Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek? Egyfolytában az...

Mit tegyek? Egyfolytában az öngyilkosság jár a fejemben.13L (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nos, aki azért kattintott ide, hogy elkezdjen papolni, hogy 13 évesen hogy járhat az öngyilkosság a fejemben, az ne is kezdje el tovább olvasni, mert felesleges. Akkor veszem szép sorjában:

~ Szülők,testvérek: anyum,apum jól megvannak, van egy testvérem, aki idősebb nálam. Állandóan hozzá hasonlítanak,mivel ő kitűnő tanuló. Én meg sajnos "szégyent hozok" a családra,azért mert néha becsúszik néhány rosszabb jegy,de egyébként 4-5 vagyok. Mindig a fejemhez vágják, hogy semmire nem fogom vinni az életben, fenyegetőznek azzal, hogy elveszik tőlem a laptopom/telefonom, pedig rendesen tanulok. Ha én kérek valamit sosem kapom meg,de ha a testvérem kiejti a száján,már egyből rohannak megvenni.

~ Barátok: Alapvetően elég sok barátom van, de egy sincs, akire számíthatnék. Csak magamra. Legjobb barátnőm elköltözött és már nincs velem, a többi barátom meg olyan, hogy néha-néha elbeszélgetünk, de nem olyan mély a kapcsolatunk. Van egy fiú barátom, de vele állandóan veszekszünk és már nem érzem, hogy barátok lennénk.

~ Iskola: Az osztályomon kívül nagyjából mindenkit utálok benne. A tanárok parasztok, követelőznek, hogy mi az, ha valaki 1-est ír, azt hiszik,hogy csak az ő tantárgyuk létezik. A többi osztály csúfol engem, lenéznek. Megvető pillantásokat kapok nap,mint nap, de nem tudom miért. Ugyanolyan vagyok, mint ők, de mindig beszólogatnak. Persze, ott akkor nem mutatom, hogy rosszul esik.

Itthon egyfolytában sírok este, mert nincs senkim, akire számíthatnék, volt már, hogy itthon megvertek, valami miatt. Nem szeretnék élni. Szerintetek is legjobb út az öngyilkosság? Köszönöm a válaszaitokat, légyszi normálisan...


2015. ápr. 13. 15:31
1 2
 1/16 Trafó1 ***** válasza:
0%

Egyáltalán nem jó út az öngyilkosság, nincs olyan dolog amivel indokolni lehetne a létjogosultságát, ezt bizonyítja az evolúció is.

Arra sem jó, hogy felhívd magadra a figyelmet, vagy hogy szeretet erőszakolj ki, többet árt mint használ.

Neked pasi kellene, egy rendes pasi aki figyel rád és szeret, csak ennyi a bajod.

2015. ápr. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Keress egy dilidokit!
2015. ápr. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
sztem valtoz magadnak menj a jò út felè fiatal vagy ugye tesem gondolod hogy meg akarsz halni a foldbe rohadni.....? bo s h igy irom a lènyeg h meg etcsd . csinalj viselkedj ugy ahogy neked jó de probalj nem azon agyalni hogy halál stb.ha nincs senkid.probalj szerezni baratokat akik segitenek a minden napi gondokban es meg latod ha valtozol olyan leszel ha mondanak negativ dolgot rolad es te nem veszed figyelembe ha nem rohogsz egyet es aszt mondod magad a haha en tobb vok ennel...... akkor maris egy piros pont a jó út fele. hat remelem segitettem. irhatsz privit ha gondolod es segitek ha kerdesed van.
2015. ápr. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is szükséged van valakire. Nem feltétlen pasi, hanem valaki akiben megbízol és akire számíthatsz. Persze a gondjaid sajnos ettől még nem oldódnak meg de segítene ha lenne melletted valaki.
2015. ápr. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
52%

"Szerintetek is legjobb út az öngyilkosság? "


Az ongyilkossag nem megoldas semmire, csak egy gyava menekules, lehetoleg ugy hogy kozben jo nagyot rugj azokba akik szeretnek.


