015. márc. 8. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudsz neki segíteni, csak az idő tud... lehet, hogy még az sem. :( Szomorú dolog.
2015. márc. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem csak legyél mellette, hallgasd meg, amit el szeretne mondani, érezze, hogy hozzád mindig tud fordulni. Szerintem ilyenkor ez nagyon jólesik mindenkinek, sajnos ennél többet nem nagyon tudsz tenni :( Sajnos ilyenkor mindenki egyedül van a gyászával, egyedül kell feldolgoznia. Nagyon szomorú, sajnálom hogy ez történt vele, Őszinte részvétem így ismeretlenül is :(((
2015. márc. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is elvesztettem a családomat, csak másképp, nekem az segített, ha mellettem voltak, illetve, ha segítettek a megbékélésre rálelnem. Az utóbbi ment a legnehezebben és sok idő kellett hozzá. Fájni szerintem mindig fog fájni, de már azért sokkal, de sokkal könnyebb.
2015. márc. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
nem rég halt meg édesapám,44 éves vagyok,túl sokmindenen,azt hittem tudom mi a fájdalom,de nem.elviselhetetlen volt,sose éreztem még ilyet azelőtt.és még 1 év után is remeg kezem lábam,ha róla beszélek,ha rá gondolok,ő mindenét vesztette el,de szó szerint.most egy kicsit ő is meghalt.ezt vedd figyelembe,és azt is hogy ő már sose lesz olyan teljesen mit amilyen volt.légy melette,hallgasd,figyelj rá,ne vigasztald,féleleges,és semmi tanácsot ne adj neki,az is felesleges.szeresd,ha ez jó neki,ha nem akkor inkább maradj távol.
2015. márc. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előző válaszadókhoz, Te csak annyiban tudsz segíteni neki, hogy nem érezteted irányában a sajnálatodat, csak az együttérzésedet és ugyanakkor segíts neki a mindennapokban maradni, hogy ne süllyedjen teljes letargiába. Szinte biztos, hogy évekig fog tartani a kilábalás, netán élete végéig szomorúsággal tölti el.

Viszont egy jó tanács: ne szeress bele ! Legalább is most ne ! (Feltehetően nő vagy, ezért merem ezt írni).

Ilyen esetekben ugyanis a helyzetből adódó érzelmi feszültségek igen gyakran egymás karjába lökik azokat az ebereket is, akik igazán nem szerelmesek egymásba, csak egyszerűen mély pozitív, baráti érzelmeket táplálnak egymás iránt. Eből meg aztán semmi jó nem jön ki.

2015. márc. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha megmondod neki, hogy barmiben szamithat rad, csak szolnia kell, tobbet nem tudsz tenni erte sajnos.
2015. márc. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!