Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Utálom, ha más akar helyettem...

Utálom, ha más akar helyettem fizetni. (? )

Figyelt kérdés
Egyik legnagyobb gondom azzal, ha fiúval találkozom, hogy udvariasságból, vagy másból nem tudom, helyettem akarnak fizetni. Én ezt nem tudom elfogadni, rosszul érzem magam tőle. Persze utána kérdőre vonnak, hogy mi a gond. A lényeg, hogy 1 hónap múlva találkozom egy fiúval, és előre leszögeztem neki, hogy akkor megyek valahová, ha ÉN fizethetem a saját dolgaim. Én így érzem korrektnek és így boldog vagyok. Ám ő ezt nem tudja feldolgozni. Tippek, tanácsok?

2015. júl. 1. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Az első randin hadd fizessen, utána lehet felváltva. Vagy menjetek olyan helyre, ahol nem kell se kaját,se belépőt venni. Amúgy én is utálom, hacsak nem valami nagyon gazdag a srác, ugyanakkor nagyon fukar is vagyok, így randiztam olyan pasival, akivel az volt a program, hogy banánt vettünk a piacon és séta közben megettük. 😆
2015. júl. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mit nem tud ezen feldolgozni? Szóval neked lehet rossz érzésed, neki nem?
2015. júl. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem korrekt vagy, csak hisztis, filléreskedő és akadékoskodó.

Persze, nagyobb kiadásoknál meg lehet beszélni, hogy közösen fizettek, de amúgy úgy illik, hogy a meghívó fél fizet. Ha te felajánlod, hogy fizeted a részed, ő visszautasítja, te meg csinálod a fesztivált, az tényleg idegesítő lehet.

A korrekt megoldás az lehet ilyenkor, hogy elfogadod a meghívást és legközelebb te hívod meg valamire.


Én nő vagyok, de engem is idegesítene, ha meghívnám egy barátomat mondjuk egy italra és utána ott erőszakoskodna, hogy márpedig ő fizeti az övét.

Ez egy gesztus a részemről és lekezelőnek érzem, ha valaki visszautasítja. Ha legközelebb gondol rám és visszahív, az kedves tőle. De így kicsit megalázó.

2015. júl. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Felőlem aztán helyettem is fizethetsz, kinőttem már az evolúciós szemléletekből :p

üdv egy pasi

2015. júl. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Panelproli probléma. Ahelyett, hogy megköszönnéd és legközelebb te hívnád meg, inkább nyávogsz és önérzeteskedsz. Nem tanultál illemet, az a bajod, nem tudod, hogyan kell elegánsan viselkedni az adott helyzetben.
2015. júl. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha valakinek attól pattan el egy ér, hogy fizetni akarom magamnak, amit fogyasztok, az sem elég udvarias.
2015. júl. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!