Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Jogosan haragudott meg a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan haragudott meg a párom, amiért nemet mondtam?

Figyelt kérdés
12 éve vagyunk együtt, 3 gyermekünk van. Eddig, ha szóba került az esküvő, ő nem akarta, mert nem szeretett volna semmit elkapkodni és elhamarkodva dönteni, amíg nem 100%-ig biztos a dolgában. Én ezt elfogadtam, bár nagyon rosszul esett, hogy így vélekedett. Beletörődtem, hogy nem lesz esküvő. 1 hete mégis megkérte a kezemet, mert szerinte eljött az idő. Rákérdeztem, hogy miért most, de csak egy "máskor se lesz jobb" magyarázatra futotta tőle. Bennem vegyes érzések kavarogtak és végül nemet mondtam, mert ha eddig nem akart esküvőt, legyen neki ezután is jó így. Én gondolom rosszul?
2014. márc. 29. 21:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%

Hmm-Hmm...


Első ami eszembe jutott, hogy ilyen válasszal lehet én is nemet mondtam volna. Mert ezek szerint eddig várt a nálad jobbra. Most meg ha nincs ló (álomnő) akkor jó a szamár is (te). Ez kiba..ott sértő.


Viszont ha akarod az eljegyzést, akkor most eldobtad magadtól.

Bár én nem akarnám, sőt átértékelném a kapcsolatomat vele.

Itt az ideje beszélgetnetek a pontos érzéseitekről szerintem.

2014. márc. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%

:) Igen csak megfontolt, ha ehhez 3 gyerek kellett :)


Ha szereted, és jól kijöttök, és van ugye 3 gyerek is, mondj igent. Sok pasi nem a szavak embere.

2014. márc. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
59%
3 gyerek után igent mondanék...
2014. márc. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%
Ha szereted, van 3 gyerek, akkor nem értem miért mondtál nemet. Nem akarsz vele lenni? Tény, hogy hülyeséget mondott, de nem is mindennapos kérdést tett fel! Később nehogy megbánd. Nem lehet hogy azért mondtál nemet, mert már csak azért se úgy legyen ahogy ő akarja?
2014. márc. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%
3 gyerek ide vagy oda,ilyen utan,hogy " máskor se lesz jobb" hat.... Szerintem jobb,hogy nem-et mondtal.
2014. márc. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
67%
Érdekes! A gyerekek fontosabb volt? Nem kapkodtátok el csak a gyerekeket ...
2014. márc. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
79%

"máskor se lesz jobb" - nekem ez a válasz ebben az esetben azt jelentette, hogy mivel ott a 3 gyerek, nem kell épp Karácsonyi, születésnapi, mit tudom én ilyen ünnepnapon megkérni a kezed, tehát lehet egy sima hétköznap, más nap is ugyanilyen... nincs jelentősége hogy aznap, vagy 1 hét múlva.. nem pedig azt jelenti hogy "ló nincs jó a szamár is"

ahogy előttem írták vannak pasik akik nem a szavak emberei... eddig erre vártál... megkaphattad volna erre nem-et mondtál... hát Te gondolod rosszul :) méghozzá nem is cseszegetted miatta, hogy legyen már gondolom ideje... ő érezte azt, hogy végre szeretné ha a felesége lennél...

2014. márc. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem egyáltalán nem kellett volna gyereket szülnöd egy olyan férfinak, aki nem biztos a dolgában veled kapcsolatban. De ha ezt a megalázó érzelmi kompromisszumot egyszer már megkötötted, akkor most nincs értelme "nemet" mondani. Azt egy évtizede kellett volna, amikor először kételyt fogalmazott meg (igen durván ezek szerint) veled kapcsolatban.
2014. márc. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%

Én is valami olyasmire gondolok mint az első válaszoló első 2 mondata. 12 év, 3 gyerek...én is arra gondolnék, hogy eddig várt valaki másra, és mivel nem kapott, jó leszek én is feleségnek. Na nem. Ki van zárva.


Más kérdés hogy én nem szültem volna gyereket, ha nem vett el előbb, és nem törődöm bele abba hogy élettárs maradjak. Hanem kiléptem volna a kapcsolatból azonnal ahogy kiderül hogy nem akar elvenni, és kerestem volna olyat aki házasságot szeretne.

2014. márc. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem szedd ki belőle jobban, hogy miért is akar elvenni és miért nem vett el eddig? Miben akart 100%-ig biztos lenni?

Én egy időben azt akartam megtudni, szeret-e még engem. De mondom ezt nem kérdezem meg, mert a válasz úgyis igen. Inkább arra gondoltam, ha azt kérdezem meg tőle, van-e hiányérzete velem kapcsolatban, és azt mondja igen, akkor az azt jelenti, hogy jobb nőre vágyna, de csak én jutottam neki, tehát tulajdonképpen én vagyok a szamár a ló helyett...Megkérdeztem, és kiderült, hogy van hiányérzete. És amikor faggattam, hogy mi az, ami hiányzik, nem azt mondta, hogy nagyobb dudák vagy ilyesmi, mint amit gondoltam volna, de hát nyilván az ember megválogatja a szavait...Teljesen elkenődtem, hogy nem vagyok neki elég jó. Nem is tudom, hány beszélgetés kellett ahhoz, hogy kiderüljön, a hiányérzet alatt azt értette, hogy hiányzik neki az, ami a kapcsolatunk elején volt, az a felhőtlen boldogság, ami ilyen-olyan félreértések miatt megromlott. Vagy pl. 4 év után már számítottam arra, hogy Valentin napkor egy gyűrűt kapok végre. De kiderült, hogy aznap reggel még semmit se vett, mert nem volt ideje, de mivel épp aznap tört össze a parfümöm, azt mondta, vegyem meg magamnak Valentin napra, és ő kifizeti. Na, szegény nem tudta, mitől robbantam akkorát. Aztán később mikor szóba jött az esküvő téma (már nem tudom, hogyan, talán csak mert elmeséltem, miért voltam olyan pipa), azt felelte, majd elvesz, ha terhes leszek. Na ezen mégjobban megbotránkoztam. Mi vagyok én, ellős tehén? Meg én már csak akkor kellek, ha nincs visszaút??? Annyit de annyit lamentáltam azon, hogy én ennek az embernek csak akkor kellek, ha már minden mindegy és nem lehet visszacsinálni. Nagyon erősen gondolkoztam a szakításon. Elég sok beszélgetés kellett ahhoz, hogy rájöjjek, miért mondta ezt. Hát azért, mert én a kapcsolatunk elejétől fogva hangsúlyoztam, hogy nem igazán akarok gyereket, de még nem vagyok biztos benne, mi legyen. Ő meg nem tudja elképzelni az életét gyerek nélkül. Szóval azért halogatta a lánykérést, mert attól tartott, elvesz feleségül és mégse szülök neki. Ezért akarta, hogy előbb legyek terhes és ne arról volt szó, hogy csak akkor akart elvenni, ha már úgyis mindegy, mert a gyerek miatt úgyse szabadulhat tőlem.

Nekem éveim mentek rá szerintem a félreértésekre. Szóval azt javaslom, szedd ki belőle. Nem lesz egyszerű, mert az én férjem se szeretett lelkizni, de nem volt más megoldás, csak a beszélgetés, beszélgetés, beszélgetés, hogy megértsem mit is mond a másik. Ha azt mondja, hogy te vagy a szamár a ló helyett, akkor hozzá ne menj. De mi van, ha mást akart mondani?

2014. márc. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!