Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szétesnek a barátaim, mit tegyek?

Szétesnek a barátaim, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Látom a baráti körömben, hogy szétesnek az emberek, szeretnék segíteni, de lassan már túl sok. Rengetegen fojtják alkoholba a bánatukat, és úgy érzem, hogy ezzel csak az én energiámat szívják ki. Nem akarom őket ott hagyni, de, ha mondom, hogy lesz jobb is nem feltétlenül értenek meg. Nem akarom őket a saját problémáimmal traktálni, de én már nem tudom egyszerűen kinek kiönteni a kicsi szívem. Ők mondják, hogy nem éreznek senkit se elég közel, nincs biztos pont az életükbe, ehhez képest úgy érzem, ha lehet ott vagyok nekik, viszont én tényleg nem tudtam senkinek se beszélni magamról.

Hogyan tudnám beléjük visszahozni az életkedvet? Egy kis motivációt, hogy ne hagyja el őket a remény?



2016. jan. 3. 17:18
 1/2 anonim válasza:

Ugyanez volt velem is tavaly. Ok viszont nem estek szet, hanem engem kozositettek ki egy apro hiba miatt,igy most jelenleg egy baratom sincsen..

Szerintem ha van olyan szerencsed neked legalabb,es igaz baratok vagytok,akkor probald megbeszelni veluk ezt,hogy ra jojj hogy mi lehet a problemajuk. Viszont ha ilyeneket mondanak,hogy nem ereznek magukhoz kozel senkit,akkor illik neked felhaborodnod hogy te mindig ott vagy nekik, es jobb ha ott hagyod oket. De ha fontosak szamodra,akkor elevenits fel regi emlekeket amiket ateltetek egyutt,es hogy milyen jol ereztetek magatokat, meg szervezz kozos programokat.

Remelem tudok segiteni,es nem ugy fogsz jarni mint en :)

2016. jan. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 GooseBumps válasza:

Az ember természetesen nem akarja magukra hagyni a barátait a bajban, de észre kell venned, hogy helyettük nem fogod tudni megoldani az életüket. Akármilyen gondjuk is legyen, nekik kell oda eljutni, hogy ezt egyrészt felismerjék, másrészt hogy tenni akarjanak ez ellen bármit is. Ha nem tesznek, de Te segíteni próbálsz nekik, két dolgot fogsz elérni: még jobban le fognak szívni, és egy idő után ellened is fordulnak.

Az nem baj, ha elmondod nekik a véleményed, sőt. Szembesítsd őket azzal, hogy hogyan cseszik szét az életüket, és hogy mennyire semmit nem tesznek ellene. Biztosítsd őket, hogy amennyiben segítségre van szükségük, Te mellettük állsz, de ha továbbra is csak panaszkodni képesek, tenni viszont nem akarnak semmit, akkor Te nem vagy hajlandó ezt tovább hallgatni és a saját energiáidat mások hülyeségére pazarolni.

Ez keménynek hangzik, de sajnos ez a legjobb, amit tehetsz. Ha viszont eljutnak oda, hogy segítséget kérnek, fontos, hogy soha ne hagyd őket cserben, akármennyire is megbántottak korábban. Ha viszont nem jutnak el oda, akkor sajnos semmit nem tudsz tenni értük, csak magadért azáltal, hogy tényleg nem pazarolod az energiáidat feleslegesen...

2016. jan. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!