Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Illetlenség, hogy nem utasítot...

Illetlenség, hogy nem utasítottam vissza az ajándékot?

Figyelt kérdés

Külföldön tanulok, az egyik csoporttársammal baráti szinten jóban vagyunk. (többel is, igazából)

Hamarosan vége a sulinak, aztán már nem fogunk találkozni.

Kaptam tőle ajándékba egy parfümöt. Teljesen le voltam, sokkolva, mivel az ára nekem két napi fizetésem (15 ezer körül van), neki elmondása szerint nem tétel.

Megkérdeztem, visszautasíthatom-e, és megkaptam, ne is próbálkozzak, mert megsértem.

Én nem tudok mit ajándékozni.


Ilyenkor mit illik tenni?


2015. jún. 23. 09:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Jól tetted, hogy elfogadtad. Én vennék neki valamit szintén, vagy elhívnám valahova cserébe. Gondolkodj kicsit, mit szeret, minek örülne.
2015. jún. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Olyasmit adj neki, amit szeretsz, és ami rád jellemző. Pl. egy karperecet. Vagy vegyél neki egy aranyos felirattal, ábrával ellátott bögrét. Medált, talán egyházit, védőszentest.

Különleges ajándék lenne még egy szépen illusztrált klasszikus magyar mesekönyv, sok-sok újszerűen ható, kint ismeretlen rajzzal. Vuk, Süsü, Pompom, bogyó és babóca. Írhatsz hozzá rövid jegyzeteket, hogy melyik mese miről szól.

Aztán azzal átadni, hogy ha lesz gyereke, akkor hasznát veszi és majd az eszébe jutsz.

Elkéred a címét és az ajándékot itthonról egyszer utólag is elküldheted egy levél kíséretében. Kedves meglepetés lesz neki.

2015. jún. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem. Ajándékot visszautasítani viszont illetlenség. Főleg, ha nem csak megvett egy parfümöt, hanem válogatott, figyelt arra, hogy Neked milyen illat tetszik vagy illik hozzád. Ő érdemesnek tartott arra, hogy (neked) drága dolgot vegyen, Te meg valamiféle önértékelési gond miatt visszautasítod az ő "munkáját" és vitatkozol azzal, hogy ő mit gondoljon rólad.


Most a párommal most nagyon szerény anyagi körülmények között vagyunk, mégis meglep feliratos csokival, kínainál vett 50 Ft-os szerencsesütivel, vagy csak a kedvenc édességemmel. Amit hasonló apróságokkal viszonzok. Ingyenes vagy nagyon olcsó programokra járunk mégis jól érezzük magunkat.


Szerintem ha egy ideje ismer akkor nagyjából ismeri az anyagi helyzetedet és biztos nem várja el Tőled, hogy sokat költs. Inkább kicsit személyesebb, apró dolgot vegyél vagy keress olyan olcsó programot ami érdekli és amire még sokáig emlékezhet. Vagy csinálj vele bármilyen rendhagyó őrültködést, ha az ilyesmi bejön. Ahogy az 1. is írta: legyen személyre szabott, gondolkodj rajta, az többet számít mint a pénz.

2015. jún. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az ajándékot illik elfogadni. És nem, nem muszáj cserébe semmit sem adni, mert ez nem oda-vissza játék. Ő gondolt rád, és kedveskedett, ennyi az egész. Ha szeretnéd, akkor persze viszonozhatod, de nem muszáj anyagi értékben megegyeznie az ő ajándékával.
2015. jún. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én akkor sokkoltam volna be, ha visszautasítod. Valószínűleg nem magának vette azzal a biztos tudattal, hogy majd megtartja magának és adott is meg nem is mint a Magyar népmesékben.

Bármilyen hihetetlen, de vannak emberek, akik nem a dolgok árát nézik, hanem azt, hogy amivel meglep, az tetsszen neked. Ilyenkor nem kell ugyanolyan értékben visszaajándékozni, egyébként is erőltetett szagú lenne.

Lepd meg a saját anyagi mércédhez képest, pl. hívd meg egy étterembe és válasszon amit akar. Valószínűleg nem a legdrágább ételt fogja választani, már csak azért is mert nem illik. Szóval pár ezerből megúsznád, azt kapja amit szeret, és eltöltetek még egy utolsó jó estét.

2015. jún. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!