Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Véglegesen összevesztem a...

Véglegesen összevesztem a legjobb barátnőmmel és nem hagy békén, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Ezen a nyáron nagyon összevesztem a (volt) legjobb barátnőmmel ami azzal kezdődött hogy ő csókolózott egy fiúval részegen (kis városban lakunk így ismerte) de csak a fiú volt részeg és utána nem kereste a barátnőmet. Én akkor még nem ismertem ezt a fiút egy eseményen ismerkedtünk meg és nagyon jóban lettünk. Tudom hogy nem kellett volna azzal a fiúval ismerkednem aki a barátnőmnek tetszett de össze szerettem volna hozni őket és segíteni szóval még véletlenül sem az volt a cél hogy én jöjjek vele össze, nem is tetszett a fiú csak sajnos neki én megtetszettem és a barátnőmtől nem akart semmit. Azt tudni kell, hogy (tudom nem szép ilyet mondani róla) de a barátnőm elég rosszindulatú, viszont 14 éve ismerjük egymást és mindig jóban voltunk úgy hogy ő tavaly azzal a fiúval találkozgatott aki nekem tetszett és annak a fiúnak tetszett a barátnőm de ő utólag azt mondja hogy csak legjobb barátok és azért találkozott vele (ami nem igaz mert ő is tudta hogy nem barátként áll hozzá a fiú) és a barátnőmnek hiába magyaráztam nem akarja felfogni hogy csak segíteni szerettem volna neki ezzel a sráccal kapcsolatban aki tetszett neki és mi csak barátok vagyunk. Közben lementek egy társasággal a Balatonra pár napra és én is mehettem volna de utólag megtudtam hogy a barátnőm mondta a többieknek hogy engem ne hívjanak és ez a fiú hívott mégis és úgy volt hogy megyek erre a barátnőm kiakadt hogy nem érzem-e magam gáznak meg hogy nagyon nem az én világom ez, ezért inkább nem mentem mert nem akartam balhét. Azóta beszéltünk és rettenetesen összevesztem vele, és a barátnőivel is (mert ők mind őt védik) és a veszekedés alatt próbáltam neki elmagyarázni hogy én csak segíteni akartam (szerintem nem tehetek arról hogy közben a fiúval jóban lettünk) már egy hónapja nem beszéltünk még a veszekedés előtt és a fiúval sincs túl jó viszonyban egyébként mikor a fiú elhívott egy hosszabb kocsiútra és én nem gondoltam hogy a barátnőmnek ez rosszul eshet mert előtte azt bizonygatta hogy neki már nem tetszik és nem érdekli mi van vele előtte pedig szinte megtiltotta hogy találkozzak a fiúval. Ez kiderült hogy elmentem vele és ezért kezdett el veszekedni hogy őt már nem érdekli ez a fiú de rosszul esik neki hogy elmentem vele és hogy nem ezt várta volna tőlem. Nem igazán értem, hogyha már nem érdekli a fiú akkor miért esik neki rosszul. És a veszekedés közben úgy beszélt velem mint egy ronggyal miközben én végig normális stílusban válaszoltam neki de ez nagyon rosszul esett és nemrég volt a szülinapja amikor nem köszöntöttem fel mert úgy gondoltam nem érdemli meg hogy belémrúg és utána még én kedveskedjek vele ami miatt az egyik barátnője írt hogy gratulál amiért nem köszöntöttem fel a barátnőmet ennyi év barátság után (persze ezt ennél jóval cinikusabban írta le) és ma küldött egy képet amin a barátnője van és bemutat (nekem). Nem értem miért nem tudnak békén hagyni és miért kell ezt csinálni egyszerűen nem értem hogy lehet valaki ennyire rosszindulatú. Ráadásul pár barátnője osztálytársam így attól félek nem fognak békén hagyni mert nem az a visszaszólogatós típus vagyok ők pedig eléggé nagyszájúak.

Mit tehetnék?:(

L/16, barátnőm 15 a fiú pedig 19 éves.



2015. aug. 17. 00:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

4. és 5. vagyok

Az a helyzet, hogy ilyen "barátnőkkel" (szándékos a többesszám) nem kéne foglalkoznod már. Úgy tűnik, hogy ők a másik utat választották. Lehet, hogy azért, mert a "barátnőd" a menő, aki iszik, egyfolytában bulizik, stb. Így ő a vonzóbb a többiek számára is. Sajnálom, hogy ez történt veled, de talán jobb is így. Megismerted a barátnőid igazi arcát. Ez nem baj, mert ha segítségre lett volna szükséged, ennyire segítettek volna. Jobb ilyen helyzetben megismerni őket.

