Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátkozzak még vele vagy...

Barátkozzak még vele vagy sem? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Amikor hetedik osztályos lettem, átmentem egy hatosztályos gimnáziumba, mert elég rossz iskolába jártam. Az osztályommal nem volt bajom, megvoltunk, szerettem is. Anyukám jóban van pár szülővel, akinek a gyereke még mindig oda jár meg az egyik barátnőm is oda jár és nagyon de nagyon megromlott az az osztály most, nyolcadikra, de már tavaly is. Sok lett a rossz tanuló, lement az osztályátlag és a színvonal, drogoznak, cigiznek, nagyon rondán beszélnek. Nem is ismerek rájuk.

Az a barátnőm is jelentősen megváltozott ez idő alatt, akit 8 éve ismerek, legjobb barátoknak tartottuk egymást, az iskolában mindig együtt voltunk, élveztük egymás társaságát. Már tavaly éreztem, hogy megváltozott, de most legutóbb szeptemberben találkoztunk. Ő egy csendesebb lány volt (még most is az). Elkezdett nagyon csúnyán beszélni, káromkodni, ami nem zavarna, de az zavar, hogy ezt simán hangosan is csinálja az utcán és kicsit sem érdekli, hogy nem egyedül van és hogy mások mit gondolnak ez esetben rólam is. Aztán mutatott a telefonján mémes képeket és emiatt szinte el kellett bújni egy garázslejáróba. Na, szerintem az emberek azt gondolták rólunk hogy bújunk, mert drogozni akarunk. Tisztára úgy nézett ki. Nagyon követelőző, hisztis, igazi lázadó kamasz lett. Szidja a szüleit, nem is nagyon kötődik hozzájuk, el akarna költözni, viszont az anyja mindent megad neki, amiért nyávog, de ő meg elvár mindent a szüleitől, ezért meg semmit nem tesz. Ő is elkezdett ilyen idiótaságokat nézni hogy south park és társai és ezt mutogatja nekem is. Az sem kizárt hogy pár év és cigizni fog vagy drogozni... szóval nagyon flegma, lázadó, idegesítő lett. De azért néha olyan jó vele beszélgetni meg sétálni.


2016. okt. 17. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Abból nem kell sokat leszűrni, hogy South Parkot néz. Én is nézem, és nem drogozok, nem cigizek. Rejtett tartalommal rendelkezik, van tanulsága, de az érti meg, aki nem azért nézi, mert részenként elhangzik benne egy csúnyább szó. Amit leírtál, az pontról-pontra a pubertáskor jellemzője egyébként. 16 éves vagyok, ahogy korábban leírtam, nem drogozok. Iszok, de az más téma. Káromkodok, de ez kevés embert zavar, mert nem mindenki játszik istent az utcán, és küldd el templomba, hogy gyónjam meg, kit érdekel? Ne zavarjon, hogy ki mit gondol, ne gondolj a valószínűségre, és ne aggódj miatta, ez az a kor, ami még minimum két évig tart. Te is számíthatsz rá nemsokára.
2016. okt. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is voltam kamasz, mégsem lázadtam senki ellen. Tudod, ez egy divat. Olyan, mint a tavaszi fáradtság. Nem létezik (vagy legalábbis néhány embernél minimálisan), de a lustaságát mindenki ráfogja. Ezzel kamaszodás dologgal is ez a helyzet. A rossz, romlott viselkedésüket ráfogják arra, hogy kamaszodnak, közben ennek ehhez semmi köze. Nem elég egy gyereket jól nevelni, a rossztól tiltani. Egy gyereknek elvek kellenek, mert úgyis fog találkozni rossz emberrel, úgyis lesz rá alkalma, hogy eltanulja tőle. Hiába jó valaki, ha rossz hatások érik. Ahhoz, hogy valaki jó maradjon, kell egy elv, hogy ő maga is jó akarjon maradni. Tudod, ők eddig azért voltak jók, mert nem volt lehetőségük igazán rossznak lenni. Mostanra ez megadatott nekik, és mivel valójában nem voltak elég jók, ezért az egyik követi a másikat. Ha egy gyerekben nincs meg az akarás, hogy ne legyen rossz, akkor rossz lesz. Arra fogni, hogy valaki kamasz, nem lehet. Mert te is kamasz vagy! Benned is ugyanazok a hormonok ugyanolyan szinten megtalálhatóak! Te mégsem lettél hülye, mégsem drogozol, míg mások igen! Mert NEM elég csak az, hogy a gyereket távol tartjuk a rossztól, meg leszidjuk. Nevelni kell, érvelni, elmagyarázni neki, úgy fölnevelni, hogy ő maga irtózzon az ilyen ocsmány magatartástól!


