Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ennek a barátságnak végleg vége?

Ennek a barátságnak végleg vége?

Figyelt kérdés

Legjobb barátom, akit középiskola óta, 6 éve ismerek összejött egy nővel (nem az elsővel!). Korábban hetente, 2 hetente találkoztunk, vagy beszéltünk. De már több, mint 6! hónapja nem keresett. A napokban rám írt, hogy régen találkoztunk, "jó lenne "összefutni egyet". 22 éves felnőtt emberről beszélünk, aki tudatában van a cselekedeteinek.

Én nagy ökörnek érezném magam, ha ezután még találkoznék vele. Úgy gondolom ezt az embert egy életre el kell felejteni. De kikérem a Ti véleményeteket is, mert lehet rosszul mérem fel a helyzetet, esetleg túl szigorú vagyok.

Fontos lenne a véleményetek erről.

Köszönöm.


2015. okt. 17. 16:30
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Na, akkor valószínűleg szakított a nőjével :D Szerintem azért várd meg, hogy mit akar, nekem is volt olyan barátom, aki összejött az első nőjével és kb 1 évig nem is láttam, pedig egy osztályba jártunk :D
2015. okt. 18. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Szerintem szigorú vagy vele.Én adnék neki egy esélyt,legalább mondja el,hogy miért nem keresett idáig.
2015. okt. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Azért nem kereste, mert eddig volt egy lova és most újra jó lenne a szamár is. De persze, hallgasd meg azért.
2015. okt. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:
Ez nagyon ismerős. Velem az történt h a legjobb haverom Pestre költözött és onnantól kezdve soha nem keresett. Gondolom a pesti élet, pesti haverok jobban bejöttek neki. 1 évre rá én is felköltöztem ezt megtudta de akkor sem keresett. Szülinapja volt felköszöntöttem és írta h összefuthatnánk. Persze az ő részéről ennyi volt ha én nem mondom neki h mikor/hol akkor leszarta volna az egészet. Kocsmáztunk, dumáltunk, tök jó volt megbeszéltük h kéne még ilyet. Egyszer nem hívott v írt. Én meg belefáradtam h utána "futok". Sokáig semmi aztán látom h face-n törölt. Előtte még írtam neki de tő mondatokban lekoptatott. Nagyon rossz érzés amikor a legjobb haverodnak hitt személy ennyire tesz rád. Azóta túl vagyok ezen, ha szembe jönne az utcán talán fel sem tűnne h ő az. Utólag belegondolva hamarabb kellett volna vele megszakítani a kapcsolatot. Ő full passzív volt azzal kapcsolatban h megmatafjon a barátságunk. Ma már egyáltalán nem érdekel h mi van vele.
2015. okt. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:
Előző vagyok. Ha ő keresett egy próbát megér h találkozzatok. Csak ne legyen alá fölé rendeltségi viszony köztetek. Éreztesd h egyenrangúak vagytok.
2015. okt. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Igen, közben kiderült, hogy szétmentek a nőjével.. Részemről ennyi volt akkor. Köszönöm a hozzászólásokat.
2015. okt. 19. 15:01
 17/23 anonim ***** válasza:
Ajj, de tudtam :D
2015. okt. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom, aktuális-e még, de hátha segít a válaszom. Nekem 3 legjobb barátom van. Nem beszélünk nagyon rendszeresen, volt, hogy hónapokig rá sem írtunk egymásra, majd utána naponta beszéltünk. Nem érzem ezt bajnak. Épp ezt szeretem a barátságunkban, hogy magától értetődő. Ha másokra írok rá, azt valahogy meg kell indokolni: rég hallottam róla, mi van vele, megvolt-e már az esküvő, hogy van az XY stb. Náluk nem kell indokolni. És teljesen természetes, hogy egymás legjobb barátai vagyunk, akkor is, ha nem erősítjük ezt meg mindig. Mint a székely bácsis viccben, aki 1x mondta a feleségének, hogy szereti, majd szól, ha lesz változás. És ez egyfajta biztos támpontot ad, mert stabil a dolog. Más kérdés, hogy ők legjobb barátok.

Van nekem is olyan barátom, akire én szoktam ráírni, de ez nem baj szerintem. Egyszerűen van, aki nem olyan. Mindig örül, ha írok stb., de nem az az írós típus. A legjobb barátaim között is van ilyen. Tudom, hogy most lesz, aki azt írja, hogy akkor nem is gondol rám. De én tudom, hogy nem igaz. Van annak is varázsa, amikor fél év után találkozol úgy valakivel, hogy a nyakába ugrasz, és mindkettőtöknek evidens, hogy ez egy remek, nagyszerű találkozás. Nem kell minden nap megerősíteni.

2015. okt. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Köszi a választ utolsó!

Nekem az nem fér össze, hogy 6 ÉVEN keresztül 1-2 hetente találkoztunk, vagy beszéltünk egymással. Erre jött egy vadidegen nő és én bár hívtam de sose ért rám az ember fél évig! Majd mikor szétmentek hirtelen találkozni akar. Havernak tartott emberek nem csinálnak ilyet velem egy nő miatt.

Ilyenkor eszembe jutnak azok az idézetek, miszerint mindenkinek arra van ideje amire szeretné, ill. akinek fontos vagy szakít rád időt. De lehet csak én vagyok maradi.

2015. okt. 21. 08:37
 20/23 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenkinek más jelent a szótárában a "legjobb barát" szó. Van, aki úgy gondolkozik és fogja fel, mint a 18-as válaszoló. Van, akinek mindennap erősítésre van szüksége. Van, akinek elég csak időkönzként, de van aki nem tudja azt "elviselni", ha hetekig nincs semmi, stb.


Különbözőek vagyunk és mindenkinek más az igénye is.


A kérdezőnek rosszul esett, hogy egy csaj miatt kidobta szinte, mint egy rongyot, de most már újra jó lenne ő is neki, mert szakítottak.


Szerintem sem okés, hogy valaki így eltűnik, nem jelentkezik, MAGYARÁZAT nélkül. Azért írhatott volna, hogy sajnálja, vagy hiányzol, vagy hogy azért gondol rád, de nem tette, mert nem így volt.


Havernak megtarthatod, mert kár lenne kidobni, de ezt jegyezd meg és te is így áll hozzá legközelebb. Most már tudod, hogy mire számíthatsz a "legjobb barátodtól".

2015. okt. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!