Ne a negativumokra koncentralj allandoan. Kicsit nezz korbe a vilagban, hogy lasd, milyen helyzetben vagy VALOJABAN.

2015. ápr. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ja ja biztos 13 évesen a valami puncihajhász hülyegyerek "pasi" a legjobb megoldás mindenre...

Kedves kérdező, a megoldás az, hogy leülsz beszélgetni szüleiddel és elmondod mit érzel. Teljesen őszintén. Aztán közösen elmentek egy pszichiáter szakorvoshoz, mert az esetetekben egy családterápia nagyon jót tudna tenni. Ha ezt esetleg nem tudod, nem mered megtenni, akkor keresd fel az ikolapszichológust. Ha nagyon rosszul érzed magad, akkor pedig hívd fel ezt a számot:


30-as mobilról és vezetékesről hívható:

137-00

2015. ápr. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Próbálj meg első körben a szüleiddel beszélni, de ha ilyeneket mondanak, hogy "semmire nem fogod vinni az életben", akkor valószínűleg sajnos sok támogatásra nem számíthatsz a részükről. A szülei mindenkinek olyanok, amilyenek, el kell viselni őket (mindenki sok jót és sok rosszat kap gyerekkora során a szüleitől, az arányok persze változnak). Most még nagyon távolinak tűnik neked, de néhány év múlva felnőtt leszel, és akár teljesen meg is szakíthatod velük a kapcsolatot, ha akarod.

Ahogy több hozzászóló mondta, kéne valaki, akiben megbízhatsz. Nem "pasi" ebben a korban még, hanem egy felnőtt, egy nagyszülő, egy tanár, egy pap, egy iskolapszichológus, valaki. De korodbeli barát se ártana, akivel beszélni tudsz ezekről.

Az öngyilkosságba menekülés nem old meg semmit. Te választottad ezt az életet, mielőtt megszülettél. Ha megölöd magad, az olyan, mint egy bukás az iskolában, kezdheted elölről az egész tanévet.


"A többi osztály csúfol engem, lenéznek. Megvető pillantásokat kapok nap,mint nap, de nem tudom miért. Ugyanolyan vagyok, mint ők, de mindig beszólogatnak." - biztos, hogy ez így van, nem csak te érzed így? 12-14 éves korban általános az "egész világ ellenem van" életérzés. A többieket is csúfolják néha, nekik is beszólogatnak, nem?

Egyébként szinte mindenkinek vannak öngyilkossági gondolatai ebben a korban, mert a belső és a külső emberkép, önkép ilyenkor konfliktusba kerül egymással.

2015. ápr. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.. :) Kedves tőletek.
2015. ápr. 13. 16:42
 9/16 Daaaaaark válasza:
Szia, velem is ez a helyzet, szoktak csúfolni az iskolába a betegségem miatt, és az öngyilkosság is jár az eszemben, de tudom, hogy ez nem megoldás semmire sem. Azok az emberek, akik kicsúfolnak, ne foglakozz velük.
2015. ápr. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Beszarok,de komolyan.13 évesen neked.felfelé kéne törnöd nem lefelé csúsznod.Neked senkinek nem kell bizonyítanod semmit,csak is magadnak.Te papogsz itt a szar életről.Elmesélek neked valamit,amit az apám csinált velem.Mikor hazajött részegen dolgozni kezdett.A téglákat pakolták.Szólt nekem hogy hozzak én is téglát.Erre hoztam neki tegy rossz téglát,ő kiabált velem hogy egy szeremcsétlen nyomorék vagyok,nem az ő fia és azt a rossz téglát szabályosan a fejemhez vágta úgy hogy felszakadt a bőr,16 öltéssel kellett összevarrni.Mégis itt vagyok,nem öltem meg magam,pedig 12 voltam.

Te mindig törekedj saját céljaid eléréséhez,ne törődj mit gondolnak vagy mondanak rólad.Apám is rengetegszer tönkre tette az életem.Egy harcos küzd,csak a bolond sír...

2015. ápr. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!