Az, aki drogozik/drogozni akar, az még nem érezte át a drogozás káros hatásait! Mondták neki, és meghallotta, megértette. De nem érezte át. Nem fogta föl, hogy amit megértett, az milyen is valójában. Nem fogta föl, hogy egy drogos az első 2 alkalom után olyan függőségbe kerül, hogy a többség abból csak a halállal szabadul! És hogy az is csak megváltás lesz neki. Ezekbe nem gondol bele, mert fiatal. Aki fiatalon dohányzik, nem gondol bele, hogy a legtöbb dohányos felnőtt korában szenved tőle, és le akar szokni! Akármilyen vagány is volt, végül az ember belátja, hogy egy baromság, ami csak szenvedést hoz! Ezt ők fiatal fejjel nem látják át. Ezért kell úgy nevelni valakit, hogy már fiatal korától eltiltani az ilyesmiktől.

2016. okt. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha a drogok mellékhatásából kicseréljük a "képzelődés" és "határtalan boldogság" szavakat az elhízásra és cukorbetegségre, akkor megkapjuk a csokit. A marihuána egy rendkívül jótékony hatású kábítószer, amit a cégek propagandája tolt ki az illegális mezőbe, mert nem profitáltak volna annyit, hiszen a kender majdnem felváltotta a drágább papírt.
2016. okt. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem szabad eltiltani. Ilyeneket írogatok ide, mint az előző és mégsem vagyok drogos. El kell neki magyarázni, miért nem lesz ez jó, de valószínűség alapján ne tiltsunk el már senkit semmitől...
2016. okt. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"A marihuána egy rendkívül jótékony hatású kábítószer, amit a cégek propagandája tolt ki az illegális mezőbe, mert nem profitáltak volna annyit, hiszen a kender majdnem felváltotta a drágább papírt."


Ez egy baromság! Akkor te nem marihuánát szívtál, hanem valami olcsó szart, aminek sokkal gyengébb hatásai vannak! Az igazság az, hogy te egy elvált lelkibeteg szülőktől származó senki vagy, akit már gyerekkorától szartak le. Jelenleg a pénzbevételed egyik forrása, hogy füvet árulsz.


A marihuána semmilyen jótékony hatással nem rendelkezik, ha igen, akkor kérlek sorold fel! Aztán bizonyítsd! Ha máshogy nem, szerezz be magokat, kis cserépbe nevelgesd a kis ültetvényed az ablakod előtt, aztán ha van elég belőle, szépen használd fel TE magad! Majd meglátjuk, hogy mennyire lesz jótékony hatása! Ja várjál csak... már megpróbáltad... csak túl hanyag és nemtörődöm vagy ahhoz, hogy felnevelj egy ilyen növényt!! Had tippeljek, nem öntözted szegényt...

2016. okt. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#3 #4


És akkor te hogy fogod nevelni a gyereked? Egyszer úgyis kipróbálja, és ha nincs eltiltva tőle, akkor rászokik! Az pedig drog esetén maga a halál!

2016. okt. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jesszusom, mennyire elvakultak vagytok. Nem árulok semmit, anyámék jól neveltek engem, nem tiltottak le semmi cuccról, el lett magyarázva, miért nem kell használni, és nem használtam. A marihuána kevésbé addiktív, mint az alkohol, a koffein, vagy a dohány, és akkor végződik halállal a használata, ha felszívsz egy kannabiszmezőt. Ugyanaz, mint az alkohol, kis mértékben semmi bajod nem lesz tőle, csak jobban érzed magad, nagy mértékben meg függőséghez vezethet, és AZ vezethet halálhoz. Tiltsuk be az alkoholt is, mi? A marihuána étvágyat okoz, ami a kemoterápiával kezelt és/vagy rákos betegeknél hasznos lehet. A marihuána ellen folyó kampány alapján be lehetne tiltani a kávét, és még a gumicukrokat is. Utóbbinak a marihuánával ellentétben egy deka jótékony hatása nincsen.


Még egyszer leírom, hogy tiszta legyen! NEM szívtam semmit életemben. NEM terjesztem vagy termesztem az anyagot. Még nem is próbáltam, de ahogy látom, te wi-fin keresztül ismered ki az embert, és látod, hogy én b+ nemtörődöm vagyok, meg hanyag, meg rosszul nevelt, meg egy köcsög drogos. Na jó, téged is sikerült elbutítania a propagandának, vagy csak apuci anyuci jótékony közreműködésével, akik szerint aki elszív egy spanglit az egy meleg abortuszdoktor terrorista lesz, aki minden nap kecskét áldoz a sátánnak.

2016. okt. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!