Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tulajdonképpen a felszínes...

Tulajdonképpen a felszínes barátság barátság? Titeket zavarnak az ilyenek emberek?

Figyelt kérdés
Gondolom, mindenkinek ez életében van egy-két igaz barát, és vannak többek, akik meg valamennyire a barátaink: munkahelyen, iskolában, életünk egy bizonyos korszakában, néha írunk egymásnak, vagy ilyesmi, de mondjuk ritkán találkozunk személyesen. Ilyen, feltételezem, mindenkinek több van, mint igazán szoros barát. Beszélgettünk pár ismerősömmel, és néhányan annyira negatívan mondták, hogy ez vagy az a kapcsolat csak ilyen barátság, nem olyan igazi szoros barátság. De ez baj? Szerintem nem csak haverok vannak meg legjobb barátok, szerintem vannak haverok, vannak barátok, akiket barátnak hívunk, érdekel, mi van velük, megbeszélünk dolgokat, de az esküvőmön nem biztos, hogy ott lesznek, és vannak a legszorosabb barátok. Sokan mondták, hogy nem értenek egyet: aki nincs a legszorosabb barátok között, az nem is igazi barát. És hogy a többi kapcsolat milyen felszínes. Szerintem az vagy nem felszínes, vagy nem baj, ha valakivel meg tudod beszélni a dolgaidat, de amúgy nem a legjobb barátod, ritkán találkoztok, mert mondjuk messze él tőled (legjobb barátok esetében ez nem indok persze), viszont tudtok egymásról dolgokat, akár titkokat, ismeritek egymás szorosabb baráti körét stb. Mi a baj ezzel? Ez talán nem barátság?
2015. nov. 13. 13:16
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja, és még azt meg akartam kérdezni, hogy titeket zavar, ha időnként egy ilyen ember rátok ír, hogy mi van veletek? Ha látszik, hogy lépést akar tartani az eseményekkel? Volt, aki azt mondta, ez ilyen idegesítő. Én örülök, ha valaki érdeklődik.
2015. nov. 13. 13:17
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem igazán zavar. Nem kell mindenkivel legjobb barát lenni. Nekem is vannak olyan barátok akikkel megosztjuk egymással a gondjainkat de van olyan "haver" akivel néha elbeszélgetünk, megkérdezzük, hogy van a másik és nagyjából ennyi.
2015. nov. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Várok még véleményeket.
2015. nov. 13. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!