Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nagyon magam alatt vagyok! És...

Nagyon magam alatt vagyok! És a legjobb barátom se áll mellém, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Fiú vagyok, nagyon ki vagyok borulva, ma sírtam is. Tegnap elmondtam a legjobb fiú barátomnak, hogy mi bánt. Nem igazán tudott segíteni. Nagy nehezen megölelt. Végül is úgy érzem segített, hogy vele voltam tegnap, jobb érzéssel mentem tőle haza. De ma cserben hagyott, nem szólt hozzám, se semmi, csak azért mert elkéstünk miattam óráról (az utobbi egy hónapban mind késünk, amiért én ilyen rossz állapotban vagyok).

Ahelyett hogy mellém állna, segítene, vagy csak megölelne, érzékeltetné szeret és mellettem áll; akár csak szórakoztatna, vagy bármi; ő belém tapos, még rosszabbat csinál. Annyira kivagyok borulva, hogy már az öngyilkosság is megfordult a fejemben.

Egyedül az tart életben, hogy szeretem nagyon a legjobb barátomat, és remélem megváltozik kicsit. Azt mondja nem tőle kéne várjam a segítséget, mert ő nem tud segíteni. Annak ellenére, hogy sokszor elmondtam mit tegyen (legyen velem, vidítson fel, és öleljen át-> érzékeltesse hogy velem van). De ő képtelen rá. Sőt képes lenne megszakítani a barátságot, csak azért mert ezt elvárnám tőle.

Mit tegyek? Ez barátság? Még lennebb kerültem, még szarabbul vagyok. Segítsetek!



2016. márc. 22. 15:08
 1/10 anonim ***** válasza:
27%

"sokszor elmondtam mit tegyen (legyen velem, vidítson fel, és öleljen át-> érzékeltesse hogy velem van)"


Én el is szaladnék, ha valaki azt akarná elérni, hogy állandóan ölelgessem. Amit te teszel, az lélektani zsarolás. Hogy te csak úgy vagy jól, ha ő ölelget téged. Ha ezt a stílust folytatod, elmenekül mellőled mindenki, még a barátod is, mert az ilyet nem lehet sokáig bírni. Hogy valaki állandóan nyavajog a fülembe, és lehúz, és elvárja hogy szórakoztassam és semmi nem elég neki, még többet és még többet akar. Ettől gyorsan be lehet sokalni.

Fordulj inkább szakemberhez!

2016. márc. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én úgy gondoltam a legjobb barátomtól elvárhatok ennyit. Ez sok? Ha a bajban nincs mellettem, akkor az barát?
2016. márc. 22. 15:35
 3/10 anonim ***** válasza:
29%
Az én legjobb barátom is ilyen, nem lehet rá számítani. Szerintem ha nem képes felfogni hogy szarul vagy, és még köcsögösködik is, akkor hagyd őt a francba. Én nemrég úgy döntöttem hogy úgy csinálok, mintha elhinném hogy akar velem foglalkozni a legjobb barátom, de nagy hiba volt. Azóta rosszabbul érzem magam, sőt, szinte jólesik ha beszólhatok neki. Az ilyen az nem nevethető legjobb barátnak, szerintem hagyd az egészet, maradhatnátok jóban egymással, de az ilyen legjobb barát meg sem érdemelné hogy jóban maradj vele...De ez csak az én véleményem. Lehet hogy túlreagálom:D 14/L
2016. márc. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha el kell mondanod neki mit kéne csinálnia, hogy neked jobb legyen két verzió van; vagy nem néz rád úgy, mint te rá, vagy érzelmileg 0.

Könnyű mondani, hogy szakítsd meg vele a barátságot és hagyd a francba mint írták előttem, de ezt nagyon nehéz megtenni, ha ennyire szeretsz valakit. De ha emiatt képes lenne megszakítani a barátságot, akkor szerintem neki mást jelent a legjobb barát kifejezés (ha annak tart).


Én is nagyon szeretem a legjobb barátomat, pedig tudatában vagyok annak, hogy nekem ő sokkal többet jelent, mint én neki. Nagyon nehéz volt, de elfogadtam idővel, de emiatt nem akartam otthagyni, és én (sajnos vagy nem sajnos, nem tudom) továbbra is a legjobb barátomnak tartom. Ráadásul a kommunikáció is elég korlátozott vele sajnos.


