Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van még rá esély, hogy a...

Van még rá esély, hogy a legjobb barátnőmmel olyan jó barátságunk legyen, mint amilyen régen is volt?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőmnek már 5 hónapja barátja van. Ezalatt az 5 hónap alatt nagyon sok minden megváltozott, ami a barátságunkat illeti. Azóta amióta együtt vannak sokkal kevesebb időt töltünk együtt, ami kb. 1 alkalmat jelent háromhetente, tehát nem sok...de érzem, hogy erre az egy alkalomra is csak kényszerből jön el (mellesleg nem lakunk messze egymástól, kb 10 km-re). Amikor találkozunk akkor is folyton a barátjáról beszél megállás nélkül, meg sem kérdezi, hogy velem mi van, sőt alig hagy szóhoz jutni. Gyakran még ezalatt az 1-2 velem töltött óra alatt is a barátjával telefonál, vagy ír vele...így "borzasztóan jó" beülni vele egy kávézóba, ahol egyből a wifit keresi és már jelentkezik is be FB-ra. Én meg, mint egy szerencsétlen kávézgatok ott szinte egyedül, mert ő nem bírja rám szánni azt a kis időt sem.

Másik dolog, hogy én elfogadom, hogy a szerelmes párok minél több időt szeretnének kettesben tölteni, de azt már nem tudom megérteni, hogy miért kell még a vonatban is egymástól távol ülnünk és ezzel engem egyedül hagyni. Egyik nap egy másik városba utaztunk a barátnőmmel vonattal. Természetesen a pasija is jött velünk. Épp találtunk a vonatban egy megfelelőnek tűnő helyet, amikor ők közölték velem, hogy én nyugodtan maradjak itt, mert ők keresnek maguknak egy másik helyet, mondván így mindenkinek kényelmesebb. Így egyedül maradtam, viszont nem csak itt. Aznap az egyik boltban találkoztunk egyik közös barátnőnkkel, így felajánlottuk neki, hogy tartson velünk. Egy pizzériába tartottunk, amikor a barátnőm és a pasija kijelentették, hogy majd nyugodtan keressünk magunknak egy helyet, ők is ezt fogják tenni, így ők ketten és mi ketten a barátnőmmel kényelmes elférünk majd egy külön asztalnál. Ráadásul még a pasija sem kedvel engem, ha én is ott vagyok, akkor teljesen levegőnek néz, nem beszél velem és állandóan panaszkodik, ha a barátnőm rám szán az idejéből háromhetente egy órát. Nem tetszik neki, mert így kevesebbet vannak együtt és teljesen feleslegesnek és időpocséklásnak tartja a velem eltöltött időt. Igen, normális dolog, hogy a szerelem elején még "rózsaszín ködben" élnek a szerelmesek, de én úgy gondoltam, hogy ez a köd néhány hónap után megszűnik...bár én már nem tudom meddig kellene várnom.



#szerelem #kirekesztés #legjobb barátnő #barátság elhanyagolása
2016. júl. 11. 13:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedben keresnék más barátnőt. Mi van ha évekig fognak még járni, tűrnéd ilyen hosszú ideig ezt a helyzetet? Én a helyedben faképnél hagynám ezt a "barátnőt" mert nem érdemel meg téged, függetlenül attól, hogy szerelmes, még bánhatna veled tisztelettel.
2016. júl. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen történik, soha nem szabad erőltetni. Ugyanis ha az egyik fél nem tesz semmit a barátságért, és kialakul az, hogy te tepersz (azaz valahol ki vagy az ő kegyének szolgáltatva, hogy foglalkozik-e veled), az már régen rossz, nem az egyenlőségről szól. Tehát hagyd a fenébe, legyél te is passzív, ne hívd sehova, ne találkozz vele, ne csinálj semmit. Ha fontos vagy neki, észreveszi magát, ha meg nem keres ő sem, akkor rájössz, hogy kár is most rá pazarolni az idődet és idegeskedni miatta...


A másik, hogy ha valaki velem ezt csinálná, hogy ülünk egy kávézóban és a telefonját b*sztatja folyamatosan ahelyett, hogy velem foglalkozna, felkelnék, és otthagynám a p*csába. Ezt nagyon nagy bunkóságnak tartom, és nagyon tudok az ilyenre ugrani.

2016. júl. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha te is bepasiznál, akkor szerintem jobban igényelné a társaságod, Most úgy érzi, hogy őt és tégedet is feszélyez az ha jelenlétedben turbékol barátjával, plusz még attól is tarthat hogy a srácnak kísértést jelentene, ha gyakran körülöttük legyeskednél szingliként. Az egy kicsit meg természetes, hogy párkapcsolatban élő fiataloknál már a párjuk lesz a legfontosabb. Alakulhat úgy is, hogy a jövőben meg akkor lesz szingli, és keresné legjobban a társaságodat, amikor meg Neked lesz fontosabb nála egy friss szerelem.
2016. júl. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele, hogy ha valaki párkapcsolatban él, akkor több időt szeretni a párjával tölteni, hisz nekem is volt már párkapcsolatom. Viszont én nem azt kértem a barátnőmtől, hogy minden nap, reggeltől estig velem legyen, hanem, hogy hetente szánjon rám 1-2 órát. Szerintem emiatt az 1-2 velem eltöltött óra miatt nem fog tönkre menni a kapcsolatuk, hiszen így is rengeteg időt töltenek együtt. Egy városban tanulnak, így minden nap lehetőségük van találkozni és turbékolni suli után ill. hétvégén is, hiszen alig 10 km-re laknak egymástól.

