Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tudsz segíteni egy...

Hogyan tudsz segíteni egy félig zárkózott, introvertált és egyben elég fejletlen érzelmi intelligenciával rendelkező fiúval?

Figyelt kérdés

Kedves Mindenki!

Te hogyan segítenél a barátodon, ha ő elég zárkózott lenne, visszahúzódó és érzelemmentes. Nem szeret az érzéseiről beszélni, mert szégyelli, fél és azt mondja ez csak rá tartozik és senki másra.

Látom rajta hogy ez az állapot neki nem a legboldogabb életet hozza, de nem ismeri be; inkább elfogadja így magát, mint hogy erőt vegyen s változtasson.

Kérlek minél hosszabban, részletesen kifejetve adjatok tanácsokat, miként tudom akár tudattalanul is befolyásolni, hogy legyen nyíltabb, érzelgősebb?



2016. jan. 9. 23:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Én hasonló alkat vagyok. Belső gyakorlás, tanulás eredményezte, hogy érzelmesebb, érzékenyebb vagyok, mint évekkel ezelőtt.


Ha ő elfogadja magát ilyennek, a legjobb, amit javasolni tudok, hogy tégy így te is. Tiszteld a személyét, ne akard okvetlen jobban tudni, mi a jó neki, fordítva biztos neked se esne jól. A másikat manipulálni pedig még akkor sem helyes, ha jó szándékból teszed, sőt ha ilyen törekvéseket vesz észre rajtad, magadra is haragítod (jogosan).

2016. jan. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hagyd békén, fogadd el úgy ahogy van, és ne akard megváltoztatni.
2016. jan. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!