Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan lehet interneten...

Hogyan lehet interneten barátokat szerezni?

Figyelt kérdés
Szeretnék barátokat szerezni az interneten, de nem tudom, hogy hogyan kéne. Tudnátok ötleteket adni?
2016. nov. 4. 20:07
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Hát okés.:"D
2016. nov. 4. 20:25
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem írhatsz :D

13L :)

2016. nov. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
41%
mitsuku.com
2016. nov. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
60%

Ez engem is érdekelne,nekem is jól jönnének új ismeretségek.

Bár én 26 vagyok.

2016. nov. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nekem írhattok. :) 26F
2016. nov. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nekem is írhattok. 23 vagyok
2016. nov. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Sehogy. Sajnos ez saját tapasztalat, a netes barátságok nem tartósak, és nem is feltétlen őszinték. Voltak netes ismerőseim nekem is, és ideig-óráig el lehet beszélgetni komolyabb témákról is akár, de a helyzet az, hogy ezek a fajta ismerettségek idővel kifulladnak, és akkor beáll az állapot, amikor már nem is írtok egymásnak. A helyzet az, hogy a személyes élmények hiányoznak ezek a barátságokból, pedig a közösen átélt élmények képezik a barátságok alapját. Ha nincs meg az a tér, amiben találkozni tudtok, és tartalmas időt együtt tölteni egymással, annak a barátságnak nem sok értelme van. A barátságok vagy személyes alapúak, vagy nem barátságok. Az online barátságokat inkább tekinteném ismerettségeknek. Laza kapcsolatoknak, vagy ha úgy tetszik: gyenge kötésnek (ez szociológiai fogalom). Persze lehet, hogy találkoztok, és akkor megvannak a személyes élmények, de ezt a fajta teret fenn kell tartani. A személyes kapcsolatok kialakulásának van egyfajta természetes tere, pl munkahely, iskola, de lehet akár egy kocsma, vendéglő, szórakozóhely is. De ezeken a tereken azért tudnak erősebb kötődések kialakulni, mert rendszeresen visszatértek ezekre a terekre. Nem a barátkozás miatt, hanem más célból. Egy iskolába azért mert tanulni kell, egy munkahelyre azért mert dolgozni kell, egy szórakozóhelyre meg kikapcsolódás miatt. Ugyanígy egy hobbiból látogatott épület (pl színjátszókör, sportszakkör, íjászkör, modellezés, társjátékokkal játszó társaság) is a közös érintkezés tere lehet. A térre visszatérést azonban online barátságok esetén meg kell oldani úgy, hogy egyetlen oka a térre visszatérésre maga a barátság látszatának fenntartása. Ez pedig hosszútávon nem működik. Vannak gimnáziumi barátaink a gimnázium elvégzése után is, de ott rengeteg idő volt előzőleg arra, hogy az erős kötések kialakuljanak. Online ezek a lehetőségek nincsenek megadva, ezért nem is működhet. Nagyobb esélyed van barátokat találni az iskoládban vagy akár a hobbitevékenységed színhelyén.
2016. nov. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Írj :)
2016. nov. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!