Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti is úgy látjátok, hogy a...

Ti is úgy látjátok, hogy a nők közötti barátság sokkal felszínesebb, mint a férfiak közötti?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy a nők irigykednek egymásra, rivalizálnak egymással, bár ez sokszor nincs kimondva, úgy tesznek, mintha elfogadnák a barátnőjüket feltételek nélkül, mégis többször vesznek össze, mint a férfi barátok. Nektek mi a meglátásotok? Ez így van szerintetek?
2016. szept. 20. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:
99%
Én férfiként úgy gondolom, hogy a barátságok többsége - nemtől függetlenül - felszínes. Persze, ez csak az én tapasztalatom.
2016. szept. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Nem. Szerintem férfiak között is van haverság és mélyebb barátság is. Ahogy nők között is van mindkét féle.

Van 2 nagyon jó barátnőm, egyiket már gyerekkorom óta ismerem, azóta vagyunk barátok, másika már felnőttként ismertem meg. Köztünk nincs féltékenység, rivalizálás. Vannak olyan ismerősök, akiket barátnak nem neveznék, de nők között a haver szó is fura. Velük nem is olyan szoros a viszony, és akár viták, sértődések is előfordulnak.

Szerintem férfiaknak is nagyon sok felszínes barátjuk van, akikkel igazából nem szoros a viszony.

És férfiak is tudnak nagyon is irigykedni egymásra. Akár külsőre, akár elért eredményekre, akár munkára, pénzre, bármire.

2016. szept. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem fele-fele.
2016. szept. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%
Nem így látom. Alapból nem tudom összehasonlítani, mert férfiként nem tudok férfi barátságban részt venni.
2016. szept. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%
Összesen kettő barátnőm van, tizenéve mindkettő. Se hiszti, se rivalizálás nincs, mindig számîthatok rájuk és ők is rám. Soha nem volt összeveszés, nem gyűjtögetjük a kis sérelmeket, ha valami nem tetszik azt azonnal szóvá tesszük, méghozzá kulturált formában. És miután hármunk közül senki sem különleges, extra érzékeny, szuperintelligens, mittudomén... tehát átlagnők vagyunk, így nem mondanám, hogy ez különleges köztünk. Szerintem te kevered a labilis tinilányokat a nőkkel.
2016. szept. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Figyelj, nekem személy szerint ha ilyen barátaim vannak, ilyen kapcsolatokba kerülök, akkor igyekszem mhamarabb kilépni belőlük, nőként, mert nagyon zavarónak tartom, és tapasztalatom szerint ezt sok más nő is így látja. Nem tudom, hogy a férfi kapcsolatokban van-e ilyen rivalizáló jelenség, de biztos, hogy egy normális nő arra törekszik, hogy normális barátságokat alakítson ki, és nem érdeke, hogy riválisokat szerezzen.


Más különben nekem pont az jutott eszembe a kérdésről, hogy szerintem a férfiak barátsága a nőkhöz képest semleges, ha nem is rivalizálnak feltűnően, olyan "gyerekes formában", attól még sok férfi barátsága távolról sem arról szól, hogy kifejezzék egymásközt a szeretetüket vagy lelki törődésüket egymással.

Inkább a nők igénye gyakrabban, hogy lelkizzenek a barátaiknak, minden gondolataikat és érzéseiket megosszák, és mélyebb barátságokra vágyjanak, ne csak olyanra, amiben úgy "elvannak". Ehhez képest és jobban általánosítanék a férfiakról úgy, hogy csak úgy elvannak a barátságban, ezért is nem veszekednek, mert inkább üres az egész, amit nem neveznék kevésbé "felszínesnek". Legalábbis nem találó fogalom erre.

Én max. úgy fogalmaznék, hogy a nők számára (akik jobban vágynak a mélységre, és lelkizésre) nagyobb probléma a felszínesség, és mélység hiánya.

..mintsem a férfiaknál. Attól, hogy nem hallasz egy férfit azon hisztizni, hogy "nem elég mély a barátságom", az még nem árulkodik a barátságaik abszolút mélységéről.


A barátságoknak úgy általában lehetnek hullámvölgyei, vannak pontok amikor kifejezed az érzéseidet öszintén, és van amikor titkolóznod kell, "felszínesnek lenned", de én a lehető legnormálisabb kapcsolatokat kívánom bárkinek, nőnek és férfinak egyaránt.

2016. okt. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!