Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A jófiúkat miért nem tisztelik...

A jófiúkat miért nem tisztelik az emberek?

Figyelt kérdés
Miért nem veszik őket emberszámba, miért hívják őket utolsónak fel, miért vannak a lista alján amikor valamit szerveznek? Nem beszélve arról, hogy lányok totálisan lenézik őket. Miért baj az ha valaki jó, lelkiismeretes?
2016. aug. 29. 13:21
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
Amúgymeg mit kellett volna írnom? Hogy jajj szegény kérdező, te vagy az egyetlen normális ember a földön, mindenkinek olyannak kéne lennie, mint amilyen te vagy és akkor eljönne a világbéke és a szeretet lenne az úr a világban? Hát hazudni nem fogok azért, hogy a kérdező jobban érezze magát
2016. aug. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:

paraszt szürke lovon


Én nem becsméreltem az emberek 95 %-át.

A becsmérlés az az amit te tettél.


Amit én tettem az csupán az volt, hogy rátapintottam az érzékeny pontra. Ezt tapasztaltam sokszor. Például amikor a munkahelyi klikkesedéseket lepleztem le, és mindenkinek a szemébe mondtam, hogy nyalizik ennek és ennek a személynek, csak azért, hogy biztonságba érezze magát, akkor is rám förmedtek. Az igazság néha fáj, de hát mit lehet tenni, valakinek csak ki kell mondania...


Most is az történik, kimondtam az igazságot, és le lettem oltva. Természetesen nehezére esik beismerni az embernek, hogy részt vesz ebben a mocskos játékban és nem mindig választja a helyes utat, hanem inkább a könnyebbet, egyszerűbbet.

2016. aug. 29. 22:22
 23/41 anonim ***** válasza:
Ha nem is verik össze az udvaron azt a személyt, de lelkileg igencsak képesek rendesen meggyötörni. Én átéltem, nem volt kellemes. Olyan rosszindulatúak tudtak lenni az emberek sokszor hogy nonszensz. A jófiúkat lehet tisztelni, csak a gond az hogy kevesen vannak, a nagy része az embereknek pedig tényleg elég gyalázatos magatartást mutat.
2016. aug. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
Azt tudom, hogy az igazság fáj. Ezt láttuk a 10-es válaszodban is.
2016. aug. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
11%

Sokat kell még tanulnod, az biztos. Furcsa hogy munkahelyről meg kollégákról beszélsz, miközben olyan viselkedéseket mutatsz (például hogy azzal mentegeted magad hogy "nem én kezdtem"), ami tipikusan éretlen és gyerekes. Mint ahogyan az az elképzelésed is, hogy te "leleplezed a gonosz klikkesedőket, stb".

Ebben semmi jóravaló nincs, sem egyik válaszodban amelyeket itt írtál. Ahogy látom, azok alapján amit és ahogyan írtál, hogy a saját értékrendszered alapján beleütod az orrod bárkinek a dolgába, ha kell ha nem, mindeközben különbnek tartod magad másoknál, és ha ezt szóvá teszik neked, akkor elkezdesz mártírkodni.

Nincs ebben a viselkedésben semmi tisztelendő. Itt most te vagy az akinek meg kéne tanulni alkalmazkodni, mert így te magad vagy aki a saját fejedre hozod a bajt.

2016. aug. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:

23


Igen, sajnos ismerős a helyzet. Én is átmentem ezeken, keserű volt az élet de ez van. Nem értem miért ilyenek az emberek. Engem nem azért mert fizikailag gyenge voltam, hanem mert visszahúzódó és szelíd. Egyedül elvoltam magamban. Aztán amikor megtapasztalták, hogy fizikai erőben nem állok rosszul, sőt felettük, akkor visszább vettek. Viszont azt, hogy megvédtem magam, ismét csak ellenem használták fel, el kezdték híresztelni, hogy milyen agresszív, antiszociális vagyok. És akkor még rosszabbul jöttem ki az egészből, mintha mondjuk csak lúzer lettem volna. Szóval nincs kiút, mert így is úgy is szívsz, mert olyannak állítanak be amilyennek akarnak, de most így utólag, egyáltalán nem bánom amit tettem. Fikarcnyi lelkiismereti problémám nem adódott belőle utána. Csak a keserű örömet éreztem.

2016. aug. 29. 22:31
 27/41 anonim ***** válasza:
Vannak érdekes dolgok az biztos. Volt egy haverom, akit annyira felpiszkáltak hogy bevitt egy csavarhúzót és megkergette az egyiket a tanáriig. A srác beszaladt egy üvegajtón, az ismerősöm meg átrohant rajta egy csavarhúzóval XD Meg is lepődtem rajta, mikor elmesélte, de aztán sok lett a gyerek és megszakítottam vele a kapcsolatot.
2016. aug. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:

25


Én nem ütöm bele mások dolgába az orromat :) Amint írtam, én el voltam mindig is magamba, ők kezdtek ki. Sulis koromban erre fizikailag ráfáztak.

Fiatal felnőtt koromban pedig másképp, úgy hogy lelepleztem őket és a szemükbe mondtam, hogy mit gondolok róluk. De ismétlem, én elfértem volna tőlük még úgy is, hogy alapvetően nem volt jó véleményem róluk, de amikor már hátrányosan kezdtek dolgok érinteni, akkor hadd ne legyen már bűn az önvédelem. Tényleg ezt is elvennéd tőlem?

2016. aug. 29. 22:39
 29/41 A kérdező kommentje:

27


Ez egy extrém példa arra, hová vezethetnek a piszkálódások. És általában az áldozatokból lesznek a bűnösek. Mert már nem bírják tovább és végső elkeseredettségükben már semmi sem érdekli csak az, hogy igazságot tegyenek és bosszút álljanak. Igen, kihozhatják az állatot az emberből. Senkinek sem véges a tűrőképessége.

2016. aug. 29. 22:41
 30/41 A kérdező kommentje:
Bocs, mindenkinek véges*
2016. aug. 29. 22:42
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!