Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért megengedett mai társadal...

Miért megengedett mai társadalmunkban a higgadt csesztetés, szóbeli agresszió?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem, hogy amíg valaki magabiztosan, higgadtan teszi, akkor mindenki igazat ad neki, mindenki mellé áll. A szenvedő személy, pedig védekezésként, esetleg elvesztve önkontrollját (mondjuk azért mert ő nem jártas ezekben a dolgokban, nem érdekli, nem tartja emberséges dolognak) visszakiabál, esetleg elküldi a jó b...s anyjába, nem mellékesen teljesen jogosan. De mégis a támadó mellé állnak, a védekezőt pedig határozottan elítélik, kipécézik, kinevetik stb.
2016. júl. 30. 11:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Mindenki a gyengébb ellenállás irányába megy. Egyszerűbb azt bántani, akit más is bánt, mint szembemenni a bántalmazókkal. Ilyen romlott az emberi természet.

De ezt nem azért mondom, mintha ebbe bele kéne törődni. Tanulj meg higgadt módon reagálni, mert minél inkább kiborulsz, annál több élvezetet nyújtasz a gáncsoskodónak. Gondolj arra, hogy az ilyen embereknek milyen szánalmas, nyomorék élete van, hogy a másokkal való kibabrálás a legfőbb gondja. Rögtön más a nézőpont.

2016. aug. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"Gondolj arra, hogy az ilyen embereknek milyen szánalmas, nyomorék élete van, hogy a másokkal való kibabrálás a legfőbb gondja."


Csakhogy ezeknek nincs szánalmas nyomorék életük. Tök jól megvannak. Van baráti társaságuk, semmi gondjuk, bajuk. Egyszerűen csak ilyen szemetek, ennyire gonoszak és rosszindulatúak. Nem kell, hogy bántsák őket. Sokszor a legnehezebb sorsú, családi állapotú gyerekek a legtisztességesebbek (felnőtten is), akik meg mindent megkapnak, azok a gonoszak. Egyszerűen nincsenek megnevelve. A szülő ráhagy mindent a gyerekre, mert az ő gyereke ilyen és kész. Nevelni nem akarja, csak úgy van. Aztán a gyerek meg a gonosz viselkedését ráfogja arra, hogy azért ilyen, mert nem foglalkoznak vele a szülei. Hát részben igaza is van. De nem a benne lévő hiányérzet teszi azt, hogy ilyen legyen, hanem az a tény, hogy senki az életben nem mondta meg neki, hogy:

"Kisfiam, ha tönkreteszed mások életét, akkor azzal neki ennyi volt, volt egy élete, ami alatt végig lett b*@*sztava, tönkre tetted neki ezt az egyetlen lehetőségét a normális élethez, jobban járt volna ha inkább MEGÖLÖD édes kisfiam, akkor legalább nem szenved. Ezért te soha ne legyél ilyen gonosz."

Na tessék. Ezt egyszer egy gyerek átérzi, felfogja, biztos már nem lesz olyan gonosz, sem gyerekként, sem felnőttként.

2016. aug. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
#8 vagyok, kérdező a #9-es hozzászólásodból úgy vettem ki, hogy te itt valamit félre értettél. Én nem azt mondtam, hogy a csöndesek érdemlik meg.
2016. aug. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!