Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Az normális, hogy még most...

Az normális, hogy még most sem tudom feldolgozni?

Figyelt kérdés

A nagypapám (az egytelen aki foglalkozik velem) meghalt egy éve. Én viszont még mindig nem tudom feldolgozni és elfogadni a helyzetet. Rákos volt, szörnyű volt avval a tudattal élnem hogy meg fog halni. De így még rosszabb hogy már soha többé nem ölelhet meg...:'( egyszerűen nem birom feldolgozni azt hogy már nincs velem többé. (egy házban laktunk vele meg a nagymamámmal, meg ugye anyuék meg a tesóim. a nagyim még él)

Normális hogy még mmindig rengeteget sírok és nem bírom feldolgozni?:( 14/L



2013. máj. 14. 00:07
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Nyilván ennyi idő alatt már kevésbé kellene, hogy megviseljen, azonban azt gondolom, hogyha nagyon szeretted őt, akkor igen is hiányozhat. Szerintem próbáld meg a pozitívat látni a dologban. Ez volt az ő sorsa sajnos, hogy el kellett mennie, de ott van a családod, akik szeretnek és te is ott vagy nekik. Nem tudom voltak e még tervei, de ha igen, akár megpróbálhatod őket véghez vinni, vagy élj úgy, ahogy ő azt szeretné. Biztos neki sem jó fent az égből nézve, hogy te szomorkodsz miatta, szóval fel a fejjel, és keress valami életcélt, aminek ő biztosan örülne, és próbáld meg megvalósítani :)
2013. máj. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1: koszonom szepen, megfogadom a tanacsod:')
2013. máj. 14. 00:23
 3/11 dani900 ***** válasza:

Igen, ha élne, mit mondana?

Ha szeretett, akkor ő is azt kívánta, hogy légy boldog.

Csak ennyit kell megtenned, hogy legyen értelme, hogy szeretett.

2013. máj. 14. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

19 éves lány vagyok és ismerős helyzet

Másfél éve halt meg az imádott nagypapám

nem csak ő foglalkozott velem, de a személyiségem egy nagy részét ő adta, az önbizalmam, a magabiztosságom is neki köszönhetem. Nagyszüleimhez születtem másfél évig ott éltünk náluk a szüleimmel. 8 unoka van, de kimondatlanul én voltam Papa kedence. De csak azért mert ő volt az én kedvencem. Nagyon sokat beszélgettem,foglalkoztam,törődtem vele. Én voltam a tündérkislány, 17 évesen is aki Papának mindig a legszebb...Mi kell még a boldog gyerekkorhoz?

Ja és nem mellesleg ő volt az akire MINDIG értsd MINDIG számíthattam akiről tudtam hogy SOHA semmiért nem fog elítélni

betegeskedett elég sokat de 67 éves volt és derült égből villámcsapásként ért a halála

most is sírok, és mindig sírni fogok, ha mélyen belegondolok az elvesztésébe mert ez nagyon igazságtalan volt a sorstól bárhonnan is nézem

A szalagavatómon a ballagásomon a 18. szülinapomon már pont nem volt ott stb stb.

Mamival aki maradt nekem mai napig rengeteget törődöm, most ő képviseli Papát (imádom, szeretem, de őt nem pótolhatja senki, ahogy majd Mamit se fogja tudni senki). Ez sok erőt ad, hogy ő még van nekem.

Plusz Papa ha sírtam valamiért mindig azt mondta, hogy: Ne sírj már...Tudod, hogy nem szeretem mikor szomorú vagy.

És ez fel van festve a szobám falára is. És ez a mondat mindig velem lesz. Keress te is kapaszkodót.

Ja és szerintem úgyis találkozok még vele, és abban is hiszek, hogy lát, és küldi nekem a szeretet a mai napig (ha nem is az égből, de a múltból biztosan)

2013. máj. 14. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ez még belefér a normálisba, hiszen a normál gyász ideje egy-másfél év. Mivel erősen kötődtél hozzá a jelek szerint, tovább is tarthat a gyász. Sírj csak nyugodtan, ha tényleg gyászolsz, akkor egyszer minden könny alapad és minden fájdalom elmúlik.


Ha fél év múlva is itt tartasz, akkor érdemes elmenni szakemberhez, mert akkor az már azt jelenti, hogy nem tudsz (valami miatt, pl. azért, mert a szülőd helyett szülőd volt) megbírkózni a nagyapád elvesztése miatti gyásszal.

2013. máj. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az nem igaz hogyy szülőm helyett szülőm volt. De mivel egy házban éltünk rengeteget foglalkozott velem. táncolok. Minden fellépésemen ott volt, minden versenyemen. Neki én voltam az egész világon a legszebb. Ő is azt mondta hogy ne sírjak mert sokkal szebb vagyok ha nevetek. Nekem is ez a bajom hogy annyi mindenről lemaradt. A 8-os ballagásomról, a legnagyobb táncversenyeimről, sikereimről...stb. A probléma igazából az hogy nekem nincs másik nagypapám. Mert van egy aki vérszerint az de nem foglalkozik velem. Egy évben egyszer idejön és azt hiszi hogy ezek után szeretni fogom. (pedig közel lakik hozzánk. A másik a mostoha nagypapám. Ő valamennyit foglalkozik velünk de ő se szakad meg. és ő is közel lakik.
2013. máj. 14. 09:20
 7/11 anonim ***** válasza:

nekem sincs másik nagypapám...erre mondják, hogy hatalmas űrt hagyott maga után a szívemben és az életemben, mert a helyét, a szerepét, nem tudja betölteni senki helyette

4-es voltam

2013. máj. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Boldogság Bár ***** válasza:
100%
Lehet igazán sosem fogad feldolgozni csak elfogadni ezt a helyzetet. A nagypapák olyan jó emberek, annyi szeretet szorul beléjük és abban a korban ki is tudják mutatni :') (jajj már nekem is potyognak a könnyeim) az én nagypapám idén 3 éve ment el, de rengeteget gondolok rá. Nem is tudom bevésni az agyamba, hogy Ő már nincs. Azt érzem, hogy most csak "egy ideje" nem találkoztunk. Na majd legközelebb. Ha valamiről eszembe jut megsiratom. Már bennem nem csak az a keserűség van, hogy miért? Hanem a szépre emlékszem meg a jóra. De még most is hihetetlenül hiányzik. Mikor elment nem tudtam aludni kb 7 hónapig. Aztán vele álmodtam. A gyász mindenkinél mást jelent és mindenki máshogy éli meg, változó idővel.
2013. máj. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
23%
Azzal fizettél neki, hogy túlélted. Számla kiegyenlítve, innentől felnőtt vagy. Tudom kemény válasz, de ingyen nincs semmi.
2013. máj. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

normális.


nekem 18 éves koromban halt meg a nagymamám, és még 2 év múlva is önfeledten virágot szedtem neki, mire leesett, hogy már nincsen


már 27 éve, és még most is nagyon hiányzik. Nincs nap, hogy ne gondolnék rá. Olyan nagyszerű ember volt, és sokat tanultam tőle.

2013. máj. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!