Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek, ha valaki akivel...

Mit tegyek, ha valaki akivel jóban vagyok olyat mondott a hátam mögött, ami nagyon rosszul esik?

Figyelt kérdés

Van egy haverom, másfél éve ismerkedtünk meg és elég jóban vagyunk, hasonló az ízlésünk, sok mindent csinálunk együtt.

Ez a haverom mondott egy másik ismerősének valamit rólam, amit nem kellett volna megtudnom és nem is akarta, hogy én valaha megtudjam, de megtudtam és nagyon rosszul esik. Amikor beszélünk meg ilyesmi, akkor ugyanúgy viselkedik, mint eddig, ugyan olyan jól vagyunk, de ez belül eléggé bánt. Neki nem mondhatom el, hogy tudom, mert akkor egy másik ember járna rosszul miattam, de így meg nagyon rosszul érzem magam. Hogy tudnám túltenni magam ezen? Ez jár egész nap a fejemben és nagyon elveszi a kedvem :(



2016. febr. 21. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Kommunikald le vele

ok nelkul erzed magad rosszul s valoszinuleg olyat mondott ami egyaltalan nem szamit.

Tul tenni ezen eleg konnyeden. Tanulj meg melyen gondolkozni s logikusan latni vilagot s ez alapjan cselekedni is. Reg megkerdezted volna s megkerted volna, ilyet tobbe ne mondjon masnak engedelyed nelkul.

De ha nem szamit, amit valoszinunek tartok(, ahogy mar irtam is), teljesen semlegesnek "kellene" tartanod logika alapuan.

Ha kell segitseg vagy reszletesebb tanacs amihez tobb info kell, irj ram.

2016. febr. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem az volt a probléma, hogy ezt elmondta másnak, hanem hogy ezt gondolta rólam. Mégha senkinek nem mondja el, csak valahogy megtudnám, hogy ezt gondolta, akkor is ugyan ilyen rossz lenne.
2016. febr. 21. 21:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Az ilyen esetben a direkt út a legjobb, ugyanis rengetegszer az, aki továbbadta a beszélgetést/megjegyzést - akarattal vagy véletlenül - elferdíti a mondottakat.


Egy példa, ami a családunkban nemrég elöfordult: egy rokon nönek most lett kisbabája, és már van egy 7 éves fia. A sógornöje közölte a nagymamával, hogy a nagyfiú teljesen kétségbe van esve, elmondta neki, hogy amióta megvan a pici, azóta nincs anyja, egyáltalán nem foglalkozik vele.


A mama szerencsére nem "klisséanyós", ezért a ygereket kérdezte meg, hogy mit is mondott, mielött elkezdett volna az anyával cirkuszolni.

Kiderült, hogy a sógornö kédezösködéseire a gyerek azt mondta, hoyg amióta megvan a baba, az anyukának kevesebb szabadideje van, ezért kevesebbet foglalkozik vele, de az sokkal intenzivebb, mert akkor csak kettesben vannak, ö meg az anya. Ezt "alakította át" a nö kicsit, a második részt kihagyta, az elsöt meg módosította a saját céljai érdekében.


Szóval szerintem kérdezz rá direkt a haverodnál, hogy "valaki szerint" (név nélkül) ezt állitotta volna, és mi az igazság ebben.

2016. febr. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor még könnyebb..

Megkérdezed miből gondolta, majd informálod valóságról

2016. febr. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!