Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem akarja sok ember...

Miért nem akarja sok ember elfogadni, hogy nincsenek barátai?

Figyelt kérdés
Sokan írják az oldalon, hogy lerázzák őket, rosszul bánnak vele, cserben hagyják őket. És ezeket hívják barátainak. értem én, hogy 2016 van és nem lehet barátkozni, de ezeket még haveroknak se hívnám a helyükben, és messze kerülném őket. És ha valaki azt mondja nekik, hogy ezek nem barátok, csak kontrázik, hogy az, pedig egyértelműen nem. Én is magányos vagyok, mert nem bízok senkiben, de ezeket eléggé sajnálom, mert csak magukat teszik ezzel tönkre.
2016. aug. 21. 18:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
mert egyedül az életben nem lehet elérni semmit, és vágynak a barátokra, így azok, akik megalázzák őket, továbbra is barátnak tűnnek nekik, csak hogy legyen valaki. :)
2016. aug. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%

"mert egyedül az életben nem lehet elérni semmit,"


ez egy nagy baromság

2016. aug. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%
Ez hulyeseg. Nekem se csaladom,se baratom,egyedul egy ferjem van. Es boven eleg!!! Probaltam mindenkivel kedves lenni,mindenki atcseszett,akkor meg szep napot! Nekem nincs szuksegem senkire
2016. aug. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
19%
Régen 15-20 évvel ezelőtt is csak a "menő"-knek voltak nagy barátaik, addig amíg menők voltak, vagy amíg a kényszerközösség iskola, csapat, üzleti érdek úgy hozta.
2016. aug. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
11%

# 3


Detto, ugyanez.

2016. aug. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

Az ember társas lény, vágyik a barátokra, közösségre. Nem tudom mennyire lehet általánosítani, szerintem legtöbben így vagyunk ezzel, persze lehet olyan is, aki egyedül él, nincs kapcsolatban senkivel és ez neki így teljesen jó.

Voltak "barátaim", akik miután megismertük egymást, rá pár évvel visszaéltek a bizalmammal és nagyon nehéz ezután bárkiben megbízni.

Lehet, hogy akikről írsz, ugyanígy vannak: vágynak is rá, de félnek is tőle, félnek a csalódás fájdalmától.

2016. aug. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Igazad van. Csak azért, hogy legyenk kit kitenni a kirakatba "barátnak", kár kitolni magunkkal.


Egyébként akinek "csak" a házastársa van, és jól meg is van így, annak nyilván a házastársa egyben a legjobb barátja is - ami a lehető legjobb felállás.

2016. aug. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert az ilyen embereknek még nem volt jó barátságban részük ezért fel sem tudják mérni a helyzetet és inkább hagyják, hogy a másik rosszul bánjon velük, mert úgy gondolják, hogy ez is jobb mint az egyedüllét. Akinek elég érett a gondolkodása az nem hagyja, hogy a másik megalázza és tudja, hogy nincs szüksége arra, hogy mindenki a barátja legyen.
2016. aug. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem jelenleg 2 jó barátom van, akire tudom, hogy számíthatok, Az egyik 2000 km-erre van tőlem már vagy 3 éve, mégis szinte naponta beszélünk és tudunk egymás fontos dolgairól. De ez tudom, hogy ritka dolog.


Ezen kívül még egy nagyon jó haverom van(ő férfi) és inkább ő valahol a "barát" és a "jó haver" között van. Vele kicsit ritkábban beszélünk, de keres magától általában, és mivel ő eleve nem az a nagy barátságtartó típus, tudom, hogy ez nála igazából már lehet barát kategória, mert kb hetente-2 hetente max beszélünk és/vagy találkozunk.

Nem mindeni tud barátságokat fenntartani, és később ez nehéz már, amikor nincs is úgy lehetősége az embernek minden nap barátkozni, mit régen.

De nem lehetetlen. És egyáltalán nem is kell több/sok barát(igazából ilyen nincs is, mert senki nem tud fenntartani sok barátságot). Nekem 2-3 bőven elég volt mindig is, a többi pedig haver akik vannak.

2016. aug. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát egy kérdésből nem biztos, hogy teljesen átlátható, hogy mi lehet mögötte a valóságban. Attól, hogy valakinek vannak kapcsolati/barátság problémái, ami sok mindenből adódhat, még nem kell rápöfékelni, hogy nem barátság, vagy akármi.

Szerintem nincs értelme a leírásnak, hogy azért sajnálod őket, mert kérdéseket tesznek fel (mintha ebben lenne valami). Ez semmivel sem szomorúbb, mint általad leírva, azok akiknek nincsenek barátaik, esetleg "elfogadják ezt". Végül is, akinek nincs, annak nincs, teljesen mindegy, hogy elfogadja ezt, vagy nem fogadja el ezt.

De aki nem fogadja el, esetleg neadjisten' változtatni is tud a helyzeten, annak inkább jobb, mintsem annak aki elfogadja/nem érdekli/nem változtat.


Nem tudom, konkrétan milyen kérdésekre gondoltál, milyeneket olvastál.


Nekem is sok olyan barátom volt, akiknek erős pozitívumaik voltak egy jó ideig, volt okom rá, hogy szeressem őket, de tapasztaltam negatívumokat is, amikor nem álltak mellém, rossz húzásaik voltam, amitől vége is lett velük. Nekem ez így nem fekete-fehéren elcímkézett, mint ahogy te leírtad.

Biztosan jobban tudják nálad a monitor túloldalán, hogy milyen barátaik voltak, és mit szerettek bennük, annak ellenére, hogy sajnos fellépnek dolgok, amik hatására már nem szerethetőek.

2016. aug. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!