Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Taszítom az embereket? Vagy...

Taszítom az embereket? Vagy csak a gondolkodásomon kellene változtatni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mostanában nagyon bánt,ahogy viselkednek velem az emberek. Hol is kezdjem? Nem akarok regényt írni,így megpróbálom röviden.

Nehéz múlttal rendelkezem..szülő halála, ezért kicsúfoltak általánosba,amiért meghalt apukám. Aztán a középsuliba nem fogadtak be,kilógtam. Próbáltam nyitni,de én voltam a visszahúzódó, félénk csaj,aki tök ciki. Ugyan 2 barátnőm lett,akik mellettem voltak,de folyamatosan piszkáltak azzal,hogy senki vagyok,semmit se érek,ronda vagyok stb. Általánosban a tanárok is,hogy semmire nem fogom vinni,egy érettségim se lesz soha. Mára diplomám van, nyelvvizsgám és az embereknek segítek a szakmámban...még is az egyetemi évek alatt hiába voltam jóba több emberrel is,ott voltam ha segítségre volt szükségük,de ellenkező esetben elfeledkeztek rólam...ami nagyon bánt.Ők nem hívtak sehova, ha én hívtam őket sokszor lemondták. Nagyon rosszul érzem magam emiatt. Próbálok barátkozni, szeretnék is, de így nagyon nehezen megy, hogy állandóan ez jár a fejembe, hogy a következő is hátba szúr.

A családomban is mindig a testvérem a "kedvenc",akivel nagy kivételezés van. Kaptam már olyan tanácsot,aki látta ezt a nagyon erős kivételezést,hogy el kellene költöznöm,mert ez a közeg is ilyenné tesz. Csak kicsit félek a változtatástól,egyedül neki vágni..

Ti mit tudtok tanácsolni? Hogyan változhatnék? Hasonlóan van valaki?


26/L



2016. jún. 9. 16:38
 1/3 Blade Bone ***** válasza:
100%

Hogy ha szereted a munkád, és bokdogan segítesz másoknak, akkor nem veled van baj. :) Nekem amúgy mindkét szülőm elhunyt, és régebben mikor még teljes volt a családunk, kicsi kivételezések voltak nálunk is, de engem nem zavart annyira, mert tudtam hogy engem is szeretnek, csak másként, mert én másabb is voltam tesóimnál, mindhárman másak voltunk.

Ahogy olvastam az írásod, eléggé megrázott az, hogy apukád halála miatt csúfoltak, meg gúnyoltak... nem lehet valami jó a közélet arrafelé, én emiatt lehet, hogy váltanék és megpróbálnám másutt, dee nyilván nem csak ennyi a gond. Valahogy anyuddal is dűlőre kellene jutnod, hogy legalább megtudd, miért viselkedik passzívan veled, vagy a tesóddal kéne lehet beszélni...

2016. jún. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A költözés lenne a legjobb megoldás.
2016. jún. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem kell tartanod az emberektől, ezt a gyengeséget kell legyőznöd, de nem visszahúzódással, elfordulással.


Túl nagyok az igényeid más emberekkel szemben, kezdetben ne várj el tőlük mindent. Viszonyulj úgy hozzájuk, hogy neked segítsenek, és ha kaptál már tőlük valamit, akkor viszonozhatod te is.

2016. jún. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!