Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit kezdjek ezzel a helyzettel...

Mit kezdjek ezzel a helyzettel? Már nem bírom elviselni a barátnőmet!

Figyelt kérdés

Bocsánat, egy kicsit hosszú lesz.

A legjobb barátnőmet több mint 10 éve, a férjem egyik rokonának az esküvőjén ismertem meg. Akkor még csak jártunk a férjemmel, ő az egyik rokonának a menyasszonya volt.

A fiúk elvonultak beszélgetni, mi pedig kettesben maradtunk. Kiderült, nagyon sok a közös bennünk, mindketten akkor költöztünk abba a városba, nem ismertünk senkit. Ráadásul csak pár percre laktunk egymástól.

Elkezdtünk összejárni, együtt vásárolni, tornázni, úszodába járni. Később a fiúk is csatlakoztak.

Szinte minden hétvégén csináltunk valami közös programot, négyesben. Buli, túrázás, bográcsozás vagy csak sima társasozás. És egyszer minden évben együtt elutaztunk pár napra a Balatonhoz.

Aztán barátnőm állapotos lett, és legnagyobb örömünkre pár hónappal később én is. Akkor már mindketten hosszabb ideje vártunk a babára, hatalmas volt az öröm. Egészen a szüléséig folyamatos segítettük egymást.

Akkor megváltozott valami. Hiába mondtuk neki, hogy ez nem lesz jó, nem hallgatott ránk. Szinte csak a gyerekkel volt elfoglalva - ami természetes -, de a férjét teljesen kizárta az életéből. Pl. abszolút nem engedte neki megfogni a babát, mert csak ő érthetett hozzá. Kizárta a férjét a hálószobából, mert ő akart a babával a franciágyon aludni. Tudtunkkal semmi olyan nem történt, ami ezt kiválthatta volna nála. A férje nem ejtette el a babát, vagy hasonló.

Közben talált egy baba klubbot, ahova a környéken élő anyukák járnak. Csalt minket is, hogy menjünk, ott tudunk majd beszélgetni. Egy nagyon jó társaság gyűlt össze.

Viszont barátnőm, ahányszor csak találkoztunk, mindig kritizált engem. Szerinte nem jól neveltem a kisbabám. Folyamatosan azt hallgattam, hogy ennyi idősen az ővé már ezt és ezt és ezt csinálta. Végül meguntam, nem mentem többször. De pár hét után elkezdett hiányozni a társaság, és másik klub nincs a környéken.

Barátnőm akkor már nem járt oda, és hetekig nem is jött, mindig volt valami kifogása, amit én nem is firtattam, mert megkönnyebbültem, hogy nincs ott.

Aztán egyszer beállított és megint elkezdett belém kötni. Akkor rákérdeztem, mégis mi a baja velem. Kiderült, a házassága tönkre ment, és a férje elhagyta őket, hazaköltözött a szüleihez.

Hetekig próbáltam tartani benne a lelket, támogattam, segítettem, amiben csak tudtam. Közben pedig nem kaptam más, csak kritizálást, hogy milyen szar anya vagyok. Meguntam. Betelt a pohár.

A férjem mindig mondta, hogy biztos nem gondolja ezt komolyan, és támogatásra van szülksége, de senki mást nem kritizált, csak engem.

A legutolsó alkalommal megtiltotta a lányának, hogy az én lányommal játszon. Utána pedig elmondott minden felelőtlen anyának, amiért a 1,5 éves lányom pár órára ott hagytam a mamánál, amíg férjemmel elmentünk kettesben megünnepelni a házassági évfordulónk.

Ez után úgy érzem, már menthetetlen ez a barátság, nem akarom ezt tovább folytatni, és eldöntöttem, minden kapcsolatot megszakítok vele.

Viszont hiányoznak a klubban megismert anyukák. Máshova nem tudok menni, csak az az egy hely van, viszont "baránőm" szinte folyamatosan ott van, és nem akarok vele találkozni.

Próbáltam nem beszélgetni vele, de ha megyek, mindig odaül mellém, hogy elmondhassa, megint mit rontottam el.


Tudom, elég egy gyerekes helyzet, de ti mit tennétek? Már elegem van a sértegetéséből, a bántásaiból, viszont hiányzik a társaság, és úgy veszem észre, a kislányomnak is. :(


2015. okt. 11. 13:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmit,teljesen kizárni az életetekből.Az ilyen nőknél más nem használ,és ez halálkomoly.Először a barátai hagyják el,majd a férje.De ő akarta így.
2015. okt. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kapcsolat megszakításán kívül beszéltél a nővel, hogy ezentúl nem óhajtasz vele közelebbi viszonyt ápolni, nem akarsz vele beszélgetni stb.? Mert erre lenne szükség, nem hiszem, hogy utána továbbra is nyomulna. Ha meg igen, akkor teljes mértékű ignorálás. Ha mellé ülsz, arrébb ülsz. Előbb-utóbb leesik neki. Én emiatt nem maradnék el egy egyébként jó társaságból.
2015. okt. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A többi anyukát nem idegesíti? Figyeld meg ki az akivel soha nem beszélget és oda csatlakozz.

Biztos van valami oka amiért nem ment hetekig. Tuti kiosztotta valaki. Derítsd ki, ki volt és ülj az mellé, akinek sikerült helyre raknia. Biztos nem fog odamenni.

Amúgy én se erőltetném tovább ezt a kapcsolatot.

2015. okt. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nyíltan, bele az arcába, hogy innentől lehetőleg kerüljön el, mert te is azt teszed. nem lesz könnyű egy klubban megtenni, de ha kitartó tudsz lenni, előbb-utóbb leszakad rólad talán.
2015. okt. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Senki mással nem ilyen, csak velem. Mindenkivel tök normális, kedves, már-már nyálas. Bár az utóbbi időben a többieknek is feltűnt, hogy milyen velem, mert volt, amikor más szólt rá, hogy most már elég, hagyjon békén.


Próbáltam vele beszélni, de úgy tűnik, nem érdekli.

Én arra gondoltam, hogy azért csinálja ezt velem, mert féltékeny. :(

2015. okt. 11. 13:44
 6/7 anonim ***** válasza:
Tök mindegy, miért csinálja. Ha a közeledbe megy, levegőnek nézed, odamész máshoz, a lehető legmesszebbre ülsz tőle stb. Hidd el, hogy meg fogja unni, ráadásul ha így viselkedik, egykettőre kiutálják majd a többiek. Ignoráld.
2015. okt. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szerintem is helyre kéne tenned, ha legközelebb kritizál mondd meg neki, hogy ebből eleged van, és nem akarsz többet vele foglalkozni

én a helyedben már réges-rég megmondtam volna neki, nem semmi türelmed lehet

2015. okt. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!