Ha szeret veszekedni és balhézni, akkor csak azt tudom mondani, hogy tényleg felejtsd el...sajnálom.


Remélem nem esik bántódásod, ha mégis, akkor a válaszomban utaltam rá, hogy iskolai pszichológus, tanár, vagy bármilyen segítség.

2015. aug. 17. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!:) az az igazság, hogy nekem a "barátnőm" már egyáltalán nem hiányzik, nem is foglalkozom vele (sajnos a szomszédban lakik) de ennek ellenére hogy nem is beszélünk és már semmi kapcsolat nincs ő így sem hagy még békén. Most este is csak úgy küldte azt a képet mikor már rég nem beszéltünk. Sajnos a tanárok nálunk nem foglalkoznak ilyenekkel, iskolai pszichológus sajnos nincs. Azon gondolkoztam, hogy lehet rendes pszichológushoz kéne járnom, mert kisebbségi konplexusom van és a segítségével hátha megtanulhatnék határozottabb lenni és kiállni magamért, csak lehet hogyha visszaszólok akkor sem hagynának békén.

Mindenesetre köszönöm a segítséget mégegyszer! :)

2015. aug. 17. 01:58
 13/17 A kérdező kommentje:
komplexus*
2015. aug. 17. 01:59
 14/17 anonim ***** válasza:
Ne félj tőlük! Védd meg magad! Nem szeretnélek arra sarkallni, hogy menj bele a balhéba de néha jobb ha inkább visszaszólsz nekik valami ütőset minthogy azt látják, hogy neked bármit mondhatnak.
2015. aug. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Régen velem is hát hasonló dolgok voltak kivéve az egész storyt :D azt akarom mondani hogy arra gondolok hogy az iskolai piszkálastól félsz ezt írtad ennek szerintem mestere vagyok mármint én voltam a rossz oldalán a dolognak és a végére én lettem a legnépszerűbb :D annyi volt hogy egy kicsit sötétebb volt a bőrszínem mondjuk kreolnak ez lehetett 4.-ben és elkezdtek afroamerikaizni csak szlengesen:D remélem érted mire gondolok hát úgy mindenki meg mondták a roma szavakat is de ne egy napra gondoljatok hanem 2 évre kb aztán szóltam a tanárainknak és ha mondtak velem kapcsolatban egy hát ,,poénos" oltást vagy valamit vagy velük röhögtem vagy nem reagáltam semmit vagy visszaszóltam egy olyat amivel úgy kilőttem a gyereket hogy utána 1 hétig ő lett piszkálva azzal aztán szünetekben elkerültem azokat akik piszkáltak elég nagy az iskola gondolom te is el fogod tudni kerülni őket ha nagyon akaraod és hát 6. Körnényék abba maradt a piszkálás és ez a szó né.er hát ez lett a becenevem :D de engem sem zavart vagyis hát az elején ugye direkt nem reagáltam rá semmit és a végére békénhagytak 8. Ra már én voltam a legnagyobb King :D azt akartam hogy úgyis lesz egy ember minimum akihez oda tudsz menni majd és ha pofáznak akkor nyugodtan lelkifúrdalás nélkül szólj a tanárnak/szüleidnek a barátnődre meg annyit tudok mondani hogy ebben a korban selejtezed le azokat az embereket akik hátráltatnak vagy nem üti meg az IQ-juk azt a szintet amit te megkövetelsz és hagyd a búsba ezt a csajt amit leírták az alapján nem érez titeket egyenlő értékünek sem ahogy beszél veled mert akinek nincs igaza az vagy elkezd üvöltözni/káromkodni/nem érdekli amit mondasz neki mert nem tudja elfogadni akinek meg igaza van az meg pont otthagy hagyja ezt a senkit. remélem ért valamit amit írtam mert nem szeretnék még egy Amanda Toddot látni már ha ez ilyen durva ahogy érzékelem sok sikert!!
2015. aug. 19. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) igazából én próbálnék nem foglalkozni vele és elfelejteni de egyszerűen nem hagyják mindig találnak valamit ami miatt engem hibáztathatnak. Talán direkt ezért is csinálják. Szívesen visszaszólnék nekik, csak mondhatni csendesebb vagyok és nem tudom mit szólhatnék vissza, ami ütős lenne és amin elgondolkoznának mert őket nem hatja meg semmi.
2015. aug. 19. 02:57
 17/17 anonim válasza:
Ne hibáztasd magad gondolom a barátnődnek is megvolt az esélye hogy összejöjjön azzal akinek tettszett .Igy járt az már ne a te bajod legyen hogy a pasinak nem tetszett .
2015. aug. 21. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!