Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Vannak itt értelmes, racionáli...

Vannak itt értelmes, racionális, érzelmes, jóindulatú, értelmiségi témák iránt érdeklődő emberek?

Figyelt kérdés
Írjátok le lehetőleg a nemeteket, korokat, ha úgy vélitek, hogy "ti" azok vagytok.
2016. márc. 22. 14:20
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem régi keleti beidegződés, hogy értelmes embernek "ritka" szavakat kell használnia. Ismerek egyetemi professzorokat, mégis tudnak normálisan kommunikálni. Értelmes ember úgy beszél, hogy más is felfogja miről beszél, képes elfogadni, hogy más nem feltétlenül érti meg a bonyolultabb, szakszavas szöveget.
2016. márc. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

"Szerintem régi keleti beidegződés, hogy értelmes embernek "ritka" szavakat kell használnia. Ismerek egyetemi professzorokat, mégis tudnak normálisan kommunikálni. Értelmes ember úgy beszél, hogy más is felfogja miről beszél, képes elfogadni, hogy más nem feltétlenül érti meg a bonyolultabb, szakszavas szöveget."


Azt erősen kétlem. Eleve egybefügg az emberi gondolkodáás sajátosságaival, a tekintélyelvre az emberek eleve hajlamosak, ráadásul eléggé szarul, nem véletlenül tartalmazza sok hivatalosan "érvelési hiba (argumentum ad hominem, popolum stb.), mindemellett általában is ésszerűtlenül gondolkodnak, az érzelmeik által "vakok". De: A tekintélyelvvel valamelyest korrelál az igazság, csak nem annyira, hogy erre kéne különösebben alapozni. Egyébként meg, én nem akarom magam mindenkivel megértetni, a tanárok tanítani akarnak, az idegenszerű, ritkán használt szavak tudása pedig nem lényeges önmagában, én viszont nem tanár vagyok, emellett más utána tud nézni azoknak a szavaknak, amiket használok, eleve mire föl nekem kéne változtatni, jó dolog, ha valakinek nagyobb a szókincse (De nyilván van erénye annak is, ha valaki "teljesen" közérthető, De ez a helyzet most épp nem olyan, hogy ez különösebben számítson. Értelmiségieket kértem, könyörgöm). Ezek számomra teljesen természetesek, megszokottak, nem fogom megváltoztatni a fogalmazásomat közvetlen módon (a közvetettet ki lehet találni, írtam).

2016. márc. 22. 18:38
 23/29 A kérdező kommentje:
Ez volt az utolsó válaszom, mert az értelmi színvonal tragikusan gagyi, ha valaki szeretne ismerkedni, akkor örömmel fogadom a privátot.
2016. márc. 22. 19:04
 24/29 anonim ***** válasza:
93%
Kérdezőből kibújt az értelem,akkor se írnék privit,ha fizetnél:D
2016. márc. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 MZ.per.X ***** válasza:
100%

Azt a kutya mindenit neki...Hát nálam már a kérdező első válasza kicsapta a biztosítékot. 15:40-é a tökéletes megfogalmazás, hogy sokat beszél, de keveset mond.


Biztos az én értelmi visszamaradottságom az oka, de én nem bírom az olyan embereket akiknél folyton be van kapcsolva a bullshit generátor. A kérdező meg szemmel láthatóan ilyen.


Amúgy 18:19-is nagy igazságot mondott. Én például azért szeretem az építész szakmát mert gyakorlatilag minden "szintről" kommunikálnod kell emberekkel, a kivitelezés irányításában is ez a szép. Ugyanúgy meg kell értened a gépész tervezőt, az építész tervezőt, a megrendelő igényeit. Emellett szót kell értened a legutolsó segédmunkással vagy kőművessel is. És találkozik 10-20 szakma, neked meg vezetőként értened kell bizonyos szinten mindegyikhez.


De ez a fárasztó okoskodás amit a kérdező leművel, az engem mindig kikészít. Nekem volt ilyen "haverom", az is képes volt a semmiről beszélni reggeltől estig, hát Isten óvjon bárkit az ilyen emberektől. :D

2016. márc. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Szerintem valami hasonló problémával küzdő egyén keresése helyett, fordítsd az energiádat a kisebbségi komplexusod feloldására, mert gyanítom azt kompenzálod túl ezzel az álértelmiségi felfuvalkodott viselkedéseddel anonim módon egy internetes portálon...
2016. márc. 23. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező a hozzászólásaid alapján te nem vagy értelmes.
2016. márc. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
54%

"Én" az vagyok. De ki is az az én? Szerintem racionalitás, mint olyan nem létezik, mindenki valósága más. De ez is csak az én igazságom.

Egyébként tényleg elég merevnek tűnsz. Olyan picit, mintha beszorultál volna egy szerepbe, a művelt, megfontolt elme szerepébe.

24L

2016. márc. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Nekem írhatsz. :)
2016. ápr. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!