Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ennek a barátságnak végleg vége?

Ennek a barátságnak végleg vége?

Figyelt kérdés

Legjobb barátom, akit középiskola óta, 6 éve ismerek összejött egy nővel (nem az elsővel!). Korábban hetente, 2 hetente találkoztunk, vagy beszéltünk. De már több, mint 6! hónapja nem keresett. A napokban rám írt, hogy régen találkoztunk, "jó lenne "összefutni egyet". 22 éves felnőtt emberről beszélünk, aki tudatában van a cselekedeteinek.

Én nagy ökörnek érezném magam, ha ezután még találkoznék vele. Úgy gondolom ezt az embert egy életre el kell felejteni. De kikérem a Ti véleményeteket is, mert lehet rosszul mérem fel a helyzetet, esetleg túl szigorú vagyok.

Fontos lenne a véleményetek erről.

Köszönöm.


2015. okt. 17. 16:30
1 2 3
 21/23 anonim válasza:
legtöbb embernek ha lesz nője állta lában elkezdi hanyagolni a barátokat mert a nő az fontosabb lesz
2015. okt. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

18-as vagyok. Tény, hogy nem vagyunk ugyanolyanok, csak gondoltam, hátha segít valamit a válaszom. Az tény, hogy a mi baráti társaságunkban is van, akinek van párkapcsolata, mégsem okozott gondot. Ez a része igaz.

De amúgy az egyikük épp tegnap mondta, hogy külföldön járt, és vett nekem ajándékot. Pedig előtte csomó ideig nem beszéltünk. Nekem ez az, ami szimpatikus: hogy úgy vesz nekem valamit (és most nem az ajándék a lényeg), hogy előtte nem beszéltünk, de így is biztosra veszi, hogy lesz alkalom, amikor odaadja, hogy én is hozok neki, ha lesz ilyen stb...


"Ilyenkor eszembe jutnak azok az idézetek, miszerint mindenkinek arra van ideje amire szeretné, ill. akinek fontos vagy szakít rád időt. De lehet csak én vagyok maradi."


Ezzel részben egyetértek. Bizonyos időközönként igaz. De amikor valaki ezt napi szinten érti, az idegesítő. Ez most nem rád vonatkozik, kérdező, csak nem tudom megállni, hogy ne írjam le. Amikor pl. valaki vizsgaidőszakban dobálózik azzal, hogy ha akarnám, lenne rá időm, akkor meg tudnám fojtani. De mondjuk egy egész év viszonylatában igaz.

2015. okt. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Egyébként nekem is eszembe jutott egy idézet: a legtöbb ember sosem felejti el, hová ásta el a csatabárdot. Ezt javaslom. Ez tulajdonképpen az, amit az utánam következő kommentelő is írt: tartsd meg havernek, de jegyezd meg, mire számíthatsz.
2015. okt. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!