Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Introvertált vagyok, nincsenek...

Introvertált vagyok, nincsenek barátaim. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Általánosban valahogy nem számított ez, mert gyerekként nyitottabb voltam, meg az ottani barátaim olyannak fogadtak el amilyen vagyok, tudták hogy nekem nincs kedvem minden nap minden délután felmenni hozzájuk, hogy néha szükségem van időre hogy "feltöltődjek" meg hasonlók.

Gimiben meg iskolán kívül is voltak barátaim(nem sok, 2-3) akiket nagyon jó barátaimnak tartottam de olyan mintha mindenki amiatt akarna otthagyni mert introvertált vagyok:( Legutóbb 2 nagyon jó barátom hagyott ott, mert "nem tettem semmit a barátságunkért" meg "sosem szerveztem semmit".Pedig hiába mondtam hogy én szeretek velük bárhova elmenni, és el is mentem mindig de úgy latszik nem hitték el.Programokat meg egyáltalán nem tudok szervezni, néha egy "elmegyünk fagyizni?"-t meg hasonlót produkálok, de sose hívok senkit hogy mondjuk jöjjön el velem ruhát venni(ezt amúgy is feleslegesnek tartom, minek várjon szegény amíg ruhát próbálok) vagy aludjuk egymásnál, én egyszerűen nem ilyen vagyok.Talán csak attól félek hogy visszautasítanak, volt már ilyen.

Meg alapból, én csendesebb vagyok és eddig még az általános iskolai 2 barátnőmön kívül senkinek nem nyíltam meg, nem ismerték az igazi arcomat, nekem ahhoz kell legalább 1 év hogy érezzem hogy ebben az emberben megbízhatok, megnyílhatok neki.És akkor is csak szépen lassan.Itt gimiben annyira egyedül érzem magam, főleh mióta az a barátnőm otthagyott, mert nem voltam neki elég szórakoztató.

Mi lehet a baj? Vagy csak túl extrovertált emberekkel barátkozom? De félek, hogy ha introvertált emberekkel barátkoznél akkor mivel minketten csendesebbek vagyunk így nem lenne valami érdekes egy napunk.Az extrovertáltak akikkel barátkoztam folyton beszéltek mindenről, ami néha kicsit idegesítő volt de valamiért jól esett, olyan nyitottságot és energiát sugároztak.

Mit tegyek? Hogy változhatnék meg? Tudom hogy egy barátságért tenni kell és hogy én is hibás vagyok, de ha egyszer nem tudok programokat szervezni akkor mit csináljak?

17/l



2016. máj. 24. 18:51
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Igazából többé-kevésbé megoldódott a helyzet azóta.

2016. szept. 30. 17:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!