Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Gyerekkorom óta szinte sosem...

Gyerekkorom óta szinte sosem voltak barátaim, és nem hittem volna, hogy ez baj, de a társadalom szerint igen. Miért?

Figyelt kérdés
2016. nov. 9. 22:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
ha te igy jol érzed magad, akkor oke. De az csak jo, hogy ha az embernek vannak baratai, nem vagy egyedul, van kivel megbeszelni a dolgaid, kolcsonosen segítitek egymast, stb...
2016. nov. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%
mert úgy nem látod az élet színes oldalát, csak a kötelezettségeket, suli, munka, betegség, halál és csak oztálytársak, kollegák, ápolók..ez nem élet barátok nélkül, akikel együtt nevetsz, sírsz, egymásra tudtok számítani, együtt mentek át az élet kalandjain, ez az élet.
2016. nov. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

1: Én megvagyok nélkülük is, de a hisztis emberek nem hisztiznek érte.


2. Én nem így látom a világot. Csak nem kellenek idegesítő, trécselő személyek.

2016. nov. 9. 23:25
 4/17 anonim válasza:
100%
Alapvetően az ember társas lény,ezért gondolja úgy a nagy többség hogy igen is szükség van arra,hogy körül vedd magad emberekkel. De ha te így érzed jól magad,nincs szükséged másokra,akkor ezzel semmi gond nincs.
2016. nov. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%
Nem az a legnagyobb baj ezzel, hogy nincsenek barátaid, hanem az, hogy nem tanulsz/tanultál meg a normális emberi kommunikációt. Ez pedig a párkeresésben éppúgy, mint az élet egyéb területein is hátrányt fog jelenteni.
2016. nov. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

...kb mintha én írtam volna a kérdést. :D

Sosem értettem, miért fontos, hogy barátaim legyenek, azt főleg nem, hogy miért pont barátnők (nő vagyok, de a nők picsognak, azt meg nem szeretem, a fiúkkal könnyebben megértetem magam). Persze, mindig volt egy vagy két barátom, de nem több. Nem keresem mások társaságát és mások sem az enyémet. Viszont pont az utóbbi hónapokban jöttem rá, hogy ez mennyire nem szerencsés (a munkahelyem kapcsán). Rosszul szocializálódtam. Nem könnyű így létezni egy olyan munkakörben, ahol elkerülhetetlen a kommunikáció, pedig élből kerülöm az idegen embereket. Udvarias voltam mindig, végighallgatok mindenkit, de csak nagyon kevés emberre figyelek oda ténylegesen. Ez nem szerencsés. Valamilyen szinten meg kell felelni a társadalmi elvárásoknak, ha csak felszínesen, önmagad megerőltetve, akkor is. Másképp egy idő után nem tudsz majd előre haladni és párkapcsolatot fenntartani.

Ezt mondom úgy, hogy még nem sikerült komolyabb erőfeszítést tenni az ügy érdekében, de a problémát legalább felismertem magamban. :D


(Bocs, hogy ilyen hosszú lett, de remélem érthetően fogalmaztam.)

2016. nov. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 kokohoho ***** válasza:
31%
Mert nem csak azoknak nincsenek barátai, akik nem akarnak barátokat, hanem gyakran azoknak sincs, akikkel senki nem akar barátkozni, vagy aki mégis, azzal még ő sem barátkozna,,,,,, vagy mert az ilyen típusú emberekből kerülnek ki zömében a pszichopaták.
2016. nov. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Miquel: Bár nincsenek szükségem barátokra, mindenki felé megadom az alapvető tiszteletet, amíg viszonzást kapok.


6: Én ugyanilyen személyiség vagyok, csak férfi,


kokohoho: Szerintem meg a pszichopatizmus egyik alapja pont a kollektivizáltság.

2016. nov. 12. 12:36
 9/17 anonim válasza:
Szerintem nem kell ezt erőltetni. Van, aki ilyen alkat. Én is. (30-as, férjezett nő vagyok.) Szükségem van a magányra, feltölt. A társas kapcsolatokban általában meg kell felelni, ez lefárasztja az embert. Túl sok olyan személy van az életemben, akikkel ha nem lenne muszáj, nem tartanám a kapcsolatot (rokonok, kollégák stb.). Régebben én is meg akartam felelni a társadalmi elvárásoknak és személyiségemet "megerőszakolva" aktív barátkozásba kezdtem. Nem sült el jól. Csak rabolják az időmet, szívességeket kérnek, ha viszont nekem lenne rájuk szükségem, nem kapok semmit. Összesen EGY olyan barátom van, akivel őszinte lehetek - és most már nem is vágyom többre! Jól érzem magam így - és nem vagyok pszichopata :)
2016. nov. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Én is így jártam az elmúlt hetekben. Ezért tettem fel a kérdést. De most már tudom, hogy nem velem van baj. Egyszerűen egy ritka de kifinomult személyiségtípusba tartozom. :)
2016. nov. 13. 13:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!