Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Már megint úgy érzem, hogy...

Már megint úgy érzem, hogy jobb nálam! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Körübelül 3 hónapja sokkal jobbnak láttam a legjobb barátnőmet magamnál, borzalmasan éreztem magam. Végül elmondtam neki, és megbeszéltük a dolgokat, lelkiztünk egy nagyot és nagyon jól esett, hogy elmondta, hogy mit szeret bennem. Tényleg szuper volt. Ezek után építgettem az önbizalmam, és nagyon szépen elvoltam, jól éreztem magam a bőrömben!

Azonban most megint felütötte a fejét ez a hülye gondolat, de most nem olyan rossz, mint régebben, de szeretném megelőzni a "visszaesést" és nem ezzel zaklatni a barátnőmet megint.

Igazából úgy kezdődött, hogy sorozatokat néztem fetrengve és nagyon hennát szerettem volna valamiért. Elővettem a csillámtetoválás ragasztót és a barna csillámport és szerencsétlenkedtem, mert nehezebb, mint hennázni, mert vékony vonalakat nem túl sok ragasztóval egyenletesen kenni.... Szóval pár egyszerűbb mintát raktam egymás mellé és ennyi. Megállapítottam, hogy nem lett jó, de távolról jól néz ki és a célnak megfelel, majdnem olyan mint egy henna, többen annak nézték.

Erre a húgom megkérdezte, hogy ugye ezt én csináltam-e. Mondom, hogy igen, erre elkezdi, hogy jó, mert XY (a barátnőm) azért profit csinál és meglepődött volna, ha ez az ő munkája lenne.

Közben nevetgélt, és ez nekem baromi rosszul esett. Mert nyilván tudom, hogy a barátnőm szebben rajzol, tényleg iszonyat ügyes, de hennával nekem sem lett volna ilyen "gáz" és szerintem nagyjából hasonlóan sikerült volna.

De most megint rosszul érzem magam, mert nekem kreatív hobbijaim vannak és nehéz úgy őszintén lelkesen csinálni valamit, amikor az van bennem, hogy "minek erőlködöm, úgysem lesz olyan jó".

Szóval igen, baromi rosszul érzem magam, haszontalannak és értéktelennek. De mentségemre szóljon, most sokkal érzékenyebb vagyok, rám nagyon hatnak a hormonok a hónap ezen szakaszában, de akkor is!

Valahogy szeretnék egy olyan barátot, akinél jobb vagyok valamiben. Csak úgy. Mert piszok önző vagyok, és jó lenne, nem csak a nálam jobbat látni.

18/L


2016. júl. 25. 12:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Milyen egy buta liba hugod van, mar bocs. :D

A csaladod nagyon leepithette az onbizalmad. Ne torodj a velemenyukkel. Fejleszd magad, ha ugy gondolod valamiben fejlodesre szorulsz.

A batatnodhoz meg ne merehesd magadaz.

2016. júl. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Erre csak a saját példámat tudom felhozni.

A legjobb barátnőmmel gyerekkorunk óta vagyunk jóban. Ő mindenben első volt. Első csók, első komoly pasi, első szex. Én az önbizalomhiányom miatt nagyon csúnyán le voltam maradva hozzá képest.

Aztán valahogy úgy alakult, hogy neki egyik pasija sem jött össze. Megcsalták, átverték, hazudtak neki. Egyszóval nem szerencsés a hosszútávú párkapcsolatokkal.

Nekem is kinyílt a világ, elkezdtem ismerkedni, míg végül rátaláltam a páromra, akivel együtt élünk. Számára jelenleg ez elérhetetlen, hogy valaki úgy elköteleződjön mellette, hogy együtt is éljenek. Szóval az nevet, aki utoljára nevet.

2016. júl. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mosolyogtam a kérdés oldasása közben, haláli lehetsz, irtó cuki csaj. :D A húgod egy kicsit korlátolt lelkületű ember, ne foglalkozz a kritikájával.

Ez hülyeség. Gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni. Ez teszi a mestert. Ha hiszel benne, és mindent elkövetsz azért, hogy jobb és jobb legyél, idővel sikerül. Az a kérdés, van-e elég kitartása, szorgalma az embernek. Egyszer egyik dobtanár azt mondta nekem, amikor életemben először próbáltam ki a dobokat, hogy van tehetségem hozzá, de a tehetség önmagában túrót sem ér, ha nem társul mellé szakadatlan szorgalom. Egyes híres zenészek sem azért lettek híresek, mert rém tehetségesek, sokkal inkább azért, mert megingathatatlan szorgalommal gyakoroltak, tanultak. Szóval meríts ebből példát! :)

2016. júl. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!