Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van egy 'jó' barátnőm. Már...

Van egy 'jó' barátnőm. Már vagy 4 éve vagyok vele jóba. Mostanság egyre többet veszekszünk. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A barátnőm nem igazán nyílt, és beszédes. Csöndes, könnyen meg lehet bántani. Halkan beszél, ezért a családom sem annyira szereti. Már vagy fél éve próbálom lekoptatni magamról, de valahogy nem tudom megtenni. Folyton összeveszünk azon, hogy legyen barátságosabb, és nyíltabb, és legyen önbizalma is. Rajtam kívül senkivel sem barátkozik. Teljesen tanácstalan vagyok. Kérlek segítsetek!

2015. dec. 13. 08:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Szép dolog, hogy legalább átlátod a helyzetet, és foglalkoztat a sorsa. Próbálj őszintén beszélni erről vele, mond meg segítesz barátokat is találni, hogy legyen nyíltabb.
2015. dec. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valószínű nem mer lépni.


Én is csendesebb típus vagyok a barátnőm meg közvetlen,nagyszájú,beszédes. Mondjuk én mellette sokat fejlődtem,nyíltabb lettem 1-2 fokkal :D . De vannak dolgok amiket mond,hogy csináljam úgy az életemet sokkal jobb lesz. De egyszerűen képtelen vagyok változtatni egy-egy dolgomon. Ő már 2 éve beszél nekem. Sokszor a lelkemig hatol a fájó szavaival.

Felfogom és tudom igaza van. De vhol nem megy a változás. Talán barátnőddel is ez a helyzet,hogy meghallgat tudja,hogy igazad van de nem tud megváltozni,nem tud kezdő lépést tenni.Mindig a legelső lépés a legnehezebb és sajnos a félelem sokszor nagyobb úr,mint szeretnénk illetve a tapasztalatlanság is egy fajta bizonytalanság.


Viszed társaságba vagy hogy néz ki egy találkozásotok?

Mit jelent az,hogy nem barátságos?


Viszont azt tudd,hogy egy csendes emberből sosem lesz egy nagy szájú beszédes,közvetlen vki.. Lehet rajta javítani. De 100%-ig nem lehet élesen megváltozni,vagyis lehet de ahhoz nagyon nagy elszántság akart erő és olyan személyek segítő szándéka kell,hogy ez így legyen.


Mondjuk én nem akarnék túl közvetlen,mindenkivel leállok beszélni típus. Nekem így jó. Sokat tanultam barátnőmnek,könnyebben megy a barátkozás mint eddig.

2015. dec. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja és rajta kivül nekem sincs senkim.

Van pár haverom de ennyi.


Húgommal nagyon jó viszonyban vagyok,akkor barátnőm illetve unokatesóm van meg. Igazából velük 3-ukkal nekem kiegészül a társaságom. Nekem nincs szükségem többre.

2015. dec. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Kettő kérdést kaptam:

-Viszem-e társaságba?

Igen, mindig megpróbálom.

A másikra nem emlékszek :P Mindjárt meg nézem

2015. dec. 23. 18:49
 5/5 A kérdező kommentje:

-Mit jelent az hogy nem barátságos?

Nálunk az osztályban az a szokás, hogy amikor reggel megérkezünk az iskolába, körbe állunk és úgy beszélgetünk. Noha a fiúk nem is, de a lányok biztos. És ez a barátnőm is mindig ott van, de sohasem szól bele semmibe se. Egyszer rá kérdeztem arra, hogy miért van ez, és arra azt mondta, hogy azért mert sohasem beszélünk olyan dolgokról, amikbe bele tudna szólni. Én szerintem csak szégyenlős. Amikor csak kizárólag vele vagyok, akkor meg nagyon beszédes, és mindenhez van hozzá fűzni valója. De a szülei miatt is lehet ilyen a viselkedése. Mert azt tudni kell róla, hogy az apukája mondhatni alkoholista. Az anyukája sem kerüli messzire el a sört. De az anyukája nem annyira szereti a sört mint a férje. Rengeteget vesznek össze a szülők, és rengeteg dolog van, amiben a barátnőm nem felel meg nekik. Van egy nagy testvére, aki nem velük lakik, hanem elköltözött. Szóval a barátnőmet sok dologra kérik meg a szülei, és nem mindig tud megfelelni. Ha meg is tud, akkor sem engedik el sehová sem. Nagyon sokáig kell nekik könyörögni, főleg az apjának, hogy elengedje. És a szülei olyan munkahelyen dolgoznak, hogy reggel 4:00-tól 21:00-ig nincsenek otthon, és folyamatosan dolgoznak. Eléggé bonyolult a helyzet, de remélem megoldódik

2015. dec. 23. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!