Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Rossz barátnő vagyok, amiért...

Rossz barátnő vagyok, amiért nem hat meg, hogy legjobb barátnőm rosszul van?

Figyelt kérdés

Legjobb barátnőm már szerintem hipohonder állandóan van vmi baja. kb minden héten ez fáj,az fáj, rosszul van, amióta ismerem(3 éve) állandóan van vmi baja állandóan orvoshoz járkál. De szerintem beképzeli magának vagy nem tudom. Ilyen nincs,hogy állandóan rosszul van.

Rohadt unalmas,hogy utóbbi hetekben csak azt hallgatom,hogy fáj a fejem,fáj a hasam,fáj a lábam, rosszul vagyok,hányingerem van és ez az amaz. Már nem akarok vele beszélgetni,meg találkozni,mert csak a panaszkodás a rosszullétéről.Persze orvoshoz nem megy,sose megy kivizsgáltatni magát. Mikor mondom mit csináljon igyon limonádét,mert az rosszullétnél tök jó!Vegyen be advilt,aludjon és stb nem csinálja és csodálkozik,hogy még rosszabbul van.


Sajnos már valahogy nem hat meg,ha azt mondja fáj a feje,vagy elájult,mert mindig ezek vannak.


Normális dolog ez?


Elején sajnáltam kitartottam mellette,de hogy 2-4 hetente van baja.Már megszoktam,hogy ő ilyen. Ő meg be van sértődve,hogy nem sajnálom.


2016. júl. 1. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Most akkor állandóan orvoshoz járkál vagy nem hajlandó orvoshoz menni?
2016. júl. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Orvoshoz akkor megy amikor már nagyon súlyos problémái vannak.De oda is úgy,hogy én a szülei meg mindenki mondja,hogy menjen el!


Kisebbeknél nem megy,pedig azzal is kéne szerintem!! Nem normális amik vele történnek.


Kicsit félre írtam a kérdésben,elnézést.

2016. júl. 1. 20:09
 3/9 anonim ***** válasza:
Most akkor mindig beképzel magának mindenfélét, vagy sorozatosan súlyos betegségek alakulnak ki nála? Játsszál inkább valami mást.
2016. júl. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Azt ÉN gondolom,hogy sokszor beképzel vmit!! Hiszen sok példa volt,hogy sajnáltatja magát meg így rosszul van úgy rosszul van,erre FÉL ÓRA múlva hív nevetve,hogy ő pezsgőzik a barátjával. Pedig úgy tettük le a telefont,hogy aludni fog,mert annyira elpanaszolta,hogy rosszul van!! Ezért hiszem azt,hogy sokszor csak beképzeli vagy hazudja,hogy rosszul van,de sokszor nem is értem az egészet!


Időnként valóban vannak súlyosabb problémái,de nem ez a jellemző,inkább ezek az apróbbak,hogy rosszul van,hányingere van fáj ez meg az..

2016. júl. 1. 20:26
 5/9 anonim ***** válasza:
Van benne valami, amit érzel, de légy mellette szerintem, ha nem az az úgymond "önző" fajta a barátnőd. Van az a típus, aki csak magáról beszél, aztán jön a "hú de fáj a fejem, nem aludtam semmit, sz@r napom van..." de nem érdekli, hogy veled mi van. Az engem is dühítene. De ha ő is érdeklődik irántad, kíváncsi, hogy veled mi van, hogy telnek a napjaid, örül a sikereidnek, akkor szerintem nézd el neki és próbálj vele erről beszélgetni, esetleg segíteni, ha közeli barátnőd.
2016. júl. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Utóbbi időben nem annyira érdeklődik,vagyis megkérdezi mi van velem,de olyan muszájból,szerintem.Mikor mondom,hogy elfáradtam ma meg ilyenek,akkor rákontráz,hogy jajj ő is elfáradt,de ő pluszba fájós lábbal nyomta végig a napot,meg a főnöke is felbacta az agyát. Na mikor minden nap csak a rákontrázás megy, úgy érzem nincs kedvem vele beszélni.


Utóbbi hetekben lett ez erős igazán.


Beszélni akartam vele,csak nincs itthon hanem a barátjánál van kitudja meddig,szóval most nincs lehetőségünk erről beszélni,de rá fogok kérdezni,miért kell rákontrázni,meg sajnáltatni magát.

2016. júl. 1. 20:38
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, valahogy a helyedben én is azt említeném meg, hogy érdekel téged, mi van vele és mellette leszel, de ehhez ő is kell, hogy te is érezd, fontos vagy neki, mint barát. Ez így működik.
2016. júl. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha én haverjaimnak valami baja van sose hat meg, soha nem érzek együtt velük. Volt amikor kórházból írt az egyik srác mert magányos volt, és társaságra vágyott.

Le koptattam, mert azelőtt nem írt jó sokáig, de mikor szüksége van rám meg jó lennék?


Szerintem te is inkább kerüld azokat akiket nem bírsz, felesleges velük lenned ha nem is érzed magad jól velük.

VAGY...

Te is játszd el egyszer amit ő. Hajtogasd egyfolytában (kamuból) hogy mennyire fáj ez meg az, utána jól cseszd le hogy nem is sajnál. a végén persze mondd el neki hogy "látod? Te is ilyen vagy."

2016. júl. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

energiavámpir (olvass utána)

menekülj tőle

2016. júl. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!