Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátok igy, vagy inkább...

Barátok igy, vagy inkább nélkülük?

Figyelt kérdés

Az igazság az, hogy nagyon egyoldalú a barátaimmal a kapcsolatom, értem ezalatt azt, hogy annyiból állnak a baráti kapcsolataim, ha én felkeresem őket akkor jólvan, akkor lbeszélgetünk, én kérdezem mivan velük, szinte mindig napiszinten vagyok a hirükről (mert érdekel az életük), de visszakérdezve vagy egyáltalán nem vagyok, vagy az ritka mint a fehér holló. Néha azt is sérelmezem, hogy azt sem kérdiki meg hogy vagyok.

Feltéltelezem ez azért lehet igy, mert stratégiáztam barátok keresésében, mégpedig úgy, hogy megpróbáltam szivem lelkem, odaadásom beletenni a kapcsolatokba, aminek az lett a vége hogy én folyton pattantam, ha kellett kocsival ha épp unatkozott az illető/k. Folyton ott voltam, soha nem felejtem el hogy vigasztalásban is, lelkizésben is.

Gondolom igy hagytam a fejemre nőni őket. Mert már a helyzet nagyon zavar.

Két példa az utóbbi időből: minivakáción voltam párommal a hétvégén és meséltem barátnőimnek hogy megyünk (már szerdán), utána pénteken is rákérdezett az egyik, majd pénteken mikor mesélem hogy mennyire várom már hogy ott legyek, ugyanazon személyek kérdik hogy hova megyek... Szombat reggel mikor felhivott is meg volt lepődve. De forditottan meg én vagyok a rossz ha nem jegyzem meg.

Másik példa: lassan 8 hónapja állandó munkahelyem van főállásban. Ismerősöm megszült még két hónapja, elmentem látogatóba hozzá, és ott szóba eredt hogy én dolgozom. Még furcsán nézett rám, hogy én dolgozom? Persze ha soha nem irunk rá az emberre meg kérdezzük meg mivan vele, mégis honnan szeretné megtudni?

Ezt mondom, annyira egyoldalúnak érzem ezt az egészet, és nagyon belefáradtam már ebbe az egyoldalúságba, persze ennek az lesz a következménye hogy megszűnik velük a kapcsolat.

Olykor mélyen elgondolokozom a helyzeten, ha én is vagyok a hibás, mégis hol hibázom el? Nem teszem eléggé oda magam? Utóbbi időben azzal is próbálkozom már, hogy magamtól mesélem a dolgokat, de nem úgy néz ki hogy van kinek.



2016. júl. 5. 07:31
 1/4 A kérdező kommentje:

Hozzátenném hogy elég nehezen barátkozom, ezért igyekszem közel tartani még azt a pár szemet is...

Azért tűnhet furcsának a stretégia szó használata a barátkozásban.

2016. júl. 5. 07:33
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem figyelnek rad, akkor eleg bunkok, es az elvesztesukkel se lennel hatrebb, hidd el....
2016. júl. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Roland G. ***** válasza:
Elég egyoldalú barátság,ha lehet ezt egyáltalán annak nevezni...
2016. júl. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is voltam hasonló helyzetben, szóval ezt tudom mondani:

1) a napi szintű kommunikáció iszonyú fárasztó. Ha tényleg naponta ráírsz ezekre az emberekre (a leírásodból azt veszem ki, hogy felnőtt nők vagytok), azt lehet, hogy ők soknak érzik, csak félnek megmondani. Egyrészt azért nem írnak rád, mert minek, te majd úgyis írsz, másrészt lehet, hogy arra várnak, hogy lekopj róluk.

Megoldás? Én azt javaslom, most huzamosabb ideig (2hét-1 hónap) ne írj rá egyikükre sem. Akit tényleg érdekel a személyed, az ebben az időszakban meg fog keresni téged, aki meg nem érdeklődik, az tényleg csak arra várt, hogy hagyd békén. (Egyébként is érdemes lenne ritkítani a beszélgetéseket, pl. heti-2heti egyre.. de ez persze vérmérséklet-függő.)


2) Én azt veszem ki az írásodból, hogy te annyira szeretnél barátokat, hogy gyakorlatilag akárkivel összeállsz, aki hajlandó kommunikálni veled, aztán hagyod, hogy kihasználjanak. Ez nem jó! Én is ilyen voltam, meglett a böjtje..

Szóval párhuzamosan azzal, hogy nem keresed a mostani barátokat, kezdj el újakkal barátkozni. Megteheted pl. edzőteremben, olvasóklubban, házibuliban, kirándulós csoportban, interneten, párod ismerősi körében.. stb. Ismerkedj minél több emberrel, és csak olyanokkal erőltesd a további kapcsolatot, akikkel egy hullámhosszon vagytok, illetve akikkel közös az érdeklődési körötök/értékrendetek. Lehet hogy csak 1-2 barátnőd lesz így, de azok olyanok lesznek akikkel jól érzed magad.


Egyébként az, hogy elfelejtenek dolgokat, szerintem teljesen normális, sokszor én se emlékszem, hogy ki mit mondott nekem, vagy hogy én kinek mondtam el a dolgaimat... ha az embernek pörög az élete, ez teljesen természetes szerintem. Ismerős meg nem barát, nem köteles érdeklődni felőled.

Szóval a lényeg, hogy nyiss új emberek felé és kicsit kevésbé pörögd túl a dolgot :) Előbb-utóbb lesznek igazi barátaid is.

2016. júl. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!