Ha akarsz erről beszélni írj privátot nyugodtan, nem mondom, hogy tudok segíteni, de tudom, hogy kibeszélni valakivel a témát jót tesz.

2016. márc. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem értem min megy a felháborodás részedről meg más válaszolók részéről? Emiatt kéne megkérdőjelezned a barátságotokat, vagy megszakítani? Jól van hogy te rroszul vagy, ő meg a barátod, de ettől még ő is egy ember és lehetnél megértőbb, ne csak azt várd hogy téged megértsenek. A barátság kölcsönös. Ő is lehet ideges, neki is lehetnek rosszabb napjai, elege lehet abból hogy több mint egy hónapja mindig miattad késtek és kap ő is lecseszést. Kérj bocsánatot ilyenkor, és próbálj meg nem mindig késni. Az ölelésről meg annyit hogy nem mindenki szereti. Van akinek természetes és jól esik, van aki meg nehezen ölel meg egy azonos neműt, mert ez neki furcsa és nem esik jól. Nem vagyunk egyformák. A barátságotok meg nem elvárásokon kéne hogy alapuljon.
2016. márc. 23. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

"Én úgy gondoltam a legjobb barátomtól elvárhatok ennyit."


A stílusodból azt érzem, ez a barátság annyira egyoldalú, hogy kettőtök közül csak neked lehetnek elvárásaid.

A barátod, meg ha tanulni szeretne, neki nem lehet annyi elvárása, hogy késés nélkül beérhessen a tanórára.

Te szemtelenül kihasználod a barátságra hivatkozva a másikat, és csak a te érdekeidet szabad nézni, a másiknak meg ne legyenek elvárásai mert csak te számítasz, igaz?

Te egy hamisítatlan érzelmi zsaroló típus vagy, és mindenkinek téged kell szolgálnia és kiszolgálnia, különben kiborulsz és magad alatt vagy.

Brávó!

2016. márc. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

"Azóta rosszabbul érzem magam, sőt, szinte jólesik ha beszólhatok neki"


Itt a másik "jóbarát" aki, miután a barátja nem volt hajlandó úgy pattogni ahogy ő akarta, annyira szereti a másikat, hogy beszólogat neki merő barátságból. A kis piti bosszúálló örömét leli ebben.

Mintha rejtett homoszexuálisok kommentjeit olvasnám. Olyan érzésem van, hogy a kérdező is meg az idézett kommentelő is beleszeretett a barátjába, és ha az nem ölelgeti állandóan, akkor előadja a nagyjelenetet, hogy ő milyen szarul van, hogy egy kis együttérzést kizsaroljon. És ha a zsarolás nem jön be, akkor a sértődött bosszúállás következik.

2016. márc. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Te is értesz az emberekhez. Aki nem tud konstruktív hozzászólást írni az jobb ha nem is teszi. Úgy gondolom ha valaki segítséget kér, akkor nem fog veszekedni.

2016. márc. 23. 18:35
 9/10 anonim ***** válasza:
Abszolút konstruktív választ írt, csak át kéne gondolnod. Nem csak azok a válaszok lehetnek konstruktívak amik neked adnak igazat.
2016. márc. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Segítséget kértél, és én leírtam neked, hogy túltoltad. Vegyél visszább, mert rámegy a barátság.


Te itt a saját szemszögedből leírtad a problémádat.

A tiédet.

De hogy a történet kerek legyen, meg kellene hallgatni a másik felet is. Ahhoz, hogy minden információ birtokában pártatlanul véleményt formálhassunk, a barátodnak is el kellene mondania, hogy ő hogy élte meg ezeket a napokat.

És biztos vagyok benne, hogy ő egy egészen más történetet mesélne, mint te.

Én arról beszélek, hogy ne csak a saját egyéni érdekeidet próbáld meg érvényesíteni bármi áron, hanem egy kicsit képzeld bele magad a barátod helyzetébe.

És vedd észre, hogy túlságosan rátelepedtél.

Már-már a személyiségének a megváltoztatását várod el tőle.

Mindenkinek ösztönös önvédelmi mechanizmusa, hogyha ki akarják fordítani önmagából, akkor védekezik.

2016. márc. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!