Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért van ez? Hogy lehetne...

TheGod17 kérdése:

Miért van ez? Hogy lehetne ezen változtatni? Mi a baj velem?

Figyelt kérdés

Nincs egy normális emberi kapcsolatom. Nem vagyok senkinek sem fontos, senki sem keres, senkit sem érdeklek.

Régen volt egy haverom, akivel mindig együtt lógtunk, keresett, volt nagyon sok élmény. Aztán egyszer csak el kellett költöznie. Azért időközönként lejött, és nálam aludt, nem volt semmi gond. De aztán végleg megszakadt a kapcsolatunk, fogalmam sincs mi okból. Azóta nem volt egy normális barátom, bár előző sulimban (megbuktam) összehaverkodtam néhány arccal, az egyik nyáron is írt. Aztán én is neki, meg találkoztunk is néha, de csak néhány percre. Azt akartam, hogy egyszer találkozzunk, dumáljunk sokáig, igyunk, hülyéskedjünk, de eddig nem jött össze. Most azt mondja, hogy nem jó a chat-e, néha tud írni, néha nem, valakinek igen, valakinek nem. De szerintem nem biztos hogy így van, mert akit sokat keresek, azt előbb utóbb elkezdem irritálni. Van a falumban is egy csajhaverom akinek néha lehet írni, néha nem. Csak ne hallanám hogy másokkal meg találkozik, meg minden.. Akkor írt utoljára mikor kiakart menni inni, és volt épp volt pénzem.. pedig én lakok a legközelebb hozzá.. a másik spanom az előző sulimból meg érdekes, hhogy akkor vissza tud írni, amikor valami meglepő, érdekes dolgot írok (kamuból). Lehet hogy azért van mert csendes vagyok, és megunnak.. vagy mert néha túl komolytalan.. de én írom nekik, hogy ha zavar hogy írok szóljanak, de azt mondják nem. Mi a baj velem? Olyan rég éreztem azt hogy valaki fontosnak tart, érdeklem, és mindíg együtt vagyunk. Nagyon egyedül vagyok, hogy lehetne ezen változtatni?



2015. ápr. 9. 19:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ne add fel az ismerkedest, haverkodast, vannak emberek, mint pl te is, akiknek tobbet kell kuzdenie a haverjai megtartasaert / figyelmeert. talan nem jo embereket talalsz meg. nem tudom , hogy szerezhetnel uj baratokat, mert manapsag mindenki megelegszik a netes kapcsolattartassal. szerintem nem feltetlenul veled van a baj, a leirasod alapjan ertelmesnek tunsz, es akikkel valoban baj van, sosem kerdezik magukrol, hogy bennuk van e a hiba. hany eves vagy? mik az erdeklodesi koreid?
2015. ápr. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Barátokat keresni nem fogok, ugye azok jönnek maguktól, tudok én barátkozni ha hasonló a gondolkodásmódom az adott személlyel. Csak a megtartás.. nem értem miért nem beszülik meg ha érdekli őket valaki.. figyelméért.. hát ugye többet kéne beszélnem, mert gátlásos vagyok..mondjuk az olyan haverjaimmal szoktam.. meg segíteni is szoktam nekik ha baj van.. de akkor sem keresnek. De én nem akarom elveszíteni őket, mert szeretem őket. >< Csak a netes kapcsolattartás hülyeség.. én azért szoktem írni facen hogy kijönnek-e, meg hogy megbeszéljük hogy találkozzunk.. de vissza se írnak. Meg lehet, hogy régen sok mindent elvicceltem, és ezért nem tatanak már komolynak, pedig megváltoztam.. 16 éves vagyok.. nah a többit majd leírom holnap :D
2015. ápr. 9. 20:38
 3/12 A kérdező kommentje:

Érdeklődési köreim...


pl. szeretek filmeket nézni, de inkább olyanokat amikben valami fontos történik, így vígjátékokat nem szoktam, bár lehet azért mert azt valakivel lenne jó, de nincs kivel :D a képregény adaptációkat bírom a legjobban, mint a Marvel filmek (Bosszúállók stb)


Zenében rappet hallgatok (bár legtöbbször rockerekkel barátkozom) abból is elég sok mindent hallgatok, Tkyd a kedvenc ^^


neked mik az érdeklődési köreid?

2015. ápr. 10. 16:13
 4/12 anonim válasza:

Hát énis hasonló cipőben járok.

Mondjuk én a hölgyek társaságát jobban kedvelem. Mindíg is könnyebben szótértettem velük és kellemesebb társaságnak tartottam őket.

Szerintem a Facebook elég társadalomromboló jellegű mert így megelégszenek az emberek azzal hogy írogatnak mindenkinek. mamár a kapcsolattartás nem úgy működik mint régen hogy fölhívod vagy küldessz egy SMS,t hogy találkozzatok és személyesen megbeszélitek a dolgot. Chaten egyszerűbb ugye. Meg könnyebb mint kimozdulni és pár órát rászánni valakire.

Ez nagyon nem jó dolog.

Egy idő után az emberek elfelejtik a másikat ezzel az jár hogy nem is keresik többé. Elfelejtik hogy miért volt jó dolog együtt lógni pl.

Az emberek nagy része ilyen...

Haverjaim vannak mai napig. De ha kiposztolok valamit mondjuk az már senkit nem érdekel. Általában csak akkor keresnek ha kell valami. Ahogy a Di capriós kép is mutatja...