Nekem is volt barátom, de nemrég szakítottunk és szerintem normális, hogy egy szakítás után az ember igényli barátai ill. ismerősei társaságát. Mellesleg, amikor még együtt voltunk a barátommal gyakran elhívtam a barátnőmet, hogy jöjjön el velünk valahova. Sokszor megtörtént, hogy felhívott, hogy volna-e kedvem elmenni vele moziba vagy hasonlók, de én már előtte megbeszéltem a barátommal, hogy aznap együtt elmegyünk valahova, így volt, hogy lemondtam a randit a barátnőm miatt, hisz ha igazán padlón van egy barátod, akkor logikus, hogy szeretnéd őt megvigasztalni és jobb kedvre deríteni. Ilyenkor ezt a barátom is megértette, hiszen ő is sok időt töltött a barátaival, annak ellenére, hogy együtt voltunk és nem is csináltam ebből nagy bajt, hiszen engem sem hanyagolt el emellett.

2016. júl. 11. 18:52
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A felháborodásod jogos. Te legjobb barátként tekintesz erre a lányra, de neki már az is derogál hogy bármennyi időt rád szánjon, ha hármasban vagytok a barátjával inkább egyedül hagy téged, csakis hogy vele kettesbe lehessen.

A jelenlegi állapot úgy gondolom, hogy már rég nem barátság. Csak a te részedről van meg az erőfeszítés. Legyen az ember bármennyire szerelmes, bármennyire oda a párjáért, akkor is kell kapjon hetente legalább pár órát hogy elszakadjon tőle és más emberekre is figyeljen, főleg a legjobb barátnőjére. Úgy gondolom a barátnőd nincs tudatában annak amit csinál. Nem veszi észre, de elmar maga mellől mindenkit, mivel úgy gondolom másokkal is így, vagy még rosszabbul viselkedik.

A megoldást a beszélgetés jelentheti. Hívd el kettesben kávézni, és kérd meg halkítsa le a telefonját mert szeretnél vele valami fontos dologról beszélni. Mond el neki, hogy mi bánt. Mond meg neki, hogy legjobb barátnőként tekintesz rá, és szeretnél kissé több odafigyelést. Fejtsd ki hogy te teljesen megérted, hogy szeretnének sokat együtt lenni a párjával, de értesd meg vele hogy kicsit veled is kell foglalkozzon. Hozd fel példaként az elmúlt helyzeteket. Mond el, hogy nagyon bántó hogy hárman mentek valahova és akkor egyedül hagynak téged. Mond el, hogy lehet ők jobban érzik magukat kettesben, de te egyedül nem. Ha ketten akarnak lenni, akkor akkor legyenek amikor nincs még egy harmadik személy is velük.

Ha a beszélgetés után se változik, akkor nincs mit tenni, meg kell próbálj lemondani róla. Ne keresd, ne foglalkozz vele. Ha majd ő keres és akar találkozni veled, akkor már a beszélgetések is jobbak lesznek, és jobban fog figyelni rád. Döntsd el mennyire fontos neked ez a kapcsolat és mennyit tűrsz el.

Üdvözlettel,

A. Pszichológus

2016. júl. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az ilyen az nem barát. Tudom, hogy nehéz hagyni a régieket, és újakkal lenni, én is most megyek át egy ilyen időszakon, de a saját érdekünkben néha muszáj.
2016. júl. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez a kapcsolat szerintem már nem lesz a régi. Én is javaslom, hogy ne hívd el sehova, hanem keress új barátokat. Ha heti 2 órát nem bír a barátja nélkül lenni, akkor egyrészt gázos a csaj, Másrészt nem érdemel meg. Nagyon jó barátnak tűnsz a leírásod alapján, hűségesnek és odaadónak. Szrntm is jo ötlet a beszélgetés, de az eddigi viselkedése alapján nem nagyon fog rad figyelni.
2016. júl. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Próbálj vele beszélni,mondd el neki,hogy ez neked nagyon rosszul esik.oke,hogy megtalálta "élete párját"meg minden ,de attól még nem kéne hanyagolnia a barátnőjét aki( gondolom ) mindig mellette állt és ott volt neki.Mondd el neki,hogy azért nektek is szükségetek van egy kis csajos,kibeszélős napra legalabb hetente egyszer ..es persze pasik nélkül..


Am mióta vagytok barátnők?Es mennyire erős a barátságotok?Mert ha eléggé szoros a kötelék köztetek..akkor nagyon kéne vele beszélned.

Nehogy már a pasija miatt mennyen tönkre a barátságotok..

Sok szerencsét!:)

2016. júl. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia az én barátnőmmel is már lassan ilyen a kapcsolatom kéthetente vagy háromhetente egy napot ha ráér találkozni velem.Ja és akkor is csak két órákat.Nem sokat.
2018. ápr. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!