Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért megengedett mai társadal...

Miért megengedett mai társadalmunkban a higgadt csesztetés, szóbeli agresszió?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem, hogy amíg valaki magabiztosan, higgadtan teszi, akkor mindenki igazat ad neki, mindenki mellé áll. A szenvedő személy, pedig védekezésként, esetleg elvesztve önkontrollját (mondjuk azért mert ő nem jártas ezekben a dolgokban, nem érdekli, nem tartja emberséges dolognak) visszakiabál, esetleg elküldi a jó b...s anyjába, nem mellékesen teljesen jogosan. De mégis a támadó mellé állnak, a védekezőt pedig határozottan elítélik, kipécézik, kinevetik stb.
2016. júl. 30. 11:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha úgy reagálsz, mint egy bomba, ami éppen felrobbant, akkor miért várod el, hogy meghallgatnák a te érveidet? Ez egy nagyon taszító viselkedés, még ha igazad is van akkor sem fognak igazat adni így. Én az ilyeneknek még le is kevernék egyet, mert 1-1 mondatot nem tud tolerálni és úgy reagál rá, mint egy idegbeteg.


Szólás szabadság van, mindenki azt mond, amit szeretne. Nyugodtan is meglehet beszélni a dolgokat. Persze nem szép dolog másokat minősíteni, kritizálni, stb...De ha valaki mégis ezt teszi, akkor sem kell agresszíven reagálni rá.

2016. júl. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Konkrét eset?
2016. júl. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1


"mondjuk azért mert ő nem jártas ezekben a dolgokban, nem érdekli, nem tartja emberséges dolognak"


Itt beismertem, hogy például én nem vagyok a szópárbajokba annyira jó, ezért ha más eszközt nem használnék akkor egyedül csak a hallgatás, fejet hajtás, totális megalázkodás lenne a választásom. Nem tartom emberséges dolognak az ilyesmit, másokat én békén hagyok, ezt várnám el cserébe. Ezért nem is fejlesztettem ki ennek a művészetét, nem értek ehhez. Viszont azért meg szeretem védeni magam, nem szeretem az igazságtalan, tiszteletlen magatartást, amikor tudom, hogy én tisztelettel tudok bánni mindenkivel. Nem csoda, hogy felháborodok, ha ilyen mértékű igazságtalanság ér, legszívesebben kiosztanék néhány pofont, de nem mindig lehet, például munkahelybe kerülhet, pénzbírság, törvényszék stb.

2016. júl. 30. 11:49
 4/13 anonim ***** válasza:

Az élet ilyen. Meg kell tanulnod alkalmazkodni. Engem is rengeteg sérelem ért. Aztán valahogy sikerült olyanná válnom, hogy megelőzöm a konfliktusokat :D


Általános iskolában például viccet csináltak belőlem, próbáltak megalázni, stb... Aztán el telt pár év és ilyen visszajelzéseket kaptam, hogy: "Ha akarnálak se tudnálak bántani, mert semmi okot nem adsz rá."


Pedig csak alkalmazkodtam :D Ezt tanácsolom neked is.

2016. júl. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Kérdező!!! Teljesen igazad van!!!!!!!!!!
2016. júl. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"De mégis a támadó mellé állnak, a védekezőt pedig határozottan elítélik, kipécézik, kinevetik stb"


Szerintem általánosítasz.Vannak emberek,akik elítélnek minden szarért másokat(már csak ezért sem érdemes foglalkozni a véleményükkel)vannak,akik megértik azt is,ha valaki agresszíven fellép a csesztető ellen.

Én munkahelyemen küldtem már el teátrálisan az anyjába idős nőt.Egy páciens volt,és elkezdett kötekedni velem,amikor én segíteni akartam neki,de a végén még hazugnak is nevezett.

Egyik kollégám megkérdezte mi a baj,idegességemben annyit mondtam csak,hogy "az,hogy hülye"

Senki nem mondta,hogy miért beszéltem így egy idős nővel,lehet,hogy páran pszichopatának néztek,nem tudom,de annyira nem érdekel,ilyen helyzetben nem nekem kell magyarázkodnom,olyanoknak,akik nem tudják mi volt a konkrét szitu.

2016. júl. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Ha akarnálak se tudnálak bántani, mert semmi okot nem adsz rá."


Ja, és ekkor jönnek a kitalált hazugságok. Akit csesztetni akarnak, azt csesztetik is, ha ad rá okot, ha nem. ha máshogy nem, akkor hazugságokat terjesztenek róla. Aki képes a másik ok nélküli csesztetésére, az képes hazugságokat is kitalálni róla, és képes tönkretenni az életét úgy, hogy a bántalmazás okát talán még a bántalmazó sem tudja. Egyszerűen ilyen szemét és kegyetlen. Konkrétan oka nincs, mintha genetikailag benne lenne a másikkal való kegyetlen bánásmód. Én az ilyen társadalom ellenes idiótákat azonnal kivégeztetném. Azokkal van a baj, akik csesztetik a másikat ok nélkül, nem azzal, aki meg sem szólal. Kérdező, nyugodtan szólj vissza nekik. Azért van a szád. Aki bánt téged, azt verd is meg!

2016. júl. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Megérdemli az összes! Azért is ilyenek, mert senki sem parancsolt rájuk, hogy ne tegyék! A többi gyáva félős szar meg nem mer ellene fellépni.
2016. júl. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Én azzal nem értek egyet, hogy aki csendes, konfliktus-kerülő az megérdemli, hogy így bánjanak vele, hiszen gondoljunk csak bele az evolúciós folyamatokban, hogyha el szeretnénk szakadni állati mivoltunktól, akkor az emberi fejlődés csak abba az irányba tart, hogy az emberek mind megértők, együttérzők, együttműködők és egymást segítők lesznek egy szép nap. Szóval aki ilyen, az szerintem az evolúciós fejlődésben előrébb tart mint az, aki megragadt állati, erőszakos szintjén. Engem nehezen lehet kizökkenti nyugalmi állapotomból, mégis megoldották ezt a kihívást is sokan, az ismétlődő, roppant idegesítő, szándékos beszólogatásaikkal. Aki pedig nem szándékosan, az simán mert buta és hülye. Szóval ezek az emberek kivétel nélkül vissza vannak maradva agyilag, ha nem képesek felfogni, hogy azzal semmi pozitívat nem érnek el, semmi jót nem tesznek csak kárt és pusztítást. Az ember ezzel szemben pedig fejlődő, előre haladó kellene hogy, legyen, végre el kéne különülnie az állattól. Ezért is nem értem azt, aki azt mondja megérdemlik, hiszen embernek lenni nem arról kellene szóljon, hogy állatként viselkedünk, hanem, hogy bebizonyítjuk többre vagyunk érdemes. Sok példányszám erre viszont képtelen.
2016. júl. 30. 13:53
 10/13 A kérdező kommentje:
Személyes megfigyelésem szerint, általában az introvertált emberekre szeretnek rászállni (hacsak nincs valami testi hibája, vagy esetleg mindkettő) az extrovertált, bandázó emberek. Valamilyen oknál fogva szeretik bemesélni maguknak, hogy az introvertált emberek nagyképűek és lenézik őket és ellenségesek. Csak azért mert nem képesek felfogni, hogy vannak emberek, akiket annyira nem érdekelnek más problémái, dolgai.
2016. júl. 30. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!