Úgyvagyok vele hogy nem érdekel különösebben.

Van pár ember aki fontos nekem még ha nem is keresnek én keresem őket. Van hölgy legjobb barátom. Néha összefutunk sajnos a munka miatt egyre ritkábban jut rá idő. Főleg neki rám.

Fiú barátom viszont nincs csak haverom.


Tehát van ez így. az emberek egy idő után elhidegülnek Nincs mit tenni.

Valószínűleg nem benned van a hiba mert ha te képes vagy ezt fölismerni akkor inkább az a hibás aki nem veszi ezt észre.

Sajnos énis kezdem így érezni a dolgot. De nincs mit tenni aki menni akar az menjen majd jönnek újak úgyhogy fel a fejjel :)

2015. ápr. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Régen én is könnyebben barátkoztam lányokkal, de máár az mindegy is. De mondjuk, ez az előző osztálytársam már új. Csak nem jön össze egy közös program..

Régen bekopogtathattam egy barátomhoz, már ki is jött, most meg.. nem lenne baj ha facen megbeszéljük, de akkor írna legalább vissza.. meg a szüleiket is már úgy érzem zavarja ha túl gyakran megyek :'D Nem értem hogy miért ilyen a legtöbb ember..


Szóval ha egy kis időre, jó lenne ha valakire számíthatnék, valakivel együtt lógnék, mert már nagyon sok ideje nagyon magányos vagyok. Plussz még gátlásos is vagyok, szóval azért kéne valakinek kiadni a gondolataimat akivel tudok is beszélni, mert van olyan akivel egyszerűen nem tudok..

2015. ápr. 11. 14:25
 6/12 anonim válasza:

Ezzel nem vagy egyedül. Nekem is van olyan akivel Facebookon egyszerűen semmiről nem tudok elbeszélgetni.

Van olyan akivel még személyesen sem.

Viszont a barátommal szinte kifogyhatatlan a téma. Nagyon jó beszélgetőpartner. Nagyon jófej csajszi. sosem fullad kínos csendbe a beszélgetés mert nem csak annyi a válasza hogy hm. meg értem. hanem ha én fogyok ki a dumából mondjuk akkor ő dob fel valami témát :D

Régen rengewteget jártunk együtt szórakozni. Kb mindden hétvégén. mostanában sajnos egyikünknek sincs rá ideje. Pár évig nem is találkoztunk sajnos. Mert mindketten elfoglaltak voltunk. Facebookon beszéltünk néha azért Aztán pár hónapig megint. Most megint nem sajnos. Össze is vesztem vele ezért... De 1 héten legalább 1x ráírok hogy miújság vele.

Tehát az az igazság hogy igaz barátot nagyon nehéz találni. Főleg utánna megtartani azt. Ezért nincs is sok senkinek. Egy idő után mindenkiről kiderül hogy milyen ember valójában.

Engem nagyon zavar ha valakiről nemtudom mit gondol magában. Részben ez miatt vesztünk össze. Mert arra gondoltam megint ugyan az lesz mint régen. Hogy eltűnik aztán több évig nemlátom. Vagy csak már nem kiváncsi rám...

De megértőbbnek kell lennem vele. És igazából ebből jöttem rá hogy másokkal is.

Énis voltam bunkó. Mert rengeteget dolgoztam és fáradt voltam. Ezért nem volt hangulatom másokhoz.

De igyekszem változni. És változtatni a dolgon és nem a munkát előtérbe helyezni mert ez tönkreteszi az embert.

2015. ápr. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

"Mert mindketten elfoglaltak voltunk. Facebookon beszéltünk néha azért Aztán pár hónapig megint. Most megint nem sajnos."


Ezt a találkozásra értettem nem a beszélgetésre. bocsi xD

2015. ápr. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hát neked azért sokkal jobb mint nekem :DD


Csak azt nem értem, hogy másokat keres, legalább lehetne alkalom, hogy most kimondjam mit is gondolok, azt meg eldönti mihez kezd vele :D


Lehet érdekesebbnek kéne lennem..

2015. ápr. 12. 13:03
 9/12 anonim válasza:

Lehetséges.

El kéne hívnod őket vagy őt szórakozni. Ilyesmi. csak ne hagyd hogy odaáig fajuljon hogy kihasználás legyen a vége!!!

Egy igaz barát sosem várja el hogy meghívd. Vagy azt sem hogy te fizess. Legalábbis szerintem. Nekem is van haszonleső ismerősöm igaz a nagyrészüktől már megszabadultam. De aki csak azért megy el veled valahova mert ingyen pia van nah az nem barát. Kerüld messziről. Mert biztoslehetsz abban hogy csak azért tart veled.

De egyből rájössz hogy ki melyikfajta ember.


Láttam hogy írtad hogy rockerekkel barátkozol xD Hát mi is azok vagyunk :D

Rengeteg koncerten voltunk együtt. És remélem még rengeteg koncerten is leszünk :)

2015. ápr. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
És mivel még elég fiatal vagy. Bőven lesz még lehetőséged barátokat találni. Úgyhogy én annyira nem izgulnék emiatt. Amúgy is a te korosztályodnak még szerintem nemnőtt be a feje lágya. Már bocsi a kifejezésért. De majd talán egyszer őkis komolyabban veszik az életet és a barátságot is. :)
2015. ápr. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!