Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ez egy feleségtől elfogadható...

Ez egy feleségtől elfogadható viselkedés, vagy érthető, hogy bosszant?

Figyelt kérdés

Elnézést kérek, mert lehet rossz a kategória, nem tudom hol lenne jó helyen.De majd úgyis áthelyezik ha nem jó, szóval belekezdek:


Fuvarozóként dolgozom, teherautóval.

A teherautó nem az enyém, és néha van olyan fuvar amikor kell egy segítő, de a cég nem mindig tud adni, ilyenkor szólnak,hogy intézzek magamnak valakit, ők meg kifizetik a nap végén.

Van egy jó barátom, őt hívtam.Minden rendben ment, a munka közepén azonban felhívta a felesége,hogy van e rá mód,hogy jöjjön, felvesszük e.

Ismerem a feleségét is, rábólintottam.Igazából nem zavart, de nekem kicsit furcsa volt,hogy eljött.

Ez egy nagy fuvar volt kiemelt órabérrel (5 ezer forint/ óra/fő)

6 óra alatt végeztünk, így fejeként 30 ezer tiszta haszon volt.

Ez azért nekem sem mindennapos, és teszem hozzá, simán átvághattam volna a barátom, és adok neki 15-20 ezret, mert szerintem még az is jó egy napra, úgy hogy csak pakolni kellett.("csak")

A teherautót én hazavittem, és másnap kellett leadni a telepen, és akkor fizettek ki.

Kértem a barátom,hogy jöjjön autóval, és ha végeztünk vigyen haza engem a telepről.

Mondanom sem kell, jött az asszony is, mert ők már kitalálták,hogy leadom a teherautót, gyorsan hazadobnak, és mennek vásárolni.

Na, ez nem jött össze, mert nem tudtam leadni a teherautót, mivel volt a telepen némi fennakadás, így bő 2 órán át vártunk mire átvették.

A felesége volt a legjobban felháborodva, hogy micsoda dolog ez, miért nem csinálok már valamit, ő vásárolni akar, haladjunk már.Sőt kitalálta,hogy fizessem ki a férjének a 30 ezret, aztán mikor leadom a teherautót majd én elteszem a 60-at.

Kicsit felbosszantott, és meg is mondtam,hogy a munka akkor van befejezve ha leadtuk a teherautót, és kifizettek, most még tart a munka.Ergo nincs lelépés mert nekem is meg kell várnom, neki is.Arról nem is beszélve,hogy utána haza kell ,hogy vigyenek.

Erre jött a "hát de há' de" én meg befejeztem azzal,hogy akkor legközelebb egyedül végzem el a munkát, és nem kell várakozni.

A férje pedig végig hallgatott, és bár biztosan papucsnak gondoljátok, de pont ez az,hogy nem...pont hogy az úton végig úgy beszélt a feleségével, meg úgy viselkedett, hogy néha már sajnáltam a nőt.

Abszolút lekezelő, tahó stílusban, néha csak néztem.

Ez a hallgatás sem tetszett, mert szerintem nem volt igaza a feleségének, neki meg mint a nadrágot viselő férfinek szólnia kellett volna, már csak azért is,hogy a személyben ne egy idegen férfi vitatkozzon a párjával.

A következő hétre is lesz egy nagyobb munka, ami 3 napig tart, és vagy 100-100 ezer fejenkénti kereset (igaz, ez 10-12 óra kemény fizikai munka)

Már szóltam a barátomnak, de elgondolkoztam,hogy most szólok neki,hogy nincs munka, mert én nem vagyok kíváncsi a feleségére, és meg sem köszönte ,hogy hívtam, szinte én éreztem magam szarul a munka végén, hogy várni kellett.

(aztán nem is mentek el vásárolni mert már nem volt kedvük)

Nekem nincs feleségem, így nem tudom,hogy ez egy olyan általános viselkedés e amit el lehet nézni, vagy ez tényleg átlépte a határt?

(ha ezt a másik munkát megcsinálnám egyedül, úgy lesz egy hét is, de kifizetik a nettó 200-at rá)


Jól elvagyok a barátommal, és jobb ketten dolgozni, de a 200-nak lenne helye, mert mint mondtam ez nem mindennapos felénk sem, egyedi eset,hogy ennyit kicsengetnek.(ez nekem is majdnem egy havi keresetem)


2016. máj. 12. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Nem elfogadható az sem, hogy a felesége ott volt munkaidőben, a többi és a viselkedése mégannyira sem. A férjének kellett volna helyretennie.


A barátodnak szólj nyugodtan, hogy szívesen dolgozol vele, de az asszony innéttől kizárva.


Olyan megjegyzéseket pedig ne tegyél, hogy eltehetted volna a3/4-ét a pénznek és még az is fair lett volna, mivel nem így van. Nem szép dolog azzal hencegni, hogy hatalmi helyzetben vagy és átvághatsz másokat, de nem teszed mert "jó ember vagy". Tényleg szép,hogy tisztességesen elosztottátok, de ilyet nem illik emlegetni, mert visszás érzéseket kelt.

2016. máj. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nem értem a problémád 2 idegbajos megérdemlik egymást,

gondolom generálják egymás hü1eségétmert egyik se tud viselkedi

te pedig többet nem hívod öket melozni, mért ragozod így túl

2016. máj. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt nem értem, hogy miért van ott, mikor a férje elvileg dolgozik. Szerintem is mondd meg a havernak, hogy akkor jöjjön, ha az asszonyt otthon tudja hagyni.
2016. máj. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igazad van, nem is azért írtam, csupán érzékeltetni szerettem volna,hogy nem kihasználtam, nem átvertem, inkább szívességet tettem neki,hogy egy ilyen "piti" munkáért ennyi pénzt fizettem neki.Szerintem ezren jelentkeztek volna ennyiért erre a munkára, és ők talán még meg is köszönik, nem hogy pattogjanak.

(persze megköszönni sem kell, ezt sem azért írom, csak azért türelmetlenkedés helyett mást érdemeltem volna)

2016. máj. 12. 21:06
 5/8 A kérdező kommentje:
A felesége 22 éves, és OKJ tanfolyamra jár, délután vége lett a tanításnak, azért csatlakozott be.
2016. máj. 12. 21:07
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
tipikus mai pénzéhes nagyképű kis szerencsétlen gőze nincs a munkáról és azt hiszi ha hangosan beszél majd mindenki igazat ad neki... anyi normális ember van munka nélkül mért ilyeneket hivsz melozni?
2016. máj. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Sunshinedoll ***** válasza:
Baromi unszimpatikus, hogy igazából te hívtad őket beugrani dolgozni, és még ő pattog, ahelyett, hogy ahogy annak rendje és módja van, megvárta volna, míg rendesen el van intézve a munka. Nem ráér vásárolni másnap,a pláza nem megy sehová. A férje meg igazán közbeszólhatott volna, ha a kocsiban akkor pofája van...
2016. máj. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, te vezetsz és pakolsz, a barátod pedig csak pakolni volt ott? Ez esetben rendes dolog volt tőled, hogy fele-felében osztoztál vele, mivel a te munkád ebben a történetben többet ér. Akkor se kellene rosszul érezned magad, ha neki csak 30-40%-ot adnál az egész pénzből. Mondjuk ha tényleg jó barátod, akkor más.


A nő viselkedése meg teljesen idegbeteg, és pofátlan is. Mondd meg a barátodnak egyértelműen, hogy erre nem vagy kíváncsi, tehát a nő többet ne jöjjön veletek.

2016. máj. 13. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!