Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért kezdem megunni, illetve...

Miért kezdem megunni, illetve az érezni, hogy nem kellenek a barátaim?

Figyelt kérdés
Régebben kezemet is a tűzbe tettem volna értük, de mostanában ahogy veszem észre ez az érzés, a barátaim iránt érzett szeretet kezd kihűlni, eltűnni. Lassan már nem is örömmel gondolok rájuk. Mikor keresnek sóhajtozok, hogy "na megint". Pedig pár éve nem bírtam volna ki egy napot se, hogy ne legyek velük. Valaki tapasztalta ezt? Nagyon furcsállom, hogy régebb ők majdnem a mindeneim voltak, semmiképp nem akartam elveszíteni őket- foggal körömmel küzdöttem volna értük és a barátságukért.. Ma pedig hidegen hagy az a gondolat, hogy azokkal akikkel ennyi évet együtt töltöttünk és ennyire jóba lettünk simán elveszíthetem.

2016. ápr. 25. 23:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Gondolkodj el azon hogy az életedbe nem-e jött be valami új: szerelem, új barátok, munka, család, stb. Valami lehet elveszi minden energiád és nincs már kedved velük találkozni.

Idővel kihűlnek a kapcsolatok ha nem ápoljuk. Szervezzetek több érdekes és szórakoztató programot. Légy türelmes magadhoz, lehet csak ilyen periódusban vagy.

De ha továbbra sem változik ez a hangulat akkor jobb lesz új barátok után nézned, mert minden bizonnyal a mostaniakkal nem érzed jól magad.

Üdvözlettel,

Anonim Pszichológus

2016. ápr. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hasonlóképpen érzek én is legjobb barátnőm iránt. 3 éve ismerem. Nagyon szoros barátságban voltunk/vagyunk. Viszont egy ideje mintha a kezdeti "rajongás?" elmúlt volna.Régen olyan dolgokba bele mentem vele kapcsolatban. Amit vissza gondolva,jézusom már meg sem tennék.


Keveset tudunk sajnos találkozni,beszélni a munkája miatt,bár hogy őszinte legyek ha nagyon akarná meg tudná oldani,hogy többet beszéljünk,ha már a talik nem jönnek össze. A lényeg,hogy leginkább a panaszkodás megy ha tudunk találkozni,hogy sok a munka,nem bírja,korán kel későn ér haza, otthon a családjában zűr van. Régen is ezek voltak a problémák,de akkor többet törődtem ezzel. Most kicsit hidegen hagy a panaszkodása,én mindig mondom változtasson,ő nem teszi. Bele untam a folyamatos pátyolgatásba,hogy az én bajaim semmik az övéhez képest és stb.Mivel keveset kommunikálunk kezd elhalványulni az erős fonál ami minket összetartott.


Elvileg vmikor kimegy külföldre,ismerősökhöz szerencsét próbálni,hátha kint jobban megy majd a szekér. 1,5 éve is volt egy ilyen terve,de akkor vmi nagy családi dolog miatt nem tudott kimenni. Akkor sírtam és nem akartam,hogy kimenjen. Most meg úgy vagyok vele persze hiányozni fog,meg 100% -ig nem akarom hogy kimenjen,mert lőttek a barátságunknak akkor. Viszont tudom kint több esélye van a jobb életre. Meg kezdeti szoros kapocs elmúlt már így mintha könnyebben menne őt elengedni,viszont ha ő kint marad akkor 1000%,hogy idővel megszűnik a kapcsolat. Nála sem olyan erős már mint akkor volt.


Az emberek jönnek mennek az életünkbe.

Én pár hónappal ezelőttig sokat belefektettem a barátságba,barátnőm is. Kb egyszerre kezdtük egymást elengedni vagy nem tudom és lazábbra venni az egész barátságot.



Nekem nincs semmi ami elterelné róla a gondolataimat,csak már egy jó ideje eléggé egyhangú,unalmas,panaszkodós lett a barátságunk úgy érzem.


Szerintem neked is szimplán kicsit ellaposodott a barátság.


Programokkal,élményekkel fellehet turbózni egy barátságot,persze.

Sajnos nálunk amíg ezen a melóhelyen lesz erre esély sincs.


6-7 napot lehúz egy huzamban és aztán kap 1 szabadnapot,amit érthetően pihenéssel szeretne tölteni,meg az az egy nap áll rendelkezésére,hogy az ügyeket intézzen,netán fodrász,körmöshöz eljusson.



De ha neked nem ilyen drasztikus a barátok beosztása akkor a program szervezés jó ötlet lehet, jön a nyár 1 hét a Balcsin,Velencei-tónál stb :)


Kicsit örülök,hogy nem csak én vagyok egyedül ezzel a problémával :/

2016. ápr. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok velük. Valahogy mindig mindenkit szép lassan elhagyok. Mert ha rám ír akkor úgy vagyok vele hogy 'jajj most nem akarok beszélni vele' meg 'minek ír megint'. Viszont ha nem ír akkor az van bennem, hogy teljesen elhanyagol. Szóval leépítem őket
2016. ápr. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1-es!

Köszi a válaszod!

Nem jött be semmi új. Régóta már érik ez bennem, és lassan tőr felszínre. Nincs ami elvenné az energiámat és ők általában feltölteni szoktak energiával és nem leszívni.

Épp ez a gond, hogy most nemrég ezzel bombáztak szét, elhívtak ide-oda és mindegyiküket leráztam elég bunkó módon.

Ez egy elég hosszú periódus lehet, mert már érzem kb. szeptember óta és nem szűnik. Csak elhalványul, majd újból előjön.


2-es!


Jó olvasni, hogy nem csak én járok ilyen cipőben.

De nem hinném, hogy ők csak úgy pottyantak be az életembe, hogy majd csak simán elsétáljanak. Mert az utóbbi 7 évet elég 'szorosan' együtt töltöttük. Amit ezentúl is úgy töltenénk, ha nem lennék én ilyen barom. Magam sem értem, nem kellenek- viszont mégis.

Talán ellaposodott, de ahogy említed: programokkal kéne feldobni. De nekem ehhez nincs kedvem, tehát elég sivár az ügy.


3-as!

Ahogy olvasom a válaszod, az jön le, hogy azok inkább rövidebb barátságok. De amit én leírtam több éve tartanak és ez az állapot csak most ütött be. Nem voltam mindig ilyen..

2016. ápr. 28. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!