Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A legjobb barátja vagyok?...

A legjobb barátja vagyok? Bunkóság, ha én nem teszek erőfeszítést?

Figyelt kérdés
Azt mondta nekem valaki nem rég az egyetemen, hogy én vagyok a legjobb barátja. Nem vagyunk szaktársak, csak megismertük egymást. Általában véletlenszerűen futunk össze. Nekem nem ő a legjobb barátom, meg is mondtam neki. Nincs vele semmi baj, csak meglepett a dolog. Értem, hogy neki nincs sok barátja, meg nehezen barátkozik. Azt nem értem, hogy igazából soha nem adta jelét annak, hogy szívesen töltene velem időt. Mindig véletlenül futunk össze, nem javasolja, hogy csináljunk valamit, nem invitál. Tudom, hogy én is invitálhatnám, de nekem sok barátom van, és bár szimpatikus, nincs vele semmi bajom, de nem én akarok a legjobb barátja lenni. Ehhez képest én írtam neki a neten is. Én érdeklődtem, hogy mi van vele, én kezdeményeztem levelezést, én javasoltam, hogy egyszer csináljunk valamit. (Nem csináltunk.) Én éreztem rosszul magam, hogy úgy nevez legjobb barátjának, hogy szerintem nem is tud rólam sokat, csak hogy mit tanulok, milyen munka érdekel, ilyenek, ezért én kezdtem el érdeklődni egyéb témákról, én kezdtem egyáltalán beszélni magamról, feldobni magamról, kezdeményezni, hogy megismerjen. Most megint megszakadt a kapcsolat. Igazából csak nem értem. Én igyekeztem kedves lenni vele, próbáltam vele felvenni a kapcsolatot, de azt hiszem, egy idő után nem az én feladatom, hiszen nem én állítottam, hogy ő a legjobb barátom. Semmilyen erőfeszítést nem tesz a dolog érdekében. Oké, hogy nehezen barátkozik, de kétlem, hogy tőlem lenne félni valója, már több, mint egy éve ismer, és szerintem előttem nem szégyenlősködik. Bunkó vagyok, ha abbahagyom a keresését, és azt mondom, hogy ha akar valamit, akkor most keressen ő?
2016. jan. 10. 23:47
 1/9 A kérdező kommentje:

*feldobni témákat magamról

Pedig átolvastam... Bocsi.

2016. jan. 10. 23:49
 2/9 anonim ***** válasza:

Jó ismerősök, haverok vagytok, nem legjobb barátok.


A kocsmában összeszedett, havonta egyszer együtt bulizós ismerőseimmel több kapcsolatom van, mint neked ezzel az emberkével.

Eddig ismerkedni akartál vele, nem volt rá vevő, hagyd és ne érezd rosszul magad miatta.

2016. jan. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Totál félreértetted a kérdést. Vagy én fogalmaztam rosszul. Én nem akarok a legjobb barátja lenni, nem akarok semmit tőle feltétlenül, de ha összebarátkozunk, az persze alapvetően pozitívum. Ő azt állította, nincsenek barátai, és én vagyok neki a legjobb. Nekem vannak legjobb barátaim, nincs szükségem újra. Azt nem értem, miért nem tesz semmi erőfeszítést, ha ő tényleg komolyan gondolja. Miért én vagyok, aki a kezébe adja a lehetőségeket, ha elvileg ő akar barátkozni, nem én?
2016. jan. 11. 00:06
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az nem szúrja csak ki a szemed, hogy agyreknek fogalma sincs a legjobb barát mibenlétéről. Hagyd a fenébe, ha nem akar erőfeszítéseket tenni.
2016. jan. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Jó, hát ez lehet, hogy jogos. Igazából megsajnáltam kicsit, hogy nincsenek barátai stb. De akkor köszi.
2016. jan. 11. 09:29
 6/9 anonim ***** válasza:

Értettem a kérdést, azt is, hogy nem akarsz a legjobb barátja lenni.


Én csak elmondtam, hogy nem is vagy az.

Ismerősök vagytok, még akkor is ha ő a legjobb barátjának tart. Ha neki elég havi pár beszélgetés ahhoz, hogy legjobb barátoknak higgyen téged az az ő baja. Fogalma sincs, hogyan működnek az emberi kapcsolatok.

Nem vagy bunkó, fölöslegesen agyalod túl a dolgot. Ahhoz, hogy egyáltalán barátoknak számítsatok közös programok és kölcsönös érdeklődés szükséges. Ha annyira sem képes, hogy rádírjon faceen és megkérdezze hogy vagy, hogy haladsz a vizsgáiddal, akkor nem tudom mit vár.

2016. jan. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja, értem, akkor bocsánat. Köszönöm a válaszod.
2016. jan. 11. 13:01
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A probléma összetettebb mint gondolnád. Örvendek hogy megosztottad a gondodat velem, remélem tudok neked segíteni.


A barátod minden bizonnyal nagyon magányos, visszahúzódó és akár önértékelési zavarai is lehetnek, de mindenképp nehezen barátkozik. Viszont ezt lehet te kevésbé érzékeled, hiszen jól álcázza.


Lehetséges hogy veled van a legjobb viszonyban, jól érzi magát veled. Számára biztosan nem világos miben áll a legjobb barát fogalom, viszont az is lehetőség hogy tényleg nincs senkije, és te vagy a legszimpatikusabb neki.


A másik lehetőség, az amikor az ember szinte szerelmes lesz a barátjába. Ehhez nem kell komolyabb kapcsolat, elég megismernie és kevés időt együtt töltenie veled. Természetesen nincs kizárva a biszexuális hajlam, de rengeteg más pszichés oka is lehet. Viszont valószínűnek tartom azt hogy mivel nincs más barátja, így tényleg ragaszkodik hozzád, és egyféle transzba, szerelembe esett.


Fél viszont kezdeményezni, tudatában volt és van hogy nem tartod legjobb barátodnak, és fél hogy nem bízhat meg benned. Lehetséges hogy introvertált személyiség is, így kevés társaságra van szüksége.


Én azt ajánlom ülj le vele komolyan beszélgetni, próbálj segíteni neki. Mond meg, hogy nem tekintesz legjobb barátként rá, viszont jó barátok vagytok, és adj egy esélyt neki. Mond azt hogy idővel kialakulhat benned is ez az érzés viszont neked időre, együtt töltött pillanatokra van szükséged.


Remélem segítettem, további kérdésed lenne rendelkezésedre állok.

Üdvözlettel,

Anonim Pszichológus

2016. jan. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.


"Én azt ajánlom ülj le vele komolyan beszélgetni, próbálj segíteni neki. Mond meg, hogy nem tekintesz legjobb barátként rá, viszont jó barátok vagytok, és adj egy esélyt neki. "


Ezen túl vagyunk. Ez után kezdtem el neki írni, ezzel lehetőséget adni arra, hogy beszélgessünk, jobban megismerjük egymást, ez egy ideig ment is. Most a vizsgák miatt megszakadt, de nem nálam.

2016. jan. 12. 04:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!